Strona 21 z 122 PierwszyPierwszy ... 11121314151617181920212223242526272829303171121 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 1219

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #201
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulia Veloce 280 KM - auto jest mega
    Postów
    60

    Domyślnie

    W pazdzierniku odebrałem swoje pierwsze AR. Giulia Veloce.
    Przed tem jezdziłem BMW F31 w m pakiecie bezwypadkowy kupiony w salonie.
    Powiem tak - jeszcze nigdy nie sprzedawałem samochodu tak długo ( ponad 2 miesiące). Te wszystkie wartosci rezydualne mozesz wsadzic sobie w buty mówiąc kolokwialnie. Sprzedajac samochód prywatnie zapomnij a oddając do dealera tez bedą chcieli zapłacić jak najmniej.
    Mi zaproponowali 10 tys mniej od ceny którą uzyskałem samemu po 2 miesiącach sprzedaży ale już na wkur...e tego fantastycznego produkty jak BMW.
    Zresztą same wykonanie i cena auta to koszmar nie mówiąc o serwisie który jest cenowo kosmiczny.
    Powiem tak AR Giulia nie musi mieć kompleksów przed BMW , Mercedes Audi.
    Ponadto żadnego BMW 318i nikt nie zrobi programem na 250 KM.
    Silnik może być ten sam ale na milion procent osprzet taki jak turbo wtryski i wszystko co odpowiada za moc bedą słabsze niż w BMW 330i.
    BMW umie liczyć pieniądze i na pewno nie dało osprzętu w nadmiernej możliwości wydajności.

  2. #202
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,481

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Tak, po wypadku. Ta, która najbardziej mnie interesuje miała wszystkie poduszki nietknięte, ale miała uszkodzone zawieszenie z prawej strony z przodu i cały prawy bok, ze wszystkim 105 tysięcy brutto.

    Konfiguracja BMW:
    https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/j1t8l7v0

    Veloce ma podgrzewane fotele z przodu (oraz z tyłu w autach, które mnie interesowały), napęd Q4 (akurat dla mnie bez znaczenia) i 280 koni.
    G20 ma za to światła LED, czarną podsufitkę, asystenta parkowania oraz szyby o dodatkowej izolacji akustycznej. Silnik B48 w 318i to to samo, co w wersji 320i, rozmawiałem już z kilkoma tunerami, w sumie 2 auta już czekają na modyfikację do 250 koni oraz ponad 400 Nm.

    Giulię z USA w fajnej wersji ciężko dostać za mniej, niż 100 tysięcy złotych, a tutaj BMW wyskakuje z G20 w M paku do produkcji za 136.5 tysiąca (wspominałem wcześniej o 135, ale dodałem kamerę cofania z asystentem parkowania za 1500 po rabacie). Jak w tym momencie Giulia mia się sprzedawać, skoro business kosztuje 139 tysięcy, nie jest w ogóle rabatowany i w porównaniu do mojego konfiga bazowa business to śmiech na sali...

    Jeździłem oboma autami i owszem, Giulia jeździ lepiej, ale wnętrze jak dla mnie na plus dla BMW.
    Podsumowując/:
    Fajnie ciul tam z napędem - ważne że jest czarna podsufitka i empak cokolwiek to znaczy -

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Chodzi tu o Giulię po wypadku w tej cenie?




    W tym przypadku cena w USA nie będzie 100-120 brutto. Ja za swoją w grudniu 2019, rok pr.2018 z przebiegiem 11kkm z uszkodzonymi drzwiami i aktywowaną kurtyną boczną dałem pół z tego co piszesz. Przy odsprzedaży wyjdzie na to samo, mniej wezmę, mniej mnie kosztowała.
    ale o czym dyskusja?- przeczytaj jeszcze raz - gościu porównuje sprawdzoną i naprawioną Giulie!.

  3. #203
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał MirekGD Zobacz post
    Powiem tak AR Giulia nie musi mieć kompleksów przed BMW , Mercedes Audi.
    Absolutnie się zgadzam, to bardzo dobry produkt!

    Cytat Napisał MirekGD Zobacz post
    Ponadto żadnego BMW 318i nikt nie zrobi programem na 250 KM.
    Silnik może być ten sam ale na milion procent osprzet taki jak turbo wtryski i wszystko co odpowiada za moc bedą słabsze niż w BMW 330i.
    BMW umie liczyć pieniądze i na pewno nie dało osprzętu w nadmiernej możliwości wydajności.
    No tutaj to już odleciałeś.
    Napisałem wyraźnie, że tunerzy robią już ten silnik na 250 KM, ale ludzie w internecie mają to do siebie, że wiedzą lepiej ...

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Podsumowując/:
    Fajnie ciul tam z napędem - ważne że jest czarna podsufitka i empak cokolwiek to znaczy -
    Po co mi Q4, skoro obecnie u nas śniegu tyle, co kot napłakał, a z fatalną średnicą zawracania będę się zmagał cały rok?
    M pakiet ma właśnie to - czarną podsufitkę, bo dla mnie to ma znaczenie, a nie Q4.
    Ponadto: lepsze fotele, inne zawieszenie, inny układ kierowniczy, inny design, inne wykończenie wnętrza, inne wyposażenie seryjne.

    Ja uważam, że Giulia jest świetna, ale dyskutujmy o faktach. Business za 139 i bierzesz, albo nie, a z drugiej strony G20 z rabatem 24%, gdzie nawet jak ci się coś spieprzy to dostaniesz X3, a nie Fiata Doblo...
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 02-04-2020 o 20:27

  4. #204
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Dyskutować o wyższości BMW nad Alfa Romeo na forum tej drugiej marki - bezcenne [emoji12]

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  5. #205
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Było już Renault Megane RS, była Mazda 6, będzie G20...

    Ja wiem, że zaraz mnie tu rozerwą na strzępy, ale ja nie chcę zdyskredytować auta, bo jest świetne, tylko sprzedaż AR, zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym.

  6. #206
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,481

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Absolutnie się zgadzam, to bardzo dobry produkt!



    No tutaj to już odleciałeś.
    Napisałem wyraźnie, że tunerzy robią już ten silnik na 250 KM, ale ludzie w internecie mają to do siebie, że wiedzą lepiej ...



    Po co mi Q4, skoro obecnie u nas śniegu tyle, co kot napłakał, a z fatalną średnicą zawracania będę się zmagał cały rok?
    M pakiet ma właśnie to - czarną podsufitkę, bo dla mnie to ma znaczenie, a nie Q4.
    Ponadto: lepsze fotele, inne zawieszenie, inny układ kierowniczy, inny design, inne wykończenie wnętrza, inne wyposażenie seryjne.

    Ja uważam, że Giulia jest świetna, ale dyskutujmy o faktach. Business za 139 i bierzesz, albo nie, a z drugiej strony G20 z rabatem 24%, gdzie nawet jak ci się coś spieprzy to dostaniesz X3, a nie Fiata Doblo...
    no to wybrałeś? Nas tu nie musisz przekonywać! My już wybraliśmy-
    więc Panie - bierz BMW i po sprawie- będzie rabat ledy em pasztet i stunowany hiper silnik- wybacz ale współpracuje z salonem i ASO BMW - naprawdę nie wiesz o czym piszesz jak wydaje Ci się ze będzie tak ekstra!
    na marginesie - sam odleciałeś z tymi przyrostami mocy bo tunigowanie silnika z takim przyrostem to nie sam czips i doskonale o tym wiesz (a może i nie). Inna sprawa, że taki przyrost to czapka kasy i ..brak gwarancji na auto- wiec Panie bądźmy poważni, bo na razie to takie bajanie o niczym.

  7. #207
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Napisałem wyraźnie, że tunerzy robią już ten silnik na 250 KM, ale ludzie w internecie mają to do siebie, że wiedzą lepiej ...
    Według mnie z kopaniem silnika jest jeden zasadniczy problem - gwarancja. Tuner ci zrobi na te 250 koni ale coś się zepsuje i będziesz musiał pojechać do ASO wykonać naprawę. Co w tym przypadku zrobisz, żeby w ASO nie skapnęli się że przy samochodzie nie było dłubane i przez to będą mogli ci odmówić naprawy gwarancyjnej?

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Po co mi Q4, skoro obecnie u nas śniegu tyle, co kot napłakał, a z fatalną średnicą zawracania będę się zmagał cały rok?
    M pakiet ma właśnie to - czarną podsufitkę, bo dla mnie to ma znaczenie, a nie Q4.
    Ponadto: lepsze foele, inne zawieszenie, inny układ kierowniczy, inny design, inne wykończenie wnętrza, inne wyposażenie seryjne.
    Potwierdzam średnica zawracania jest kiepska przy Q4, ale nie jest to na tyle ważne żeby rezygnować z tego samochodu. Oprócz śniegu Q4 przydaje się też na mokrej nawierzchni, poza tym jeśli zależy ci na osiągach to nie zrobisz takiego czasu 0-100 z napędem na tył jak z Q4 (a zakładam że ci zależy skoro chcesz zrobić 250 koni). Co do designu nie oceniam - każdy ma inny gust. Mi się osobiście to BMW nie podoba, szczególnie z tyłu wygląda jakoś dziwnie. Co do wykończenia wnętrza to nie wiem jak jest w nowej Serii 3, ale znajomy narzekał mocno na nową Serie 5 - trzaski plastików na porządku dziennym.

  8. #208
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,481

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Było już Renault Megane RS, była Mazda 6, będzie G20...

    Ja wiem, że zaraz mnie tu rozerwą na strzępy, ale ja nie chcę zdyskredytować auta, bo jest świetne, tylko sprzedaż AR, zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym.
    ale o co Ci chodzi- co ma sprzedaż? podoba ci się kupujesz, nie podoba nie - proste - nie pisz od rzeczy!
    Na silę coś chcesz wrzucić jakiś kamyczek do ogródka kogoś uszczypnąć coś sprowokować? Po co? Nudzi Ci sie?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał median09 Zobacz post
    Według mnie z kopaniem silnika jest jeden zasadniczy problem - gwarancja. Tuner ci zrobi na te 250 koni ale coś się zepsuje i będziesz musiał pojechać do ASO wykonać naprawę. Co w tym przypadku zrobisz, żeby w ASO nie skapnęli się że przy samochodzie nie było dłubane i przez to będą mogli ci odmówić naprawy gwarancyjnej?



    Potwierdzam średnica zawracania jest kiepska przy Q4, ale nie jest to na tyle ważne żeby rezygnować z tego samochodu. Oprócz śniegu Q4 przydaje się też na mokrej nawierzchni, poza tym jeśli zależy ci na osiągach to nie zrobisz takiego czasu 0-100 z napędem na tył jak z Q4 (a zakładam że ci zależy skoro chcesz zrobić 250 koni). Co do designu nie oceniam - każdy ma inny gust. Mi się osobiście to BMW nie podoba, szczególnie z tyłu wygląda jakoś dziwnie. Co do wykończenia wnętrza to nie wiem jak jest w nowej Serii 3, ale znajomy narzekał mocno na nową Serie 5 - trzaski plastików na porządku dziennym.
    daj spokój szkoda czasu- ważne ze "empasztet je"- no jak alfe kupi "to bedo siem kolegi śmiali"
    gość liczy na bezawaryjne BMW buahaha -może się naprawdę zdziwić- silniki BMW obecnie padają jak muchy przy seryjnych nastawach, a co dopiero przy jakimkolwiek tuningu. Wystarczy wycieczka np po wek do ASO co się dzieje w ASO ile lawet stoi.
    10 lat współpracy z BMW pozwala mi wysnuć śmiałą tezę, że poziom usterkowości i trwałości na żenującym poziomie - nie porównuje do innych marek bo szkoda je obrażać.
    ale chłopsko wybrał - gratulujemy!

  9. #209
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulia Veloce 280 KM - auto jest mega
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    No tutaj to już odleciałeś.
    Napisałem wyraźnie, że tunerzy robią już ten silnik na 250 KM, ale ludzie w internecie mają to do siebie, że wiedzą lepiej ...
    Może i odleciałem ale silnik a osprzęt silnika to 2 różne bajki.
    W F31 miałem 318D i nie zrobili mi 225 KM jak z 320D bo sa inne wtryski i turbo.
    No ale skoro wiesz ze robią ten silnik to ok.
    Jak otworzysz maską to silnik to to po środku a do okoła to osprzęt silnika-tak dla jasności XD

  10. #210
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    [MENTION=67765]Farfocel[/MENTION], zobacz, czym może grozić zbyt mocny czip bez wymieniania gratów, film wcześniej wstawiony do działu Alfa Romeo w TV/internecie https://www.youtube.com/watch?v=NvIhfhCgQPI

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory