Strona 20 z 30 PierwszyPierwszy ... 1011121314151617181920212223242526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 300

Temat: Zawieszenie skrzypi.

  1. #191
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa romeo 159 1,9 16v
    Postów
    532

    Domyślnie

    Skrzypi na tulejach. sam to przechodzilem. Osttanio wymienielem dolny wahacz i powiem ze bylem pod wrazeniem 195tys dolny wahacz wytrzymal oryginalny.

  2. #192
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał tsotam Zobacz post
    Myślicie, że w ASO będą w stanie stwierdzić skąd się bierze takie skrzypienie? Zwykły mechanik powiedział mi jedynie, że jego zdaniem wachacze w porządku i nie ma pojęcia skąd to sie może brać. Samemu nie czuję się na siłach, żeby grzebać przy zawieszeniu.
    Masz za dużo pieniędzy ? Trzeba przesmarować wszystkie połączenia i może pomoże. Skrzypienie to efekt suchości.

  3. #193
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moyset
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lutcza, między Rzeszowem a Sanokiem
    Auto
    AR 155 2.0 TS 8V, AR Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    460

    Domyślnie

    Zwykły mechanik, taki taśmowy szuka luzów. Jak ich nie ma to już nie wie. A 159 często skrzypi bez luzów. Naprawa skuteczna to wymiana na nowe. A gdzie masz problem to szukaj tak: bierzesz biały smar ceramiczny, wchodzisz pod auto i psikasz na każdą tuleje po kolei. Po każdej uginasz, jak przestanie to już wiesz, gdzie jest nie teges. Poza tym współczuje bo tylne zawieszenie jest trudne do ogarnięcia "po pieniądzach".

  4. #194
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159
    Postów
    9

    Domyślnie

    Ok, w takim razie sprobuje sam coś podziałać. Dzięki za odpowiedzi. A na jakie koszty w razie czego się nastawiać, żeby ogarnąć takie zawieszenie?
    Ostatnio edytowane przez tsotam ; 24-08-2015 o 21:42

  5. #195
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moyset
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lutcza, między Rzeszowem a Sanokiem
    Auto
    AR 155 2.0 TS 8V, AR Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    460

    Domyślnie

    Kup smar ceramiczny biały, bo tylko ten działa odpowiednio długo. Smaruj systematycznie co 1 miesiąc. Zawieszenie tylne poza ASO jest nie do kupienia. Chyba że z rozbitka, ale wtedy możesz kupić nawet gorsze. Tuleje oficjalnie na wolnym rynku nie występują. Podobno Pan Tomasz z Autka.pl jest w stanie je dorobić na podstawie jakichś z któregoś Mercedesa. Tak żem słyszał. Tak więc nie tyle koszty, co kupa kłopotu, duża kupa. A w wielu ASO nie pracują niestety mechanicy tylko wymieniacze bo taka jest polityka. Co bym nikogo nie skrzywdził piszę, że oczywiście są goście ogarnięci również, ale mało.
    Ostatnio edytowane przez Moyset ; 24-08-2015 o 21:54 Powód: Dodano

  6. #196
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 110kW sedan
    Postów
    25

    Domyślnie

    Witam,
    miałem podobnie, u mnie spowodowane to było łożyskami amortyzatorów z przodu, koszt jednego ok 200zł z oryginały, jednak nie wykluczałbym górnych wachaczy i skrzypienia na tulejach ...u mnie też nie było luzu a darły się jak cholera...dopiero jak w dokładnie panowie podeszli do sprawy to się okazało co i jak...dodam że na łożyskach też luzu nie dostrzeżesz, ew jak bardzo są rozwalone to od góry zobaczysz pęknięcia w gumie..

    Pozdrawiam

  7. #197
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dodo159 Zobacz post
    Witam,
    miałem podobnie, u mnie spowodowane to było łożyskami amortyzatorów z przodu, koszt jednego ok 200zł z oryginały, jednak nie wykluczałbym górnych wachaczy i skrzypienia na tulejach ...u mnie też nie było luzu a darły się jak cholera...dopiero jak w dokładnie panowie podeszli do sprawy to się okazało co i jak...dodam że na łożyskach też luzu nie dostrzeżesz, ew jak bardzo są rozwalone to od góry zobaczysz pęknięcia w gumie..
    Witaj
    A co ci się dokładnie działo z tymi poduszkami górnymi amortyzatorów??? Skrzypiały czy tłukły się może??? kto to zdiagnozował ASO?? czy mechanik???
    Pytam, bo też zauważyłem pęknięcia w gumie u siebie i nie wiem czy to zmienić??? Podobno to nie jest łożysko tylko zwykła tuleja i tam się raczej nic nie psuje???

    Pozdrawiam


    Pozdrawiam[/QUOTE]

    - - - Updated - - -

    Witaj
    A co ci się dokładnie działo z tymi poduszkami górnymi amortyzatorów??? Skrzypiały czy tłukły się może??? kto to zdiagnozował ASO?? czy mechanik???
    Pytam, bo też zauważyłem pęknięcia w gumie u siebie i nie wiem czy to zmienić??? Podobno to nie jest łożysko tylko zwykła tuleja i tam się raczej nic nie psuje???

    Pozdrawiam

  8. #198
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 110kW sedan
    Postów
    25

    Domyślnie

    witaj,
    to jest łożysko zatopione w gumie z kawałkiem blachy u góry, u mnie mocno skrzypiały, ale prawe już się tłukło bo guma się rozpadła..zdiagnozował mi to mechanik, mam dobrego gościa który jest dociekliwy...teoretycznie można chwile jeździć ale w praktyce odbija się t niekorzystnie na sprężyny i ponoć mogą popękać...koszt oryginałów 200zł sztuka...
    Dodatkowo ta "poducha tłumi drgania między kolumną a karoserią...radził wymienić i tak też zrobiłem :-)

  9. #199
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Mnie też dopadło trzeszczenie zawieszenia, praktycznie z dnia na dzień. Nawet nie było minimalnych objawów wcześniej. W poprzednim sezonie była cisza. Subiektywnie trzeszczenie dochodzi z prawej strony. Nie ma żadnych stuków, puków itp. Przeczytałem cały temat i po jego lekturze można dojść do wniosku że najbardziej prawdopodobne jest że winowajcą może być drążek kierowniczy. Nie znam się na mechanice zawieszenia. Wiem tylko że jeśli słychać stuki się wymienia zawiasy. U mnie trzeszczy na nierównościach i minimalnie przy kręceniu kierownicą. Wiem że jeśli chcę znaleźć trzeszczenie muszę poruszać autem góra-dół. Zapytam się jak w ten sposób. Czy istnieją jakieś techniki "naciskania" żeby zlokalizować owe trzeszczenie? Np że to są tuleje górnego lub dolnego wahacza, sworznie wahaczy czy gumy stabilizatora albo właśnie ten drążek kierowniczy. Dodam że wczoraj naciskałem na błotnik ale żadnego trzeszczenia nie było słychać a nawet mocno autem bujano. A wystarczyło tylko przejechać się 5m po nierównościach żeby było słychać trzaski.
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  10. #200
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar MaRo
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dodo159 Zobacz post
    witaj,
    to jest łożysko zatopione w gumie z kawałkiem blachy u góry
    Tam nie ma zadnego łożyska, tylko sama poduszka. W zawieszeniu wielowahaczowym amortyzator wraz z sprężyna nie obraca się przy skręcie, wiec i zadnego łożyska tam nie było i nie będzie.

Podobne wątki

  1. zawieszenie tył skrzypi
    Utworzone przez soplu123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 15:50
  2. skrzypi zawieszenie przod i tyl
    Utworzone przez ARdaviotz156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 11:59
  3. Skrzypi zawieszenie AR 156 1.8 16v ts 98r.
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 10:40
  4. Skrzypi tylne zawieszenie
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 20:37
  5. [33] zawieszenie skrzypi. Co to ???
    Utworzone przez mihuvanstuff w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-06-2010, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory