Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Witki mi opadły, błąd p0300, p0303

  1. #11
    marceell
    Gość

    Domyślnie

    przepływka też sprawna, podmieniona z alfy Ojca....
    witki opadły do ziemi.....

  2. #12
    marceell
    Gość

    Thumbs up

    Dla zainteresowanych tematem. Błąd powodowała przepustnica i kolektor ssący. wystarczyło zakupić preparat do czyszczenia przepustnic i wpsikać na pracującym silniku. koszt 11 zeta.........niestety nie jest to po naprawie w serwisie tylko po kilku godzinach wertowania internetu.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Możesz rozwinąć myśl, bo trochę zbaraniałem.
    W kolektorze i przepustnicy są takie kanały i podciśnienie, że nie ma siły żeby to się zatkało.
    Taki preparat to chyba tylko do uspokojenia sumienia właściciela może służyć.
    Normalnie kolektor jest w środku (podobnie jak przepustnica) pokryty warstwą oleju i nic mu to nie przeszkadza.

  4. #14
    marceell
    Gość

    Domyślnie

    Jednego dnia byłem w czterech serwisach. Przy błędach p0303 i 4 zgodnie stwierdzili że to czujnik wału. cewki i świece miałem już wcześniej wymienione. wymienili czujnik wału i dupa... oczywiście część elektroniczna bezwrotna. towar macany należy do macanta ogólnie zaczęli kombinować że za niskie napięcie daje alternator 13.80v, może ciśnienie w cylindrach, może podparte popychacze itd.. lekko się wkurzyłem i furkę zabrałem lżejszy o kilka setek. jeden nawet przepływkę wymyślił. zacząłem czytać o parametrach jakie pokazuje fiaecuscan i zobaczyłem, że we wszyskich sprawnych alfach przy zamkniętej przepustnicy na wolnych obrotach jest co najmniej 8 kg?powietrza, a na przepływce 13m/s. u mnie było tylko 6 i 11. więc co. silnik zasysa za mało powietrza. napsikałem produktu do czyszczenia przepustnic i teraz mam 9.8 i 13.5 na przepływce. samochód wkręca się w obroty jakby prosto z fabryki wyjechał. coś w środku za przepustnicą było zatkane. w pewnym momencie trzymałem nogę na gazie przy 3 tysiącach. silnik prychnął i miałem ponad 4 tysiące bez zmiany położenia pedału. objawy p0300 wskazują na brak równowagi w spalaniu mieszanki. o czymś takim, że czyszczenie przepustnicy pomogło czytałem na forum bodajże astry.

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - aby wyniki były dla potomnych należy tylko podać nazwę tego środka do czyszczenia przepustnic.
    - wtedy można było potwierdzić twoje doniesienia, czy się sprawdzają na innych autach.
    - ja jednak bym poczekał jeszcze kilka dni, to w końcu jest alfa i ma swoje humory.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ja myślę, że to coś innego.
    Być może miałeś przyblokowany zawór dwukomorowy i ten środek go uruchomił.

  7. #17
    marceell
    Gość

    Domyślnie

    Wychodzi na to że pomogło. Alfa pracuje równo, aż rwie się do jazdy. Duża różnica na plus przy przyśpieszaniu. użyłem środka do czyszczenia gaźników z carbonem. Zmniejszyła się też ilość białej pary z rury wydechowej. wychodzi na to że alfa nie przepalała całego paliwka. bezczelna, lałem jej BP ULTIMATE

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    519

    Domyślnie

    powiem tylko tyle ze powodem tych bledo nie jest brudna przepustnica czujniki i inne rzeczy ...

    powodem twgo bledu sa wadliwe polaczenia cewek ( dokladnie cewki 3 cyl ) mialem dzisaj to samo i probleme jest nie lacząca kostka ktora wchodzi do cewki cyl 3 ( 2 od rozrzadu)

    - - - Updated - - -

    powiem tylko tyle ze powodem tych bledo nie jest brudna przepustnica czujniki i inne rzeczy ...

    powodem twgo bledu sa wadliwe polaczenia cewek ( dokladnie cewki 3 cyl ) mialem dzisaj to samo i probleme jest nie lacząca kostka ktora wchodzi do cewki cyl 3 ( 2 od rozrzadu)

  9. #19
    marceell
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał szajbus0 Zobacz post
    powiem tylko tyle ze powodem tych bledo nie jest brudna przepustnica czujniki i inne rzeczy ...

    powodem twgo bledu sa wadliwe polaczenia cewek ( dokladnie cewki 3 cyl ) mialem dzisaj to samo i probleme jest nie lacząca kostka ktora wchodzi do cewki cyl 3 ( 2 od rozrzadu)

    - - - Updated - - -

    powiem tylko tyle ze powodem tych bledo nie jest brudna przepustnica czujniki i inne rzeczy ...

    powodem twgo bledu sa wadliwe polaczenia cewek ( dokladnie cewki 3 cyl ) mialem dzisaj to samo i probleme jest nie lacząca kostka ktora wchodzi do cewki cyl 3 ( 2 od rozrzadu)
    obawiam się Kolego że nie doczytałeś postu do końca, czujniki, cewki i kostki podmieniałem..... czyszczenie przepustnicy i gardzieli pomogło..

  10. #20
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    519

    Domyślnie

    moze u Ciebie był problem z kostkami na ecu i temu po jego poruszeniu rpzy zdejmowaniu przepustnicy się poprawiło bo jakoś nie mogę połączyć wypadania zapłonu z zabrudzoną przepustnicą i kanałami dolotowymi zwłaszcza że problem sygnalizowłą tylko 1 cyl u mnie bylo dokladnie to samo ... i powodem byla kostka a sprawdziłem to bo jak dotyklaem kostki to chodził ok puściłem telepie trzyma działa .. to wykluczyłem reszte

Podobne wątki

  1. [159] 2.2. JTS bledy P0011, P0300, P0303
    Utworzone przez Lcs w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-06-2016, 12:22
  2. błąd P0300 oraz P0302
    Utworzone przez dam1an_90 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-12-2012, 13:43
  3. witki wam składam :)
    Utworzone przez czakus84 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 20:31
  4. Błąd silnika P0300 AR 1,6 105 KM
    Utworzone przez witek-tarnow w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-11-2011, 15:39
  5. Błąd P0300 i P0305
    Utworzone przez Cannabis w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 14:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory