Strona 21 z 37 PierwszyPierwszy ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 364

Temat: Witam jaki olej 2.0T 280KM ?

  1. #201
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    11

    Domyślnie

    Tak, tylko producent jest najbardziej zorientowany, co wyprodukował i dobiera do tego odpowiedni olej/ zleca firmie z którą ma umowę na dostarczanie oleju do wyprodukowania takiego, z którym będzie najlepiej współpracował. I daje na to obecnie gwarancję na 200 tys km, więc raczej wie, co robi. Specjalnej troski to są niektórzy kierowcy, który odpalają samochód i butuja od razu na zimnym. Zapewne nie jednego takiego widziałeś. A później płacz, że silnik się rozsypał po 30 tys km. I to na pewno przez zły olej. Nie uważam, żeby był to silnik specjalnej troski.nie słychać, aby nachalnie się sypaly.

  2. #202
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    471

    Domyślnie

    Jasne, że użytkowanie ma znaczący wpływ ale w zalecenia producentów bym bezgranicznie nie wierzyl. Choćby w 1.4 MA interwały na 30tkm i szlam w silniku, renowka to samo i obracające panewki w 1.9 dci, gdzie bliźniaczy silnik w volvo bez problemu pracował na interwale 15tkm.takich przykładów można mnożyć, a skoro dostępne są lepsze oleje przy relatywnie niewielkiej różnicy w cenie to dlaczego by nie?

  3. #203
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Kolego Pyton, super że zawitałeś na forum, ale musiałeś zaczynać od offtopu i kolejnej flame war... ?

    Zadane pytania dotyczyły właściwości olejów w kontekście silnika 2.0 benzyna z Alfy. Bardzo dziękujemy za informacje o nieznanym dieslu innej marki i objawienia jak należy traktować samochód, ale niestety to wypowiedzi nie na temat. Niektórzy tutaj czekają na konkretne informacje, o które teraz będzie ciężej.

  4. #204
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    11

    Domyślnie

    Tak, jeżdżę obecnie Stelvio 280 km i leje Selenię. I uważam, że nie ma co kombinować z olejem, bo silnik samochodu jest konstruowany pod dany olej lub na odwrót. I tylko uświadamiam, że po każdej wymianie oleju silnik pracuje bardziej gładko. Do olejów jak i do paliw dodawane są dodatki wpływające na kulturę pracy silnika, które po pewnym przebiegu w przypadku oleju się zużywają. Odnoszę się w ten sposób do wypowiedzi, że po zmianie Selenii na inny olej silnik pracuje lepiej. Tak samo będzie pracował lepiej po każdej zmianie Selenii na Selenię. Ciężko mówić komukolwiek, że dany olej do tego silnika jest lepszy czy gorszy, bo nie ma samochodow, które pokonałyby 200 czy 300 tys km na jednej marce oleju, żeby porównywać jak to wpływa na trwałość. Większość z powyższych opinni polega na zapytaniu jaki olej lejecie i specjaliści, którzy przejechali 50 tys swoim samochodem w tym 5 tys na nowym oleju twierdzą, że to ten właśnie należy zastosować, bo im silnik lepiej pracuje.

  5. #205
    Użytkownik Świeżak Avatar 68oct
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Fiat bravo 1,4t-jet 207KM 300Nm Red maranello + AR Stelvio 2.0 Seria 280KM Competizione Red
    Postów
    123

    Domyślnie

    Hmm ja też do alfy 280KM leję selenie, zmieniam olej co 10tys.
    Mam też drugie auto, z mocą podniesiona niemal dwukrotnie i niejsza pojemnością, też jest od nowości zalewane selenia. Wszystko gra, oleju nie spala. Silnik zalany nowym olejem, faktycznie chodzi jakby ciszej, nie ważne jaki olej wlejecie.
    Uważam, że kombinowanie z olejem nie ma sensu.

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  6. #206
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    11

    Domyślnie

    I to potwierdza moje spostrzeżenia. Wg mnie należy lac ojej taki, jaki zaleca producent i szanować auto, bo to jest ważniejsze, niż sam olej. I nie mam na myśli emeryckiej jazdy, bo po rozgrzaniu oleju można jeździć dynamicznie w pełnym zakresie obrotów, bo do tego silnik jest skonstruowany. Problemem są samochody kupione jako demówki lub od niepewnego 2 właściciela, który nieprawidłowo użytkuje auto. Podobnie jak stojące 2 lata na stoku z zardzewiałymi cylindrami/tłokami. Takie auto nie pojeździ tyle, co auto nowe auto. I tu jest problem a nie w oleju.

  7. #207
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,481

    Domyślnie

    Panowie- ja mając doświadczenia z silnikami Fiata- wiem jedno- zawsze kombinowanie z olejami na zdrowie nie wychodziło- Przeżyłem 7 T-Jet-ów, z rożnymi przebiegami w tym Abarth 500 z mocą ponad 200 koni i zawsze na selenii - nic sie nie działo. Podobnie jak teraz - ludzie co sie znają na olejach jak np kolega @wyszkow twierdzą że selenia nie jest złym olejem ma dobra bazę etc ale pod warunkiem wymiany w odpowiednim interwale i przy oryginalnym filtrze oleju. przykład tez mam we fiacie 500 1.4 16V 100 HP który ma 10 lat i 160 tkm - samochód był z niemiec ciul wie co lano wiec zastosowałem selenie i oe filtry- po 5 tkm kolejna wymiana i... wbrew temu co piszą o tych silnikach samochód dużo ciszej chodzi nie bierze grama oleju- jak widać da sie.
    Selenia zostawia syf - no jak każdy olej który wymienia sie rzadziej niż co 30 tkm- wszystkie giulietty z początku produkcji tak serwisowano to nie dziwota że wiele ma szlam w silniku.

  8. #208
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    11

    Domyślnie

    Jeżeli miały tak wymieniany olej. Wielu jest takich, co mając plany sprzedać samochód nie wymienia oleju nawet co 30 tys. A później kupując takie auto mówimy jaki szrot. Co do filtrów oleju. Rozmawiałem kiedyś że znajomym inżynierem który mówił, że trzeba zawsze kupować oryginalne, gdyż zamienniki nawet renomowanych firm nie filtrują tak oleju, jak oryginalne. I te 10 czy 20 zł oszczędności daje później efekty, jaki cud olej byście nie wlali. Selenia jest dobra, jest zrobiona pod silniki fiata/Alfy i nie ma co zmieniać na inny. Alfa skróciła interwały wymiany i mądrze, trzeba wymieniać co 10 max 15 tys jeżeli ktoś użytkuje samochód w optymalnych warunkach i będziemy zadowoleni z naszych Alf.

  9. #209
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyton Zobacz post
    Tak, tylko producent jest najbardziej zorientowany, co wyprodukował i dobiera do tego odpowiedni olej/ zleca firmie z którą ma umowę na dostarczanie oleju do wyprodukowania takiego, z którym będzie najlepiej współpracowa
    Z tym to tak chyba nie do końca jest. Przykład z mojego doświadczenia że niektóre koncerny zminialja dostawcę, a raczej na tego z którym sie dogada na lepszą kasę. WV zawsze Castrol, a tu raptem Shell jest lepszy. Ogólnie ma spełniać dane specyfikacje i tyle, reszta to głównie aspekt kasy

  10. #210
    ZBANOWANY Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Wcześniej: Alfa Romeo 159 2.2 jts, Teraz: Alfa Romeo Giulia Super
    Postów
    13

    Domyślnie

    Co ciekawe do tego samego silnika 2.0 w Ghibli Maserati zaleca nie Selenię a Shella.



    Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. jaki olej do AR 156 1.8 16v ts 98r?
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 21-12-2023, 18:09
  2. [159] Jaki olej do 2.2 jts??
    Utworzone przez kochan159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 350
    Ostatni post / autor: 07-02-2020, 13:40
  3. jaki olej ?
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 22:00
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory