Strona 29 z 112 PierwszyPierwszy ... 19202122232425262728293031323334353637383979 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 1114

Temat: Wykresy z hamownii naszych alf

  1. #281
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    MiTo 1.4T/ Panda
    Postów
    133

    Domyślnie

    ja wrzucę wykresik mojego małego silniczka 1.4, fabrycznie dostałem gifta 5km, niestety turbina kończy się już na 160km...;( za to moment i jego przebieg robi robote

    niestety wysiadł mi system s&s po programie, nadal szukam rozwiązania...

  2. #282
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Takie " coś" może i mogło by wyjść na hamowni,ale zaraz po zapodaniu takiego idiotycznego softu ( choć ja nie daję wiary w te parametry) i natychmiastowym shamowaniu.Nie wyobrażam sobie ,że ktoś jeździł na takich parametrach ileś tam kilometrów i co chwila coś padało po kilkuset-kilkutysiącach kilometrów.Sory ,ale to jest nie mozliwe; taki moment to natychmiastowe spalenie sprzęgłam.Mój wzmocniony docisk zniósł śmieszne 440Nm zaledwie jakies 2500-3000km ,a tu seria ( co prawda 240mm) miała by znieść 470 czy też 490 Nm jakiś przebieg ? No way.

    1,75 bar seria 1749 nie zniosła by żadnego przebiegu.Murowany urwany wałek wirnika.

    Tomek KrK-Logujecie auto,widzicie,że turbo pompuje 1,75 i puszczacie wolno? Czy to była akcja : "jedz szybko na korekte" ?
    No to właśnie było coś w ten deseń. Auto zachowywało się dziwnie, bo w chwili, gdy dochodziło do maksymalnego momentu (okolice 2000 obrotów), zaczynało szarpać układem napędowym tak, jakby była uszkodzona dwumasówka albo półoś. Ponieważ auto zdaniem właściciela nie było chipowane - wszyscy doszukiwali się problemów w układzie przeniesienia napędu. Mi spokoju nie dawało to, że jak na stockowe 150KM auto jeździło zdecydowanie za dobrze - co więcej, jeździło odczuwalnie lepiej (z wyjątkiem nieszczęsnego szarpania), niż takie auta po sensownym chipie. Zwłaszcza, że na FES-ie podczas testu dynamicznego doładowanie turbiny potrafiło dojść do 1.75 bara. Dlatego auto trafiło na hamownię - żeby zweryfikować moc i moment - bo zawyżony moment max mógł powodować właśnie efekt szarpania (dwumasa nie wytrzymuje momentu). Soft, który siedział w kompie, został wywalony i od nowa (z "czystego" oprogramowania) została wykonana modyfikacja.

    ---------- Post added at 13:12 ---------- Previous post was at 13:06 ----------

    Cytat Napisał cinek_ Zobacz post
    Kolego gdzie coś takiego napisałem? Nie przeczę, że drżało, telepało itd; nie przeczę, że auto miało jakis debilny soft niemniej kolejny raz napiszę, że taki niuton nie jest realny; pisanie że jak zrobimy coś tam to i 500 będzie to już całkowity żart.
    Wiesz - nie pierwsze auto jest w tym miejscu hamowane i w przypadku fabrycznego softu wyniki mniej więcej pokrywają się z danymi producenta (aczkolwiek przy JTD zawsze są małe gifty). Dlaczego nie mogło być 470 Nm? Na zdrowej, nowej turbinie, przy nowym sprzegle i z wywalonymi limiterami w sofcie? W dodatku mając do czynienia z samochodem ze stosunkowo niedużym kilometrażem. Skoro układy przeniesienia napędu znoszą 430 Nm i nic się nie dzieje z przeniesieniem napędu - to ile musiałoby być Nm, żeby dwumasówka chciała pojechać na wycieczkę przez obudowę skrzyni biegów?
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  3. #283
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Dlaczego nie mogło być 470 Nm?
    Bo układ paliwowy w 1,9 150 nie da rady dać tyle paliwa bez przeróbek ( natychmiastowy spadek ciś. reil).


    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    to ile musiałoby być Nm, żeby dwumasówka chciała pojechać na wycieczkę przez obudowę skrzyni biegów?
    Coś w okolicach 400Nm/1800 obr i to jest najbardziej prawdopodobną przyczyną.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 16-05-2012 o 13:54

  4. #284
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Bo układ paliwowy w 1,9 150 nie da rady dać tyle paliwa bez przeróbek ( natychmiastowy spadek ciś. reil).
    Aha, a dajesz sobie w ogóle poprawkę na to, że 150-konne JTDmy mają najczęściej więcej mocy i momentu, niż deklaruje producent? I ta różnica może dochodzić nawet do 10 KM i 20-30 Nm w zależności od silnika. To dlaczego ma być tak, że silniki, które już na starcie mogą się drastycznie różnić parametrami, nie mogą osiągać różnych przyrostów mocy przy TAKICH SAMYCH programach?


    Coś w okolicach 400Nm/1800 obr i to jest najbardziej prawdopodobną przyczyną.
    No a ile widziałeś wykresów z JTD-m 16V, przy których powyżej 1800 obrotów moment przestaje rosnąć? Skoro masz 400 Nm przy 1800 obrotów, to w czym problem, żeby przy 2300 obrotów było 470 Nm?
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #285
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków/Brzesko
    Auto
    Stelvio / 75
    Postów
    162

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ALFA KOREKTA.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	65.2 KB
ID:	56234
    Z czystej ciekawosci i z checi poprawienia rzeczy o ktorej wspomnial cinek(dac wyzej max moc) bylem w czwartek u GCS.
    Wynik wyzej został niebieski wykres.Mysle ze jest ok(ale znajcac znawców forumowych to zaraz ktos stwierdzi ze jest poszarpany wykres lub cos innego )Na pierwszym pomiarze w czwartek wyszlo niewiele mniej niz bylo w styczniu cos ok 420nm i moc taka sama(pewnie to ze wzgledu na warunki atmosferyczne albo cos innego).
    Jesli wiec wtedy i teraz byly zblizone wartosci wykresów to mysle ze faktycznie moglo byc te 470-480nm.GCS mial ten program ale nie odwazylismy sie go wgrywac ponownie.
    Pozdrawiam Michał

  6. #286
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Aha, a dajesz sobie w ogóle poprawkę na to, że 150-konne JTDmy mają najczęściej więcej mocy i momentu, niż deklaruje producent? I ta różnica może dochodzić nawet do 10 KM i 20-30 Nm w zależności od silnika. To dlaczego ma być tak, że silniki, które już na starcie mogą się drastycznie różnić parametrami, nie mogą osiągać różnych przyrostów mocy przy TAKICH SAMYCH programach?




    No a ile widziałeś wykresów z JTD-m 16V, przy których powyżej 1800 obrotów moment przestaje rosnąć? Skoro masz 400 Nm przy 1800 obrotów, to w czym problem, żeby przy 2300 obrotów było 470 Nm?
    Zeby tu zrobic 470NM trzeba morze paliwa. Ile podciagniesz cisnienie na szynie? 1700 jednostek i zobaczysz jak wyglada natychmiastowe zerwanie paska.. O ilosci potrzebnego powietrza juz nie wspominajac..

  7. #287
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Czy po nowym programie spalanie może spaść?
    Obecnie jest 178KM i 420Nm, ale generalnie w kiepskim i krótkim zakresie obrotów.
    Ktoś tam wspominał, że to prawdopodobnie wgrany jest gotowiec, zbyt podlany paliwem i przez to przy deptaniu kopci.
    Mam więc właśnie takie pytanie, czy po nowym strojeniu, kiedy koników jeszcze przybędzie (mam nadzieję) i zmieni się charakterystyka wykresu, to czy jest szansa na obniżenie spalania?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #288
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lobov
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    była: 156, 159 Jest: Giulietta 1,4 170 Sport i jakieś Audi ;)
    Postów
    399

    Domyślnie

    W mojej spadło o ok 2l/100km ale to nie tylko chip był. Myślę, że o obniżenie spalania o 1l/100km w stosunku do ori softu można spokojnie liczyć.

  9. #289
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał lobov Zobacz post
    Myślę, że o obniżenie spalania o 1l/100km w stosunku do ori softu można spokojnie liczyć.
    spadek spalania o 1l byłby dla mnie satysfakcjonujący, tym bardziej, że po zmianie kół z zimowych 16" na letnie 18" spalanie odczuwalnie wzrosło...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #290
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    alces :
    ja ci powiem jak u mnie:

    było 7,2 w lato na 17" 215 przy ujowym cipie

    teraz po cinku ( 199,9 kunia panie ) na 18" 225 7.05 ( ta sama trasa co wcześniej - robota )

    czyli - przy odpowiednim cipie to i spalanie można w dół przy mocy +
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 21-05-2012 o 08:50








Podobne wątki

  1. wykresy z FES - przepływomierz
    Utworzone przez andrijew w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 23:36
  2. Wykresy z alfadiaga dla 1.6T.S
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-10-2010, 11:29
  3. wykresy jtd 105KM
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 21:02
  4. Wykresy z hamowni naszych włoszek (i nie tylko) :)
    Utworzone przez Młody_Alfista w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 18:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory