Strona 2 z 27 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 266

Temat: Wahacze dolne Stenberg

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie

    jedno mnie tylko zastanawia: wpisywalem w google juz na wszystkie sposoby
    Stenberg Automotive, Stenberg suspension, stenberg wahacze, stenberg germany i ni cholery nie ma zadnej strony producenta czesci, a w opisie na allegro pisze: renomowana niemiecka firma, troche to dziwne w dzisiejszych czasach zeby nawet mala firemka nie miala swojej strony www....

    to podwaza w moim odczuciu autentycznosc pochodzenia i renome tego produktu.

  2. #12
    Kabar
    Gość

    Domyślnie

    To typowa polska "marka". Ściągają części z chin i naklejają swoje naklejki. Norma w dzisiejszych czasach :-)

  3. #13
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    156 1.9 JTD 115KM
    Postów
    182

    Domyślnie

    niecałe rok temu kupiłem wahacze TRW i tym razem kupie innej marki gdyż po przejechaniu 15 tys km już posiadają luzy na gałkach...tyle kasy dałem i taka firma a roku nie wytrzymały.

    Morał z tego taki,że jednak TRW to nie taka dobra firma jak się o niej pisze.
    Chyba,że zostałem okłamany w postaci jakiś chińskich podróbek lecz na każdym wahaczu są napisy firmowe

    Pozdrawiam

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał ogi27 Zobacz post
    niecałe rok temu kupiłem wahacze TRW i tym razem kupie innej marki gdyż po przejechaniu 15 tys km już posiadają luzy na gałkach...tyle kasy dałem i taka firma a roku nie wytrzymały.

    Morał z tego taki,że jednak TRW to nie taka dobra firma jak się o niej pisze.
    Chyba,że zostałem okłamany w postaci jakiś chińskich podróbek lecz na każdym wahaczu są napisy firmowe

    Pozdrawiam
    Tak niestety bywa, że niejednokrotnie estetyką podróbka przewyższa oryginał...
    Ja ujeżdżam całe przednie zawieszenie poskładane na TRW i póki co nie mogę narzekać.
    Fakt - tanio nie jest, ba jest nawet drogo, ale do tego dochodzi jeszcze koszt robocizny i suma summarum wychodzi podobnie... Aczkolwiek w przyszłości może po to by przekonać się na własnej skórze jak to jest zapodam części innego - mniej renomowanego producenta.
    Ja czeka na wrażenia KornalaPL odnośnie Stenberga.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rafik.
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156SW / 166 3.0 / Lancia Dedra 1.6 16V
    Postów
    612

    Domyślnie

    Ja wraz majstrem wymieniliśmy w grudniu 2008r cały przód na markę FAST. Wymienione były wahacze górne i dolne. Po 2 miesiącach po zaliczeniu dziury padł górny wahacz i wymieniłem go na TRW. Od grudnia 08r minęły prawie równe 2 lata i przejechałem 50 parę tyś. Teraz dopiero zaczęły odzywać się dolne wahacze.

    Nie chce propagować ani namawiać do kupowania tanich wahaczy ale w moim przypadku się udało i wynik 50 paru tyś za połowę ceny TRW jest wynikiem wg mnie bardzo dobrym. Dodam tylko że mam motor 2.4, niski zawias jak i profil opony.
    Więc ja jestem zadowolony.
    -------------------------
    AR 156 2.4jtd, 191/360 - jest
    Lancia Dedra 1.6 16V - jest
    AR 166 3.0 V6 - była
    AR 166 3.0 V6 Sportronic - jest

  6. #16
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    156 1.9 JTD 115KM
    Postów
    182

    Domyślnie

    Co do mojego postu to nie mówię że już te wahacze są do wyrzucenia lecz maja malutki luz i pewnie nie jeden na takich jeździ.Myślę tylko,że za taką kasę to powinno z 50 tyś km zrobić. Dolne też zakładałem TRW i do tej pory są ok (zero luzu)

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał ogi27 Zobacz post
    niecałe rok temu kupiłem wahacze TRW i tym razem kupie innej marki gdyż po przejechaniu 15 tys km już posiadają luzy na gałkach...tyle kasy dałem i taka firma a roku nie wytrzymały.
    Morał z tego taki,że jednak TRW to nie taka dobra firma jak się o niej pisze.
    Chyba,że zostałem okłamany w postaci jakiś chińskich podróbek lecz na każdym wahaczu są napisy firmowe
    Pozdrawiam
    ja kupiłem na allegro oryginały alfa romeo (czyli TRW) i nawet nie założyłem bo od razu zauważyłem że to podróby. Porównałem ze zdjeciami oryginałów z allegro i nie miałem wątpliwości. Leżały wiec i się kurzyły ale kiedyś z uwagi na wyjazd musiałem szybko wymienić jeden bo mechanik mi uszkodził osłonę i sworzeń dostał sporego luzu, więc wymieniłem i bez większego zdziwienia przyjąłem fakt że padł po kilku tys. km.
    Tak więc morał z tego taki, że TRW to nie zawsze TRW.

    ---------- Post dodany o godzinie 14:35 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 14:32 ----------

    Cytat Napisał Kabar Zobacz post
    To typowa polska "marka". Ściągają części z chin i naklejają swoje naklejki. Norma w dzisiejszych czasach :-)
    niestety masz rację, ale zobaczymy może kolega napisze czy udało się je bez problemu zamontować i ile wytrzymały...

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie

    napisz od kogo kupiles wahacze/? tanifiat jest pewny?

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Czechowice
    Auto
    Giulietta Veloce 200/420 by Cinsoft
    Postów
    711

    Domyślnie

    [QUOTE=Kali_33;434920]ja kupiłem na allegro oryginały alfa romeo (czyli TRW) i nawet nie założyłem bo od razu zauważyłem że to podróby. Porównałem ze zdjeciami oryginałów z allegro i nie miałem wątpliwości. Leżały wiec i się kurzyły ale kiedyś z uwagi na wyjazd musiałem szybko wymienić jeden bo mechanik mi uszkodził osłonę i sworzeń dostał sporego luzu, więc wymieniłem i bez większego zdziwienia przyjąłem fakt że padł po kilku tys. km.
    Tak więc morał z tego taki, że TRW to nie zawsze TRW.


    I NIC Z TYM NIE ZROBILES? PRZECIEZ DO TYGODNIA MOGLES ZWROCIC TOWAR? PODZIWIAM TWOJ SPOKOJ JA BYM NA PEWNO TAK TEGO NIE ZOSTAWIL!!!!!!!!!!!!

  10. #20
    Irokez
    Gość

    Domyślnie

    Z wszystkich wahaczy dolnych jakie miałem, najdłużej wytrzymał mi OCAP.
    Ciekawe dlaczego jest droższy niż TRW?

Podobne wątki

  1. Wahacze przednie dolne
    Utworzone przez MISSIEKS w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 04:27
  2. Wahacze dolne te same co w 147/156?
    Utworzone przez DZG w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-08-2012, 08:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory