Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62

Temat: Alfa 166 vs A6 C5 vs Volvo S60 vs S80

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał migcool Zobacz post
    Tomek_KRK na forum Volvo mówi się o D5 jako najlepszym silniku dieslowym w tych autach, automaty owszem kosztowne i bardzo wolne. Co do mojego obycia z autami to masz trochę racji, ale też sam nie będę kupował. Kolejna sprawa 1,8T w Audi to nie jest zły motor, ale wszędzie gdzie nie czytam polecany jest 2,4 V6 jako silnik bezobsługowy, a Ty nazwałeś go jeżdżącym kłopotem, co do kradzieży to masz rację i dlatego postanowiłem szukać innej marki ponieważ mieszkam w dużym mieście, a auto będzie pod blokiem stało, chyba że wynajem się skończy i będę musiał wrócić na jakiś czas do rodziców ale dojazd do pracy 80km mi się nie widzi. Honda Accord patrzyłem, podoba mi się ale tylko ta w wersji USA i to z silnikiem 3.0, może ktoś jeszcze coś o niej dokładnie powie? Tylko teraz zmieniamy limuzyne na sportowy dupowóz.
    D5 jest dobrym silnikiem, pod kątem kultury pracy i zużycia paliwa, ale ma parę pułapek, które generują duże koszty przy ich naprawie.
    Co do Audi - najlepszym benzynowym silnikiem do tego auta, pod kątem ekonomiki, osiągów, możliwości podniesienia mocy, kosztów naprawy, itp - jest czterocylindrowy 1.8T. W nim wszystko naprawisz za parę złotych, nawet wymiana turbosprężarki nie jest kosztowna - do wyboru do koloru nowe, regenerowane, używane. Spalanie bardzo przyzwoite, średnio w 10/100 można się zamknąć (ok. 8/100 trasa, 12/100 miasto). W 2.4 tego nie osiągniesz za cholerę. Poza tym jeśli coś się w silniku zepsuje, a zawsze może się jakiś element rozlecieć - to remont 1.8 będzie o połowę tańszy, niż 2.4.

    Co do Hondy - myślałem o generacji VII.
    EDIT: Tomek_KRK powiedziałeś nowa Accord, czyli miałeś na myśli VII generację(ja myślałem o VI), a na nią trzeba trochę wydać aby w ogóle kupić jakiś egzemplarz, co dopiero żeby miał być w jakimś nie opłakanym stanie.[/QUOTE]
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  2. #12
    migcool
    Gość

    Domyślnie

    VII generacja Accorda jest dość kosztowna w zakupie, za mój budżet można kupić jedynie kombi (chyba są tańsze), które wygląda trochę jak karawan, sedan śliczny, podoba mi się ale ceny zaczynają się od 25 i idą mocno w górę.

  3. #13
    pabloss
    Gość

    Domyślnie

    za te pieniądze to kupuj zadbaną 166 3.0 V6 przed liftem i będziesz zadowolony, co jak co ale 166 jest bardzo wygodna zwłaszcza tylna kanapa

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Kolega sam chyba nie wie czego chce. No ale dobrze się zastanów zanim wydasz ciężko zarobione pieniądze
    [C

  5. #15
    migcool
    Gość

    Domyślnie

    Dlatego dowiaduje się o każdym aucie, dlatego takie wątki jak ten, gdybym dokładnie wiedział co chcę to chyba bym nie zakładał takich tematów vs vs Jak to młody, chciałbym mieć coś wyjątkowego, wygodnego i z zadziorem vrr coś jak V6

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    wyjatkowe, wygodne i z zadziorem = AR 166 3.0 V6 24v, bo przeciez ze volvo
    [C

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Najlepiej jakbys ustrzelił gdzieś w komisie każde w w/w modeli pojechał tam wsiadł i się przejechał Wtedy bedziesz miał obraz tego co chcesz kupić

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    A ja Ci polecam jak koledzy wyżej 166-tkę. V6-tka jest o tyle "inna" od konkurencji, że ciągnie praktycznie od samego dołu. Gaz znosi bardzo dobrze, ale tylko dobry gaz. W dziale LPG forumowicz Grzesiekk (jest specem w tej dziedzinie) wypisywał polecane zestawy do V6-tek. Do tego można bez większego problemu dołożyć do 166-tki Q2, a to już daje potężny przyrost przyjemności z jazdy. Ja na Twoim miejscu popatrzyłbym jeszcze na 156-tkę - bardziej zwinny samochód, 166 ma niestety promień skrętu autobusu, ale za to większy komfort jazdy. Wybór należy do Ciebie .

    P.S. - Samochodu szukałbym za granicą.

  9. #19
    migcool
    Gość

    Domyślnie

    Sprowadzać auta raczej nie będę, bo sam do tego głowy nie mam, a nikogo nie znam kto by mi pomógł przy tym. W gaz zainwestuje, bo auto tańsze w zakupie o ile nic nie wyjdzie zaraz po zakupie A jak wygląda Alfa wsród złodziei? Często znika spod domu?

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Ja raz niechcący zostawiłem otwartą na 18h pod blokiem i nawet CB radia nie ukradli, więc zainteresowanie złodziei raczej marne Raz jedynie jakiś sku****n ukradł mi kapselki z felg, co mnie bardzo wkurzyło, bo pierdołą pierdołą, ale ile ich się naszukałem, żeby były w normalnej kwocie, a nie po 30zł za szt... ;/

Podobne wątki

  1. 159 czy Volvo S60
    Utworzone przez Kimi w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 11:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory