Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: Zakup AR 156 po faceliftingu, wersja: sedan, diesel

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Gdybym miał czarny lakier to więcej bym pewnie spędzał w garażu na pielęgnowaniu go niż na jeżdżeniu ale nie narzekałbym na taką sytuacje
    Nie powiem - srebrny ma swoje zalety, ale trochę pieniędzy powkładałem w kosmetykę tego auta - i no ni cholery, żeby chociaż w 1/5 dojść do takiego look`u jak przy ciemnym lakierze.

    - - - Updated - - -

    A co do koloru - zielony taki jak miałem 145 i mam 166 - czy czerwony - na nich dopiero jak brud odpada płatami to widać że coś jest nie tak.
    147 powodów do zadowolenia

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    wygląd auta nie wpływa na osiągi silnika. To jest Alfa ona ma zapier#$%!ć a pielęgnować mozna najwyzej tył auta bo jego oglądają inni kierowcy. I ewentualnie przód bo widać jak się zbliżasz we wstecznym lusterku

  3. #23
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    Może i kolorem się nie jeździ.
    Też kupiłem auto - igiełka od pasjonata, użytkownika alfaclubu.
    auto ideał, od czasu kupna ani razu mnie nie zawiodło, inwestycje na poziomie kilkudziesięciu złotych w jakieś tam podstawowe sprawy. Nie przerdzewiałe nie składane z 20.
    Auto - dla mnie ekstra, nie psujące się, takie które zawiezie Cię zawsze do celu. Ale co z tego skoro codziennie rano wychodząć z domu i patrząc na ten kolor chce mi się wymiotować ,,,
    Dobrze, że przynajmniej środek mam taki jak chciałem
    Ale jaki problem obkleic samochod folia? Nie psuje sie wiec nie wydajesz pieniedzy na serwis to zmien sobie kolor. Ja mam nero fuoco i jest to jawna tragedia. Samochód zaraz po umyciu wyglada przepieknie. Co z tego skoro po godzinie juz widac na nim wszystkie pylki i zanieczyszczenia. Srebrny to najlatwiejszy kolor jesli chodzi o utrzymanie czystosci. Znam ludzi ktorzy szukaja aut glownie w takim kolorze. Moim zdaniem ciesz sie ze nie kupiles auta w kolorze zielonym, czy sraczkowatym bo to dopiero przyprawialo by cie o mdlosci.
    Jak widac ludzie sa przerozni Ty jezdziles czerwonym ktory dla mnie jest nieakceptowalny a narzekasz na srebrny ktory jest zwyczajnie neutralny.

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobodyspecial Zobacz post
    zielonym
    Pół roku szukałem przedlifta w takim kolorze, żeby był do kompletu.
    W poliftach już niestety nie robili ich.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP8623.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	90.9 KB
ID:	113681Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	53050244.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	52.8 KB
ID:	113682
    Uzyskaj mi porządną głębie koloru ze srebrnego - przy ilości pracy jaka potrzebna jest dla ciemnego koloru.



    Cytat Napisał nobodyspecial Zobacz post
    Nie psuje sie wiec nie wydajesz pieniedzy na serwis to zmien sobie kolor.
    Po to kupiłem niepsującego się diesla - żeby oszczędzić, do czasu aż mi takie auto będzie potrzebne będę nim jeździł. Później już będzie na pewno coś co będzie przyjemne w kolorze dla oka.
    Nie będe wywalał 3 tyś zł na auto, które nie wiadomo jak długo u mnie zostanie. Poza tym ciężko ze studenckiego budżetu wysupłać tyle pieniędzy na zachcianke.
    147 powodów do zadowolenia

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    Pół roku szukałem przedlifta w takim kolorze, żeby był do kompletu.
    Uzyskaj mi porządną głębie koloru ze srebrnego - przy ilości pracy jaka potrzebna jest dla ciemnego koloru.
    Nie da się przy żadnym nakładzie pracy, ten typ tak po prostu ma. Z jednej strony jest bardzo wygodny, bo nie widać brudu ani drobnych defektów - sam widziałeś, jak się na browarnej zdziwiłem, że Twój zderzak klaru nie ma, z paru metrów na srebrnym takich pierdół zwyczajnie nie widać. Z drugiej strony to najbardziej niewdzięczny kolor jeżeli chodzi o kosmetykę: żadna korekta, polerowanie, woski, glaze, nic mu nie pomoże, zawsze będzie wyglądać jak każdy inny srebrny. O głębokim tzw. "mokrym wyglądzie" można z góry zapomnieć, tam gdzie dowolny inny kolor wystarczy porządnie umyć i nawoskować żeby wyglądał świetnie, srebrny dalej wygląda szaro. Na brudzenie się auta "w kolorze" jest rada - dobrej jakości wosk na porządnie oczyszczony lakier. Raz, że dobry wosk będzie odpychał kurz, dwa: wystarczy taki samochód opłukać w minutę na bezdotyku samą wodą demineralizowaną i już wygląda świetnie jak świeżo po woskowaniu.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  6. #26
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD
    Postów
    8

    Domyślnie

    Witam po chwili milczenia...

    Otóż w ubiegły weekend odbyłem wyprawę na Pomorze Środkowe w celu skorzystania z przedświątecznych wyprzedaży u alfaholika Szerszenia. : )
    Wyprzedaż obejmowała automobil Alfa Romeo 159 1.9JTD, który nabyłem drogą kupna w promocyjnej cenie. : )

    Fotki: https://picasaweb.google.com/1083364...1764397/159_BE

    Wrażenia po tygodniu...
    Autko super pod każdym względem.
    Ogólny stan całkowicie zgodny z opisem.
    Środek idealny, technicznie bez najmniejszego zarzutu - dzisiaj robiłem przegląd przedrejestracyjny.

    Jestem w 100% zadowolony z zakupu i polecam Szerszenia - gość konkretny i godny zaufania.

    Dziękuje wszystkim za pomoc i opinie.
    Co prawda miała być 156-stka, ale po oględzinach kilku sztuk trochę się rozczarowałem ich stanem... i doszedłem do wniosku, że jednak lepiej dołożyć parę groszy i kupić nowszy model.

    Jak załatwię wszystkie formalności, wymienie felgi na 17" itd to zrobię foty i wrzuce w 'Nasze Belle'.
    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez Drudkh ; 29-11-2013 o 17:45

Podobne wątki

  1. [159] Zakup 159 Diesel
    Utworzone przez speedmateo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-09-2015, 11:34
  2. [159] Otwieranie bagaznika a alarm wersja sedan
    Utworzone przez xdj1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-05-2013, 19:10
  3. [159] ogrzewanie paliwa (wersja diesel) wyposazenie fabryczne?
    Utworzone przez szewi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 10:43
  4. [GTV] Diesel na OtoMoto - swap czy wersja fabryczna?
    Utworzone przez arturo w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-01-2010, 01:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory