Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2071
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,050

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziekan Zobacz post
    Co do Tonale to w Krakowie niestety na żywo nie widziałem do tej pory żadnej, nawet sąsiad ma bardziej egzotyczne Maserati, więc....
    A nie sąsiadka ma Masę?
    Co do Tonale, no ale jak to nie widziałeś...Przecież zamówień jest tyle, że nie wyrabiają))
    Co do Stelvio: tak, kobieta, z tym, że tu jest inne clou: kobieta ma NAMÓWIĆ MĘŻA/PARTNERA "kupmy tego pięknego, dużego suva". I tak Tonalką do Lidla czy Kauflandu pojedzie kobieta ale nad morze, z nadmuchiwanym bananem na dachu, pojedzie Stelvio w składzie: rodzina, z mężem za kierownicą.

    Oglądałem ostatnio Jaga XE. Nawet pojechałem na jazdę. Pytam gościa z salonu: ile to auto u was jeździ, jako demo? On na to: ponad pół roku. Ile było jazd, pytam? On sięga do laptopa: hm..... 23. No to ja pytam: a ile kobiet jechało?

    Odpowiedź: JEDNA. )))

    No takie są realia ale raz jeszcze podkreślam: NIKOMU nie odbieram męskości. Wszyscy jesteście super twarde herbatniki Tak trzymać Nawet w 500tce, z różową kierownicą, będziecie wyglądać, jak rakiety gotowe do wybuchu!


    PS. John z Nasa: zgadzam się z Twoim wywodem. Oczywiście.
    Ja pisałem bardziej o statystyce.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 02-04-2023 o 13:21

  2. #2072
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Ja pisałem bardziej o statystyce.
    Statystycznie na forum jest 100% męskich użytkowników Tonale (chyba - sądząc po nickach)

  3. #2073
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Statystycznie na forum jest 100% męskich użytkowników Tonale (chyba - sądząc po nickach)
    No a ile w ogóle jest kobiet na forum? No ile)?
    A na parkingach pod Kauflandami kobiety to przeważająca grupa, nieraz dominująca.
    Machaju, kobiety generalnie rzadko piszą o motoryzacji na forach. One piszą o innych sprawach i tematach i nie tutaj.
    Tak, że strzał kulą w płot)

  4. #2074
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    No a ile w ogóle jest kobiet na forum? No ile)?
    A na parkingach pod Kauflandami kobiety to przeważająca grupa, nieraz dominująca.
    Machaju, kobiety generalnie rzadko piszą o motoryzacji na forach. One piszą o innych sprawach i tematach i nie tutaj.
    Tak, że strzał kulą w płot)
    W salonie w którym kupowałem auto zamówionych jest kilka sztuk. Akurat w piątek rozmawiałem na temat mojego i zapytałem -Wszystkie kupowali faceci. Na razie widziałem na żywo może 4-5 szt. Wszędzie faceci. Może zniewieściali ;-) ale faceci. Chyba jednak nieco generalizujesz. Osobiście w ogóle nie czuję czegoś takiego jak model auta dla kobiety lub faceta ( kolor owszem ). Ja często jeżdżę XV ( który gabarytowo jest podobny do Tonale ) żona często Outbackiem czy Foresterem. Bez znaczenia. I myślę że rozkład naszego użytkowania Tonale będzie również 50/50

  5. #2075
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Auto jest wybitnie niemęskie. Nie wyobrażam sobie meżczyzny jako właściciela Tonale. Stelvio to tak. Oba te auta to jakby właśnie kobieta i mężczyzna
    ale się zesrałeś
    co to ma za znaczenie? Kim ty jestes żeby decydować jakie auto jest dla kogo xD

  6. #2076
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    684

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Nie wyobrażam sobie meżczyzny jako właściciela Tonale. Stelvio to tak.
    Nie każdy potrzebuje tak dużego auta, jak Stelvio. Też bardziej podoba mi się Stelvio, szczególnie że facelifing wyszedł jej na dobre.
    Ale przy tym gdzie się przemieszczam, to Tonale byłoby poręczniejsze. W mieście Tonale pokona Stelvio pod względem łatwości w znalezieniu miejsca do zaparkowania.
    Nie każdy porusza się między garażem w domu, a garażem w firmie. O ekonomice nie wspomnę.

  7. #2077
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Czy ktoś wie jak działa czujnik prędkości w Alfie ?
    W sensie czy po zmianie profilu opony na nieco wyższy będą przekłamania czy nie ?
    Tonale ES jest na felgach 20 cali - drogi w okolicy mam takie sobie i obawiam się że zaraz trafię w jakąś dziurę.
    Nie mówiąc już o tym iż
    - wielosezonowych w tym rozmiarze (235/40/20) brak
    - zimówki mają absurdalnie wysoką cenę

    w związku z tym chciałem wymienić na 18ki i dać 235/55/18 - teoretycznie powinny być 235/50/18
    Obecnie jeżdżę na Michelin Crossclimate SUV - 4 sezon, 80tys zrobione i naprawdę 0 problemów czy to sucho czy deszcz czy śnieg.
    Chciałem to samo założyć w Alfie ale tez nie chciałbym by były zbyt duże przekłamania - w OBK chyba jest to brane z obrotów piasty albo jakoś tak bo prędkość na zegarach jest idealnie taka sama jak wg gps w telefonie

    Nie mogę jeszcze dawać ogłoszeń ale jak ktoś reflektuje na tańsze ( nawet z FV ) 20ki to zapraszam do kontaktu na pw

  8. #2078
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    684

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    Czy ktoś wie jak działa czujnik prędkości w Alfie ?
    W sensie czy po zmianie profilu opony na nieco wyższy będą przekłamania czy nie ?
    Działa jak w każdym innym aucie. Na pewno zmiana profilu wpłynie na wskazania.
    Myślę, że nawet fabryczny profil już przekłamuje. Zrób test z GPS'em w nawigacji w telefonie. Będziesz wiedział czy i o ile zaniża się prędkość na fabrycznych oponach i jaki jest margines na większy profil opon.
    Przy wyższym profilu, czyli de facto średnicy, ważniejsze jest, czy opony nie zbliżą się do jakichś elementów konstrukcyjnych.

  9. #2079
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    Czy ktoś wie jak działa czujnik prędkości w Alfie ?
    W sensie czy po zmianie profilu opony na nieco wyższy będą przekłamania czy nie ?
    Tonale ES jest na felgach 20 cali - drogi w okolicy mam takie sobie i obawiam się że zaraz trafię w jakąś dziurę.
    Nie mówiąc już o tym iż
    - wielosezonowych w tym rozmiarze (235/40/20) brak
    - zimówki mają absurdalnie wysoką cenę

    w związku z tym chciałem wymienić na 18ki i dać 235/55/18 - teoretycznie powinny być 235/50/18
    Obecnie jeżdżę na Michelin Crossclimate SUV - 4 sezon, 80tys zrobione i naprawdę 0 problemów czy to sucho czy deszcz czy śnieg.
    Chciałem to samo założyć w Alfie ale tez nie chciałbym by były zbyt duże przekłamania - w OBK chyba jest to brane z obrotów piasty albo jakoś tak bo prędkość na zegarach jest idealnie taka sama jak wg gps w telefonie

    Nie mogę jeszcze dawać ogłoszeń ale jak ktoś reflektuje na tańsze ( nawet z FV ) 20ki to zapraszam do kontaktu na pw

    https://www.oponeo.pl/zamienniki-opon/235/40/r20

  10. #2080
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Działa jak w każdym innym aucie. Na pewno zmiana profilu wpłynie na wskazania.
    Myślę, że nawet fabryczny profil już przekłamuje. Zrób test z GPS'em w nawigacji w telefonie. Będziesz wiedział czy i o ile zaniża się prędkość na fabrycznych oponach i jaki jest margines na większy profil opon.
    Przy wyższym profilu, czyli de facto średnicy, ważniejsze jest, czy opony nie zbliżą się do jakichś elementów konstrukcyjnych.
    No właśnie chyba nie wszędzie tak samo :-) Tak jak napisałem. W OBK niezależnie od zmiany wielkości opon pokazuje co do 1km to samo co na wskazaniu GPS. W starym Foresterze jest widoczna zmiana. Być może nowe samochody nie odczytują prędkości ze wskazań obrotów koła ale właśnie na podstawie GPS - czujnik prędkości "w kole" może się aktywować tylko wtedy gdy nie ma dostępu do satelity

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Wie ktoś od czego jest niebieskie światło pod lusterkiem wstecznym?
    https://www.youtube.com/watch?v=SDqWQVNYgtM
    13min10sek filmu zaświeca się.
    Gdzieś dzisiaj przeczytałem że to sygnalizacja jazdy na samym elektryku

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory