Strona 20 z 20 PierwszyPierwszy ... 1011121314151617181920
Pokaż wyniki od 191 do 199 z 199

Temat: Przemyślenia spowodowane wolnym czasem.

  1. #191
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    dobra mając dlete hf to akurat nie szukałbym innego auta
    ale ze mam fiaty i to w gazie i ropie ...
    147 powodów do zadowolenia

  2. #192
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar dejv667
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    zza chorej rzeki
    Auto
    Lancia Delta HPE HF
    Postów
    334

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    dobra mając dlete hf to akurat nie szukałbym innego auta
    ale ze mam fiaty i to w gazie i ropie ...
    Wiesz, chciałbym jakieś fajne auto klasy D. 159 mi nie leży. Alternatyw z Włoch brak. I nie zapowiada się żeby miało być lepiej

    "... I guess it's just the way I'm wired."

  3. #193
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejv667 Zobacz post
    Napisał mattom
    dobra mając dlete hf to akurat nie szukałbym innego auta
    ale ze mam fiaty i to w gazie i ropie ...
    Wiesz, chciałbym jakieś fajne auto klasy D. 159 mi nie leży. Alternatyw z Włoch brak. I nie zapowiada się żeby miało być lepiej
    Wszystko zależy czego kto oczekuje - ja szukałem konkretnie auta takiego i takiego (od 156 FL do 159 z początku produkcji) trafiłem 156 FL ale nie o tym mowa - w poszukiwaniach przejawiła sie własnie delta hf - gdyby nie fakt ze byla dupa z tym kto jest obecnie jej wlascicielem - to zapewne byla by moja mimo ze takiego auta nie szukałem
    147 powodów do zadowolenia

  4. #194
    Użytkownik Ogier Avatar brill7
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Błonie
    Auto
    Alfa Romeo Centocinquantasei in colore blu vela metallizzato 1970 centimetri cubici
    Postów
    155

    Domyślnie

    jeszcze a'propos pozdrawiania. czy ktoś już pozdrawiał pieski w swoich 159?

  5. #195
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Piotr 30
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    kujawsko-pom.
    Auto
    156 1,9-Sportpack (była).. jest - GT 1.9 JTD (177KM)
    Postów
    320

    Domyślnie

    Cytat Napisał brill7 Zobacz post
    jeszcze a'propos pozdrawiania. czy ktoś już pozdrawiał pieski w swoich 159?
    Nie wiem w którym dziale ale ktoś już o tym wspominał na forum, jeden nawet pisał że mu odmrugali ;-)

  6. #196
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr 30 Zobacz post
    jeden nawet pisał że mu odmrugali
    To ma powody do zadowolenia, bo mogliby mu mandat wlepić za nadużywanie sygnałów świetlnych 100PLN

  7. #197
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Piotr 30
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    kujawsko-pom.
    Auto
    156 1,9-Sportpack (była).. jest - GT 1.9 JTD (177KM)
    Postów
    320

    Domyślnie

    No może i ma zwertowałem pół forum, jednak nie moge tego odszukać. Ale jeśli forumowicz natknie się na temat to pewnie sam się ujawni i przypomni ;-)

  8. #198
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robalgis Zobacz post
    wybór padł na Alfę, stać mnie wtedy było tylko na 145 z 98 roku z silnikiem 1.4 TS. Kochałem ten samochód, ten jak na Alfę 'zabawkowy' silnik
    Robalgis to Ty żyjesz? Gdzie te czasy, gdy regularnie jeździło się na złoty do Nałęczowa. Wtedy jeszcze nie było forum alfaholikow. Czy ktoś to pamięta?

    Ja należę do tych osób, których wirus Alfa chyba nigdy nie opuści. Może nie mam takich motylków w brzuchu jak na początku, ale ja po prostu nie wyobrażam siebie w innym samochodzie. Tak jak kilka osób tutaj zauważyło trudno znaleźć współczesną Alfe, która chciałoby się mieć, to jednak jeszcze trudniej znaleźć mi markę samochodu, która miałaby mi Alfę zastąpić.

    Podobnie jak Robalgis swoją przygodę z AR rozpocząłem od 145 też czerwonej tyle że z silnikiem 1.6 oczywiście Twin Spark. Przez cały ten okres dziwię się tym wszystkim, którzy wylewają wiadro pomyj na te silniki. Mam dwie Alfy z TSami obie około 200kkm i jakoś dają radę. Nie jestem ani człowiekiem, który zna się świetnie na mechanice, ani nie jestem znawcą każdej historii o AR, ale ja po prostu kocham te samochody i wiem, że te moje dwie Alfy to najfajniejsze dwa samochody pod moim blokiem.
    Niestety kryzys dopadł i mnie i nie stać mnie na inwestowanie w samochody takich pieniędzy jak potrzeba. Tu nawiązuje do pierwszego postu Pablo. On zna dobrze moje auta, ale czasy są takie, że robię co mogę żeby odwlekać wizyty u niego. Zaraz ktoś powie, nie stać Cię na utrzymanie to sprzedaj. Ale kto mi dzisiaj da 5k za 15sto letnie auto? W aucie zrobiona jest podłoga, hamulce (łącznie z przewodami elastycznymi w metalowym oplocie), zawieszenie, olej zmieniany co 8-10kkm na taki po 40pln za litr. A na allegro mogę taki samochód kupić w wysokości raty jaką płacę za kredyt na mieszkanie...

    Ale wystarczy wsiąść, przekrecić kluczyk i żona znów zadaje pytanie: i z czego tak się cieszysz?
    Ostatnio edytowane przez Rigidigi ; 20-01-2013 o 00:23

  9. #199
    Użytkownik Świeżak Avatar Robalgis
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW 1.9 16v JTD 2006, Fiat 126p 1988, Ducati Monster 695 2007, AR 145 1.4 TS 1998 (2005-2010)
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał rigobert Zobacz post
    Robalgis to Ty żyjesz? Gdzie te czasy, gdy regularnie jeździło się na złoty do Nałęczowa. Wtedy jeszcze nie było forum alfaholikow. Czy ktoś to pamięta?
    Witam Cie, trochę czasu upłynęło od naszego wspólnego spotkania. Forum Alfaromeo.pl chyba umarło, niestety coraz mniejsze szanse na wspólne spotkanie z Valdkiem. Naprawdę szkoda.


    Cytat Napisał rigobert Zobacz post
    Podobnie jak Robalgis swoją przygodę z AR rozpocząłem od 145 też czerwonej tyle że z silnikiem 1.6 oczywiście Twin Spark. Przez cały ten okres dziwię się tym wszystkim, którzy wylewają wiadro pomyj na te silniki..
    Dokładnie się z Tobą zgadzam. Bardzo, ale to bardzo lubiłem ten silnik (mimo, iż mniejszy od Twojego). Nasze 145 miały jedyny słuszny kolor, Alfa Rosso. 159 nie wygląda już ładnie w tym kolorze (to chyba już jest inna czerwień).

    Cytat Napisał rigobert Zobacz post
    Ale wystarczy wsiąść, przekrecić kluczyk i żona znów zadaje pytanie: i z czego tak się cieszysz?
    No właśnie tego już nie mam, tego mi brakuje. Traktor tak na mnie nie działa.

    Tak z innej beczki, kubeczki zrobione przez Ciebie dalej egzystują, mają się dobrze. Zmywarka zaczęła ostatnio lekko niszczyć logo Alfy, więc kubeczek już nigdy więcej zmywarki nie zobaczy. Może się kiedyś przypadkowo spotkamy u Pabla? Jak miałem problem z uszczelką pod głowicą przypadkowo spotkałem w Porębach P.Majkiego (W Nałęczowie to były chyba jedyne trzy 145/146).




    pozdrawiam
    Bartlomiej "Robal"
    AR 159 SW 1.9 16v JTD M-jet 2006
    była:
    AR145 1.4 TS 1998 (2005-2010)
    Ostatnio edytowane przez Robalgis ; 22-01-2013 o 09:28

Podobne wątki

  1. 2.4 JTD czasem pali, czasem nie (czujnik faz rozrządu ?)
    Utworzone przez zzuukkoo w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 27-07-2017, 20:19
  2. [146] Oświetlenie wnętrza - czasem jest, czasem nie
    Utworzone przez paulcat w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-04-2010, 10:18
  3. [164] czasem szarpnie, czasem zgaśnie na światłach
    Utworzone przez fr33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 04-02-2009, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory