Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Kolektor 1.9 JTDm 16V pozmianowy - problem z klapami

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Junior Zobacz post
    Tomek to dokładam do tego również mój przypadek. Odkręciłem kolektor w celu czyszczenia i wynik = brak jednej klapy i nigdzie jej nie widziałem więc pewnie siedzi sobie gdzieś w cylindrze. Tak jak piszesz czasami jak auto odpalę to falują lekko obroty potem ustaje może to wina klapy w środku??? Na korekty pojadę i zobaczymy. Obecnie spalanie mam na poziomie 7,5l cykl raczej miejski.
    U mnie było tak, że w jednym przypadku klapa zniknęła - po prostu ją chyba przerzuciło do wydechu, nie czyniąc przy tym większych szkód. Pacjent przebieg coś około 130 tysięcy kilometrów. W drugim aucie - przebieg niecała stówka - urwało 2 klapy, jedna była na płasko przyklejona do tłoka i tak sobie to pracowało, druga się wbiła pod kątem i strzaskała gładź głowicy w okolicach zaworów i doprowadziła do utraty kompresji.

    ---------- Post added at 09:15 ---------- Previous post was at 09:12 ----------

    Cytat Napisał ryki67 Zobacz post
    Oczywiście ze bez żadnych, klapy to poprostu ekologia, jak wyciales FAP TO tym bardziej klapy powinieneś
    To trzeba dopiero przetestować - od dłuższego czasu noszę się z zamiarem porównania zachowania auta (moc, spalanie, elastyczność) z nowym sprawnym kolektorem oraz z kolektorem z usuniętymi klapami. Jeżeli się okaże, że oprócz odrobinę szybszego zapełniania DPF-u nic się dziwnego z autem nie dzieje - to przemysłowo powywalam klapy z wszystkich kolektorów, które do mnie trafią. Bo narażanie kogoś na konieczność remontu silnika z powodu niedoróbki producenta rzekomo "poprawionych" kolektorów jest dla mnie nieporozumieniem.

    Przy czym od razu zaznaczam - do tej pory spotkałem 3 (!!!) rodzaje kolektorów z trzema rodzajami klap. Problem, o którym piszę, dotyczy kolektora Magneti Marelli z plastikową obudową, który ma cienkie, metalowe klapki, zgrzewane z metalową osią. Pozostałe 2 typy to klapy przykręcane, oraz grube klapy z tworzywa - toto się nie urywa.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lobov
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    była: 156, 159 Jest: Giulietta 1,4 170 Sport i jakieś Audi ;)
    Postów
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał szewi Zobacz post
    winowajca jest egr a nie filtr powietrza ... Swoja droga Ciekawe to co piszesz Tomek, tzn ze mozna jezdzic jakby co bez klap bez zadnych konsekwencji ?
    po co zatem te klapy tam sa ?
    Wiem, że to EGR, chodziło mi o to że filtrujemy powietrze a potem dodajemy do niego sadzę
    Moje klapy się właśnie "wyjęły" z autka. Reszta się składa, jak odbiorę to dam znać czy lepiej

  3. #13
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    Czy wy koledzy w automacie też tak spokojnie demontujecie te klapy?
    Wiadomo, że silnika w najgorszej sytuacji można nie zgasić jak w przypadku z silnikiem ze skrzynią manualną. Nie wiem czy zakładać kolektor bez klapek, czy kupić nowy, albo używkę. Mam kolektor plastikowy

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    ale klapy nie zamykaja całkowicie dolotu. Od tego jest klapa gasząca. Więc jak dopadnie Cie "rozbieganie silnika" to klapy w kolektorze w niczym Ci nie pomogą.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Ja mam u siebie kolektor z klapkami i przy wymianie też na taki zmieniłem. Może jestem nie do końca rozsądny ale po wymianie samochód lepiej odpala, nie puszcza 'bąków", odzyskał trochę moc bo bywało przed zmiana, że dostawał zadyszki. Co prawda teraz dymi przy prawie pełnym i pełnym "bucie" czego przyczyną są niesprawne do końca 3 wtryski więc czeka mnie kolejna wycieczka do bankomatu. Pzdr.

  6. #16
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    W Twoim przypadku poprawa mogła być znaczna. Zapewne stary kolektor był nieszczelny.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar dejon
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Bielsk Podlaski
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2,4JTD...wkoncu jest 159 SW 1,9JTD 16V 150KM
    Postów
    1,102

    Domyślnie

    Witam tez miałem przypadek remontu silnika przez klapki,dwie poszły w cylinder i trzeba było wydać kasę ..ale było słychać metaliczny klekot..po zdjęciu głowicy klapki uszkodzily gładź głowicy i tłok.Kolektor wyczyszczony .klapki co zostały dwie wyjęte kombinerkami no możne wyrwane.czpienie na których były mocowane zostały na swoim miejscu jedynie przyklejone klejem epoksydowym dwuskładnikowym uszczelnione aby nie bylo lewego powietrza.sterowane klap zostało jedynie miedzy silniczkiem sterowania a mechanizmem klap wyjmuje sie łącznik plastikowy coś jak by słomka 5 cm.silnik starowania klap nadal steruje klapami a one się nie ruszają, błędów na kompie nie ma...Jeżeli macie dojście do warsztatu i jeszcze się nie urwały wam klapki to w ten właśnie sposób można samemu za małe pieniądze pozbyć sie klap.koszt kleju 17 zł najlepiej zrobić to wraz z wymiana rozrządu bo i tak kolektor trzeba wyjąc..i jak juz wszystko bedzie rozebrane to wyczyscic kolektor i zaslepic EGR ..Pozdrawiam wiecej info na prv lub tel...

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar dejon
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Bielsk Podlaski
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2,4JTD...wkoncu jest 159 SW 1,9JTD 16V 150KM
    Postów
    1,102

    Domyślnie

    sprostowanie....
    Kolektora nie trzeba wyjąć do wymiany rozrządu tylko aby zrobić klapki

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    To jak miałeś kolektor wyjęty nie mogłeś tego zrobić bardziej profi? Jakieś broki wbić i pospawać?

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar dejon
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Bielsk Podlaski
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2,4JTD...wkoncu jest 159 SW 1,9JTD 16V 150KM
    Postów
    1,102

    Domyślnie

    Spawac to mozna w kolektorze aluminiowym teb było aluminiowo plastikowy.i czpienie na ktorych byly klapki byly zakane plastikiwa masa i w kolektorze tez to samo.pomysl sprawdzony już przez wielu i jezdza kilka lat . spawanie oki dlubac plastik szukac osoby ktora spawa alu.klej ktory użyłem moge szczeze powiedzieć zastyga jak metal a wraz ze wiąże metal i plastik to w tym przypadku super rozwiązanie.napewno znajda sie osoby ktore napisza ze nie bo nie można zarobic za regenerację i wywaleniu klap koszt ponad 400 ale każdy zrobi to co bedzie chcial...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-01-2015, 18:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory