Strona 28 z 112 PierwszyPierwszy ... 18192021222324252627282930313233343536373878 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 1114

Temat: Wykresy z hamownii naszych alf

  1. #271
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post

    ---------- Post added at 15:23 ---------- Previous post was at 15:16 ----------



    No to do swoich doświadczeń możesz dołożyć kolejne - ten motor był na fabrycznym turbo (fakt, że świeżo po wymianie), z fabrycznym sprzęgłem, fabrycznym IC, generalnie nikt nie zrobił w silniku żadnej przeróbki oprócz idiotycznej korekty softu. I taką moc i moment pokazał . Nawet DPF był nie wycięty. Jedyny efekt uboczny tego "tuningu" to były mocne drgania (dwumasówka nie wytrzymywała) podczas przyspieszania - w zakresie obrotów od 2000 do 3000. Czyli wtedy, gdy samochód jechał na wysokim momencie obrotowym. Wg mnie dmuchało maksymalnie pod 1.75 - tak wychodziło z logów na FES-ie.
    Nie przeczę, że motor był z fabrycznym osprzętem - wszystko ok. Niemniej taki parametr jaki przedstawiony został wyżej (pod 500nm) jest nierealny na tym setupie i opieram to właśnie na swoim doświadczeniu.
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  2. #272
    Użytkownik Rowerzysta Avatar 5turbo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    159,GT, Bravo 2.0, Formuły Promot III, Dallara F393
    Postów
    259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Wg mnie dmuchało maksymalnie pod 1.75 - tak wychodziło z logów na FES-ie.

    To ile w końcu było? Tuner mówi ponad 2 bary, ty że 1,75. To GCS w ogóle loguje te auta przy hamowaniu?
    www.5turbo.com
    Nowe natchnienie Promot 76/84
    Nowsze Dallara F393
    159 1.9 280 F40 inside
    159 ti 2.4 210
    Fiat Barchetta 131
    Fiat Coupe 2.0 20VT 220

  3. #273
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar G-CS
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Focus 3 ST 2.0EB 250/320KM :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    ...a co to "loguje" ?
    ...jaja sobie robisz??...to chyba jasne jak słońce... i jak mówię że pikowało do 2bar...to tak było!!...i te 490Nm z powietrza się nie wzięły, choć w tym przypadku po trosze tak

  4. #274
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Tak czy inaczej dziwne ze sie nie pojawiło sie paliwo w oleju i korba bokiem nie wyszła

  5. #275
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Takie " coś" może i mogło by wyjść na hamowni,ale zaraz po zapodaniu takiego idiotycznego softu ( choć ja nie daję wiary w te parametry) i natychmiastowym shamowaniu.Nie wyobrażam sobie ,że ktoś jeździł na takich parametrach ileś tam kilometrów i co chwila coś padało po kilkuset-kilkutysiącach kilometrów.Sory ,ale to jest nie mozliwe; taki moment to natychmiastowe spalenie sprzęgłam.Mój wzmocniony docisk zniósł śmieszne 440Nm zaledwie jakies 2500-3000km ,a tu seria ( co prawda 240mm) miała by znieść 470 czy też 490 Nm jakiś przebieg ? No way.

    1,75 bar seria 1749 nie zniosła by żadnego przebiegu.Murowany urwany wałek wirnika.

    Tomek KrK-Logujecie auto,widzicie,że turbo pompuje 1,75 i puszczacie wolno? Czy to była akcja : "jedz szybko na korekte" ?
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 28-04-2012 o 12:05

  6. #276
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    rybakmj: sprzęgło może i ma 240mm ale najistotniejszy jest docisk. Dodatkowo 159 to ciężkie auto więc przenoszony moment będzie sporo niższy nawet przy większej średnicy tarczy jeśli miałoby się to proporcjonalnie porównywać ze 156.
    Zdrowy motor 1.9 16v w 159 przy 1,5b pokazuje zwyczajowo około 380-390nm, przy ovb chwilowym na 1,55-1,6b i dotknieciu z dołu czasu wtrysku zanim vnt się wyreguluje może być pod 400-410nm. Widziałem już auta w których w sofcie nikt geometrii nie ruszał i auta waliły dołem pod 1,8 bara (1900-2200obr) co nie wróży długiego życia turbiny; wtedy w piku nisko jest 400-420nm a następnie na wykresie będzie lej po bombie w przebiegu momentu obrotowego, gdyż ecu próbuje ustabilizować ciśnienie - widząc tak duże przeładowanie po prostu odejmuje paliwa. Dziś robiłem nawet taki motor - auto przyjechało z Niemiec z softem pochodzenia X - właściciel narzekał na sposób rozwijania mocy i "dziurę" w ciągu - wykres_soft_X. Auto w piku biło 1,65-1,7b i zbijało do 1,3 by dojść do 1,46 ustawionego do 4krpm. Momentu było mało mimo że autor podlał sporo po czasie otwarcia ale nie poustawiał prawidłowo limiterów.
    Najpierw auto zostało przywrócone do serii potem zaś wykonany remap - mod_gladki_przebieg
    Auto obecnie pompuje gładko 1,5b do 4krpm a w ovb 1,55b. Soft z fabrycznymi nastawami i seryjna vnt chodził podobnie - logi doładowania do wglądu tu: boost seria
    oraz boost po modzie boost_mod. Około 380nm i 180ps auto pokazało bez dotykania mapy czasu otwarcia wtrysku, wynik finalny to ruszenie mapy tylko dla odpowiedniego ciśnienia na szynie.

    Pozdro

    P.S O jednym zapomniałem - moc max tam gdzie ma być czyli ponad 4krpm.
    Ostatnio edytowane przez cinek_ ; 28-04-2012 o 20:28
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  7. #277
    Użytkownik Rowerzysta Avatar 5turbo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    159,GT, Bravo 2.0, Formuły Promot III, Dallara F393
    Postów
    259

    Domyślnie

    GCS a możesz nam wrzucić takiego loga jak Cinek?
    www.5turbo.com
    Nowe natchnienie Promot 76/84
    Nowsze Dallara F393
    159 1.9 280 F40 inside
    159 ti 2.4 210
    Fiat Barchetta 131
    Fiat Coupe 2.0 20VT 220

  8. #278
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinek_ Zobacz post
    Samochód przyspieszać będzie najlepiej wtedy, gdy moment obrotowy jest maksymalnie rozciągnięty w funkcji obrotów, a moc maksymalna jest możliwie wysoko (4000-4400).
    Czyli z mojego wykresu da się zrobić coś, co nie będzie tak obciążało sprzęgła, dwumasy itp, a jechać (rozpędzać się) będzie lepiej?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #279
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinek_ Zobacz post
    Nie przeczę, że motor był z fabrycznym osprzętem - wszystko ok. Niemniej taki parametr jaki przedstawiony został wyżej (pod 500nm) jest nierealny na tym setupie i opieram to właśnie na swoim doświadczeniu.
    Czyli rozumiem, że wszyscy, którzy mieli do czynienia z tym autem, mieli złudzenia co do jego zachowania, tak? Ja miałem złudzenie, że chce mi wyrwać układ napędowy z samochodu w momencie osiągania maksymalnego momentu, właściciel samochodu również, a auto na hamowni pokazało 470 Nm bo było po prostu źle shamowane. Całe przeciążenie dwumasówki (która była IDEALNA jak ją sprawdzaliśmy po zdjęciu skrzyni) wzięło się znikąd...
    Skoro przy 420 Nm nic się z układem napędowym nie dzieje, to jaki musiał być moment maksymalny, żeby koło dwumasowe już nie wyrabiało, przy nieślizgającym się sprzęgle (świeżo zamontowane)? Miałeś kiedykolwiek taki efekt przy tym silniku?
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  10. #280
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Czyli rozumiem, że wszyscy, którzy mieli do czynienia z tym autem, mieli złudzenia co do jego zachowania, tak? Ja miałem złudzenie, że chce mi wyrwać układ napędowy z samochodu w momencie osiągania maksymalnego momentu, właściciel samochodu również, a auto na hamowni pokazało 470 Nm bo było po prostu źle shamowane. Całe przeciążenie dwumasówki (która była IDEALNA jak ją sprawdzaliśmy po zdjęciu skrzyni) wzięło się znikąd...
    Skoro przy 420 Nm nic się z układem napędowym nie dzieje, to jaki musiał być moment maksymalny, żeby koło dwumasowe już nie wyrabiało, przy nieślizgającym się sprzęgle (świeżo zamontowane)? Miałeś kiedykolwiek taki efekt przy tym silniku?
    Kolego gdzie coś takiego napisałem? Nie przeczę, że drżało, telepało itd; nie przeczę, że auto miało jakis debilny soft niemniej kolejny raz napiszę, że taki niuton nie jest realny; pisanie że jak zrobimy coś tam to i 500 będzie to już całkowity żart. Drżenie przeniesienia - ok ale cyferki to wynik z kosmosu. Proszono tu o logi itd których dalej nie ma, tak samo jak rzeczowej odpowiedzi na konkretne pytania. Mogę uwierzyć w wykres z pikiem niutona jak wóz przeładowuje zanim ecu będzie próbowało wyregulować doładowanie ale wykres nigdy nie będzie tak rozkładał się w funkcji obrotów - będzie to "szpila" jak na seryjnym wykresie auta pokazanego wyżej. Po to jest urządzenie pomiarowe jak i multum róznych toolów diagnostycznych by widząc dziwne zachowanie auta zareagować i przerwać pomiar zanim się coś wysra.
    Hamowałem już te motory z wypaloną vnt, dmuchało ponad zakres mapa przechodząc w awaryjny (tu to ponoć nie miało miejsca) niemniej nigdy nie zauważyłem miażdżącego cyce niutona w wartości 470 i więcej. Wykresu nie pokażę bo pomiary były przerywane dla bezpieczeństwa pozostałości - nigdy nawet nie zbliżyło się to do deklarowanej wartości.

    ---------- Post added at 00:10 ---------- Previous post was at 00:08 ----------

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Czyli z mojego wykresu da się zrobić coś, co nie będzie tak obciążało sprzęgła, dwumasy itp, a jechać (rozpędzać się) będzie lepiej?
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Ze sprawnego auta zawsze można zrobić coś sensownego.
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

Podobne wątki

  1. wykresy z FES - przepływomierz
    Utworzone przez andrijew w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 23:36
  2. Wykresy z alfadiaga dla 1.6T.S
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-10-2010, 11:29
  3. wykresy jtd 105KM
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 21:02
  4. Wykresy z hamowni naszych włoszek (i nie tylko) :)
    Utworzone przez Młody_Alfista w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 18:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory