Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Temat: 156 zamienic na 159?

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek921 Zobacz post
    Tylko sprzęgło i dwumas ogarną taką moc i ten wysoki moment obrotowy? Bo to nie sposób podkręcić na max i zmieniać sprzęgło co pół roku.
    Musiałby się "szewi" wypowiedzieć i pare innych użytkowników co mają przybliżone wartości w swoich silnikach. Ale z tego co wiem.... znosi i to spokojnie.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    Jak według kogos 159 to tylko wygląda a nie jeździ to niech mi pokarze czym jeździ i na jakiej podstawie wyciąga takie wnioski.
    A na takiej podstawie ze jeździłem 156 i 159, silnikami JTD odpowiednio 115 i 120 koni i 159 3,2 litra w manualu i moją starą 156 2.5.
    W 159 czuć każdy kilogram nadwagi, w każdej opcji silnikowej, która miała przed sobą podobną moc w 156, 3.2 mimo ponad 50 koni więcej niż miałem wtedy w 2.5 nie dało rady 156, prowadzenie też kuleje w stosunku do 156, też za sprawa masy ( tu porównuję zawieszenie ze SportPacka ze standardowym 159). Kolejna sprawa to silnik, który wisi bardzo nisko, w 156 żaden silnik tak niski nie wisiał może w 2.4
    A teraz na jakiej podstawie ty twierdzisz że 159 jeździ, a nie tylko wygląda???????????
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 02-08-2013 o 15:42

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ziuum Zobacz post
    Mi ostatnio trafił się taki handlarz Mietek. Już prawie kupiłem, ale coś za bardzo zachwalał i źle mu z oczu patrzyło.
    Kolego Ziuum, trochę nie rozumiem tego... Rozumiem, że sprawdziłeś auto, byłeś zadowolony z jego stanu technicznego i wizualnego, w miarę wszystko Ci się podobało, ale nie kupiłeś bo... handlarz wydał Ci się podejrzany? Trochę to nielogiczne dla mnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    Musiałby się "szewi" wypowiedzieć i pare innych użytkowników co mają przybliżone wartości w swoich silnikach. Ale z tego co wiem.... znosi i to spokojnie.
    Semri ma podobną moc, nieco ponad 240 KM w swojej 156 SW i raczej nie narzeka Ale niech on sam się wypowie w tej kwestii

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Panowie, 159 to nie jest rajdówka, to wozidło dla średniego szczebla menedżera który na kryzys wieku średniego ma moto albo zabawki klasy GTI - 159 ma być komfortowa i ładna i spełnia to zadanie a silniki są w zupełności wystarczające do normalnej jazdy.

  5. #15
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    Wsiądz, przejedz się taką 159 z 2.4 a gwaratuję że twoje wątpliwości pękną jak bańka mydlana .............. jak Ci bedzie mało ... chip na 240 koni i 500 nm. Jak według kogos 159 to tylko wygląda a nie jeździ to niech mi pokarze czym jeździ i na jakiej podstawie wyciąga takie wnioski.
    Fajnie, ale koszty utrzymania w stosunku do zadbanej poczciwej i już prostej dla mnie 156 są z 3 razy mniejsze niż 159. W gwoli ścisłości jakbym miał zmieniac na 159 to tylko z jakimś konkretnym 3.0 v6, 3.2v6 gta, ale busso, nie żaden oplowski wynalazek....

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał siwek11561 Zobacz post
    Koledzy Pomocy....
    Mam 156 z 2001r 115koni spisywala sie przez 5 latek bez wiekszych problemow pomimo pokonywanych duzych dystansów
    Przyszedl juz czas na zmiane Co myslicie o 159 2.4 200km z 2006r?

    bezapelacyjnie zmienić , ja zmieniłem 156 fl na Bravo II sport 2.0 MJ i jestem zachwycony , to jest po prostu przepaść technologiczna , nie żałuję zmiany ani przez sekundę , chociaż 156 po początkowych problemach z turbiną była bezproblemowa ,ale alfa 156 to stare auto , i trzeba iść do przodu , fajna była ale czas na następne - w moim przypadku bravo sport , ale 159 to też będzie po prostu przepaść technologiczna , jakościowa, zobaczysz i nie zechcesz już wrócić do 156
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    156SW 2.4 175@218KM Powerd by Cinsoft.pl
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał siwek11561 Zobacz post
    Koledzy Pomocy....
    Mam 156 z 2001r 115koni spisywala sie przez 5 latek bez wiekszych problemow pomimo pokonywanych duzych dystansów
    Przyszedl juz czas na zmiane Co myslicie o 159 2.4 200km z 2006r?
    Pytanie brzmi: "po co?"

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    sedici, ale po co iść do przodu, wytłumacz mi to. Ja wiem że jestem konserwą i nigdy nie potrafię zrozumieć otoczenia ale po co zmieniać coś co działa i jest dobre?? Ostatnio kumpel kupił Bravo II i pytałem go po co to usłyszałem "bo jest młode, rok '09", OK tylko co z tego?? Ja wolę jeździć czymś, w pewnym sensie niepowtarzalnym, ale przede wszystkim móc to auto bez problemów utrzymać i w razie awarii ustalić co je dręczy a nie jak on po 3 miesiącach posiadania jęczeć że to tyle kasy kosztuje - dla mnie głupota w najczystszej postaci. Dlatego póki jest dostępność części mam zamiar jeździć na codzień "szrotami" z lat '90-tych.

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    sedici, ale po co iść do przodu, wytłumacz mi to.
    po prostu , miałem 156 już ponad 5 lat i mi się znudziła , tylko tyle , no i nie miała takich bajerów jak bravo czy 159 , a o jakości materiałów , sztywności , czy wygłuszeniu to nawet nie ma co wspominać ,

    ale żeby nie było , w garażu mam jeszcze starszą poczciwą Alfę 146 jtd 2000r , ale zadbaną , i wygląda na to że ma u mnie dożywocie , lubię to proste auto , z zawieszeniem z fiata tipo , a jednak dość fajnie się prowadzącym , a i niedawno kupiłem do niej 4 nowe oponki dayton d210 , tak więc dalej jestem miłośnikiem alfy romeo , jedna zawsze musi być w garażu , drugie może być inne , ale tylko włoszczyzna
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Arrow

    Poszukajcie sobie porównania, które jakiś czas temu zrobili angole. Tematem przewodnim było ile Alfy jest jeszcze w nowych Alfach (155-156-159). Tak więc w kategorii prowadzenie najwięcej punktów zdobyła 155 i 156, silniki/skrzynia także 155 i 156, w kategorii "look" wygrała 159. To w skrócie. Dla dociekliwych pozostawiam odnalezienie w sieci tegoż artykułu.

    Ze 159 zrobiono limuzynę, piękną, ale jednak limuzynę. Nie ma za grosz tej agresywności, surowości i pazura jak 155 czy 156. Nic więc dziwnego, że jest ciszej, bardziej komfortowo w 159, takie miała sprawiać wrażenie, tak ją wykonano, jednak coś za coś! Nie ma nic za darmo, nigdy. Do tego w 159 jak na "sportowe" auto przystało niemal absolutny brak gamy silników benzynowych - gdzie godny następca Twin Spark, gdzie Busso? Historia zamieciona pod dywan, stąd więc nie dziwią mnie negatywne opinie Alfisiti na temat nowych modeli. Cóż takiego zmienili od ery 156? Zawieszenie, które wytrzymuje 20 tyś. km więcej? No super, nie ma co postęp przez duże "P"!

    Na plus 159 mogę zaliczyć materiały wewnątrz, chyba zastosowano te, które były montowane w Crosswagon i 156 z końca produkcji. Choć kierownice skórzane wycierają się tak samo jak 156, co mnie wkurza. Wkurza mnie tak samo brak aranżacji wnętrza w drewnie, co na tle starszych Alf to krok w tył. Kolejne zerwanie z klasyką Alfy Romeo. Drewniane wnętrza choćby AR GTV 2000 Bertone to miód na serce prawdziwego Alfisiti.

    Po ostatniej przejażdżce Giuliettą zawiodłem się jeszcze bardziej. Wykonanie wnętrza (tworzywa) w tej klasy aucie - słabo, bardzo słabo. Nie wiem jak gruba jest blacha, ale drzwi sprawiały wrażenie przy zamknięciu jakby z papieru były, miałem wrażenie, że moja 156 Giugiaro jest jakby solidniejsza, no nie klasowo jak Punto. O dźwięku silnika 1.4 czy kulturze jego pracy nie będę się wypowiadał, przy wyższych obrotach nie brzmi tylko wyje. Niedowiarków zapraszam do przejażdżki moją 156 1.8 TS, różnica jest ogromna. To już 2.4 JTD ma soczysty dźwięk.

    Co więc mamy polecać innym z czystym sumieniem przy zmianie auta? Wciąż czekam na ten przełom Alfy Romeo, ten obiecywany "comeback" prawdziwych aut, ciągle czekam i tylko coraz więcej zawodów doświadczam. Czekam na taki model, który po wizycie w salonie i jeździe próbnej chwyci mnie tak, że zdecyduję się zamienić swoją 156 na nowy model, nawet pod ciężarem kredytu. Kiedy więc to nastąpi? Póki co 156 nie ma sobie równych... no poza 8C oczywiście
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

Podobne wątki

  1. Zamienic sie moja 155 za gtv ale rozbita...?????????
    Utworzone przez Qlko5 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 13:48
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 01:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory