Strona 27 z 112 PierwszyPierwszy ... 17181920212223242526272829303132333435363777 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 1114

Temat: Wykresy z hamownii naszych alf

  1. #261
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Piszecie chłopaki że turbo powinno się posypać i układ przeniesienia napędu Zabekmj23 napisał że to wszystko się rozleciało, więc w czym rzecz ? Ktoś zrobił ładny "chlyw" w tym silniku pokazało dziwne wartości jak ten twórca tego softu.

    Rybka - Ja też mam sprzęgło od Stilo, nawet nie wiedziałem tylko sprawdziłem nr Valeo na pudełku. Zrobione ok 10 tys km jazdy i jet O.K. A pamiętam jak każdy się ze mnie śmiał że dałem 900 zł za sprzęgło

  2. #262
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    niewiem co.. miesiac temu się rozsypały.od stilo to dobry wybór ale jest coś jeszcze mocniejszego podobno.. przestestuję i zdam relację.

  3. #263
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Ja tam się nie smiałem z ciebie.Dobrze ,że masz je na pokładzie,przy chybrydzie będzie jak znalazł.

    Ok posypalo się,ale to nawet nie powinno znieść hamowania,czy też jakiejkolwiek jazdy.Powem więcej,nawet gdyby tam bylo i 460Nm i powiedzmy doładowanie 1,75 bar to również sprzegło i dwumas posypaly by sie w jednym momencie przy takich obrotach itp.Nie daję wiary w samo hamowanie i parametry po nim.

  4. #264
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Uważam że to po prostu był fart że się nie rozleciało. Dziwne że auto wcześniej jeździło z takim setupem.

  5. #265
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Kolin - 2mas, sprzęgło czy też krzyżaki itd mogą się rozsypać po 150-200kkm w seryjnym aucie, GMowskie skrzynie też idealnie nie pracują (głównie chodzi o dyfer).
    Przy długim pomiarze na obciążeniówce czysto teoretycznie zakładając takie parametry z seryjnego auta obsrałoby się coś przy pomiarze - nie ma cudów, zapewne puściłoby sprzęgło jak pierwsze.
    Ad boostu - proponuje zobaczyć mapę takiej sprężarki - przy 2b z tego 1749vb punkt mapy jest w wesołym miejscu. I jeśli ładowało "ponad 2bary" to byłby awaryjny rejestrowany na tacho lub też nie jeśli ktoś "inteligentnie" pożegnał raportowanie niemniej wóz obciałby parametry. Widziałem już 159, w którym inteligentnie próbowano usunąć EGR - na chodzacym motorze odpinając wtryski, przepływkę, mapsenor itd sterownik dalej mówił "BRAK USTEREK"
    Seryjne turbo nigdy nie nadmucha na taki niuton jeszcze z takim przebiegiem (często chyba przyjęło się o wygładzaniu w takich przypadkach mówić ) więc na taki przebieg z wygładzaniem
    Jak pisałem wyżej - gdzieś jest błąd - albo urządzenia albo operatora i proszę nie doszukiwać się tu złośliwości. Jeśli ktoś ma wątpliwości zapraszam na inną hamownię.
    Ostatnio edytowane przez cinek_ ; 25-04-2012 o 21:37
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  6. #266
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lobov
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    była: 156, 159 Jest: Giulietta 1,4 170 Sport i jakieś Audi ;)
    Postów
    399

    Domyślnie

    No to i ja się już mogę pochwalić (a raczej pochwalić Cinka za kawał dobrej roboty ):

    2,4JTDm, 2006r, mechanika seryjna, bez DPF i EGR, przerobiony kolektor dolotowy (wycięte klapy wirowe)

    [edit]: Tak było przed wywaleniem "ekologii"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wykres listopad.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	110.9 KB
ID:	54172

    Seria:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SERIA.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	74.1 KB
ID:	54061

    Mod:
    (to zostało w aucie finalnie)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MOD.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	74.1 KB
ID:	54062

    ModMax:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MODMAX.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	74.0 KB
ID:	54063
    Ostatnio edytowane przez lobov ; 26-04-2012 o 22:38

  7. #267
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Załączone obrazy Załączone obrazy Wykresy z hamownii naszych alf-wykres.jpg
    Jeżeli ujmę trochę momentu, a krzywa nie będzie tak "bystra" z początku i przybędzie kilka KM, to jak to się przełoży na użytkowanie? Tzn. jakie odczuwalne przy przyspieszaniu zmiany będą zauważalne?
    Pytam, bo póki co to nie czuć tej mocy, wiem, że auto ciężkie, ale jeśli 120KM w 159 jakoś jedzie to 178 powinno powinno wgniatać w fotel...
    Pozdrawiam.
    - Rafa8

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #268
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Samochód przyspieszać będzie najlepiej wtedy, gdy moment obrotowy jest maksymalnie rozciągnięty w funkcji obrotów, a moc maksymalna jest możliwie wysoko (4000-4400).
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  9. #269
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar fazi1989
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 08' 1.9 JTDm 8v
    Postów
    22

    Domyślnie

    Wrzucę swój wykres,
    Alfa Romeo 147 1.9 Jtdm 8v 2006r. 120KM i 280 Nm fabrycznie, przed pomiarem usunięty dpf programowo i mechanicznie, zaślepiony częściowo egr.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa 147 120.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	112.9 KB
ID:	54217

  10. #270
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał G-CS Zobacz post
    ...za dobrze jechało?...zap...o, a jak pięknie pompowało, że nawet dymu strasznego nie było, nawet nie wiem ile, bo map nie ogarniał, zdjąłem 60Nm i nadal jest mocno, am był sajgon, nic nie ograniczało niczego, takie są możliwości tego motorka, aż dziwne że tylko 190KM było
    Pięknie pompowało, bo była zamontowana świeżutka turbina

    ---------- Post added at 15:23 ---------- Previous post was at 15:16 ----------

    Cytat Napisał cinek_ Zobacz post
    Nierealne, obsra, ukręci się coś itd a ten motor w życiu na tej turbinie czegoś takiego nie pokaże nawet lejąc ciekłym azotem po coolerze. Przy jakimkolwiek obciążeniu na hamowni coś się obsra i tyle. Jak po wyrzuceniu DPFu nie srało checkiem to raportowanie wykoszone przez autora z zagranicy lub przy koszeniu filtra. Nawet jeśli wirnik nie wyleci przez wydech to przeniesienie tego nie ogarnie. Dziwne, że auto było hamowane do 4k i moc mega nisko - czy czasem nie popełniłeś błędu przy kalibracji obrotów? Czyta sprzęt z odb tudzież Ty wg diagnozy? Ten motor ma miec moc max przy 4k lub wyżej.
    No to do swoich doświadczeń możesz dołożyć kolejne - ten motor był na fabrycznym turbo (fakt, że świeżo po wymianie), z fabrycznym sprzęgłem, fabrycznym IC, generalnie nikt nie zrobił w silniku żadnej przeróbki oprócz idiotycznej korekty softu. I taką moc i moment pokazał . Nawet DPF był nie wycięty. Jedyny efekt uboczny tego "tuningu" to były mocne drgania (dwumasówka nie wytrzymywała) podczas przyspieszania - w zakresie obrotów od 2000 do 3000. Czyli wtedy, gdy samochód jechał na wysokim momencie obrotowym. Wg mnie dmuchało maksymalnie pod 1.75 - tak wychodziło z logów na FES-ie.
    Ostatnio edytowane przez Tomek_KRK ; 27-04-2012 o 14:31
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. wykresy z FES - przepływomierz
    Utworzone przez andrijew w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 23:36
  2. Wykresy z alfadiaga dla 1.6T.S
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-10-2010, 11:29
  3. wykresy jtd 105KM
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 21:02
  4. Wykresy z hamowni naszych włoszek (i nie tylko) :)
    Utworzone przez Młody_Alfista w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 18:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory