Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: Kolektor wydechowy i gwizdanie ar 2.4 100kw

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar mgrMafia
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Legnica, DE-Kevelaer
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD 2010r.
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfiar95 Zobacz post
    Tak.. ale nie mówię że podczas hamowania silnikiem. Hamuje przy 3 k RPM.. nic się nie dzieje.. ale po tym.. powiedzmy jadę i hamuje silnikiem i już jak mi się nie chce hamować silnikiem tylko dam na gaz to dźwięk wraca.. nawet na rozgrzanym ale po hamowaniu silnikiem.. czyli tak jak by.. gdy turbo jest zwolnione i wchodzi na obroty.. ale nie jestem pewien jak się zachowuje turbina gdy się hamuje silnikiem..

    - - - Updated - - -

    Znaczy nie.. bo wymieniałem najpierw klocki hamulcowe.. i miałem.male problemy jak to zazwyczaj bywa .. to się trochę zeszło i silnik zdarzył się schłodzić do temperatury około.30 stopni.. kilka godzin Postal na dworze.. a później wjechałem do garażu i wymieniałem klocuszki .. więc filmu olejowego już napewbo nie było
    Nie ważne czy hamujesz silnikiem z 5 krpm czy z 3k, komp widzi to tak samo, dla niego odpuszczenie całkowicie gazu oznacza hamowanie silnikiem czyli odcięcie dawki i turbawka odpoczywa do momentu aż obroty spadną na tyle nisko żeby była ingerencja kompa na dawkę aby zapobiec zejsciu poniżej jałowych obrotów silnika, a dodanie przez Ciebie gazu budzi turbawkę do życia, raz możesz usłyszeć dziwne dźwięki a raz nie, w zależności od rpm turbawki i stopniu uszkodzenia wirnika, o ile to faktycznie jest wina luzu wzdłużnego ale tego jeszcze nie jesteśmy pewni bo nie ma jak zaglądnąć do środka bez rozebrania jej

    Lub łopatologicznie wymacać czymś gdy będzie rozgrzana z aktywnym filmem olejowym hehe

    Zrób test z poluzowanym pasztetem, to ci da mniejszy margines poszukiwań i w zasadzie wskaże winowajcę, czyli turbawkę, jeżeli ten dziwny dźwięk będzie bez zmian to pozostaje już tylko zdjęcie turbawki i sprawdzenie po stronie gorącej, jeżeli będzie znacznie wyraźniejszy no to bingo Turbo do regeneracji

    Sa to rzeczy które możesz sam zdiagnozować lub pomóc w znalezieniu usterki , nic nie kosztują i zawsze będę powtarzał żeby najpierw od takich zaczynać bo nic bardziej nie boli niż mylna diagnoza połączona z opóźnieniem portfela.

    Ktoś mógłby powiedzieć przez Tel nawet nie widząc auta, że turbawka do wymiany ale ja takich omijam szeroko, chociaż w zasadzie wszystko na to wskazuje

    Wysłane z mojego CAT S60

  2. #22
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd Alfa 156 sw 2.5 V6 Busso AR 156 3.0 V6 ;)
    Postów
    222

    Domyślnie

    A tam odrazu do wymiany ja pewnie bym jeździk i jeździł.. tak żeby nie słyszeć tych dźwięków :p i by pozbyła jeszcze.. niedługo jadę w trasę 300 w jedną i spowrotem. Ale się nie boję
    Wiem jak działa hamowanie silnikiem i wiem że on do określonych obrotów nie daje dawki paliwa.. chyba powyżej 1200 .. tak słyszałem ale wdg mnie może nawet niżej. Tylko mi chodzi o to.. że dlaczego dźwięk jest również na rozgrzanym silniku zaraz po hamowaniu silnikiem gdy dodam gazu dzieje się jak by na zimnym. I teraz tego nie rozumiem. Bo turbo przy hamowaniu silnikiem zwalnia.. to jest pewne bo nie ma takiego ciśnienia i tłoki pompuje i wypychaja powietrze. Co za tym idzie? Nie ma ognia w kolektorze wydechowym.. a daje samo powietrze rozgrzane do jakieś tam temperatury .. powiedzmy zimne .. a za tym schładza nam się kolektor i turbawka od gorącej strony..I pewnie zwalnia .. bo wydaje mi się że silnik pracujący na wolnych obrotach daje więcej gazów .. niż przy hamowaniu nim.. ( może zależy jeszcze przy jakich obrotach się hamuje ) mniejsza o to :p . Wracając do tej mojej pogmatwanej wypowiedzi .. jak już się wszystko chłodzi i zwalnia podczas tego hamowania silnikiem i dam na gaz .. to wiadomo ciśnienie rośnie. Turbo się rozkręca i jest dźwięk .. więc to musi być albo turbo. Albo kolektor.. bo na nic innego nie wplywa hamowanie silnikiem .. ja się ciągle ludze że to kolektor :p .. ale już przestaje powoli w to wierzyć ..

    I teraz dlaczego dźwięk jest tylko wtedy ?? Gdy coś się schłodzi?? Gdy zwolni turbina ?? A silnik i olej jest dalej gorący.. to jest chore i nie wiem dlaczego tak się dzieje ? Jak dasz radę w tą noc jeszcze zrozumieć moja wypowiedź to spróbuj mi odpowiedzieć na moje pytania :p

    - - - Updated - - -

    Jutro. Znaczy dzisiaj zrobię test. Nie chciałem tego robić odrazu jak miałem wyvebeszone rury. Bo się bałem o turbo.. wiadomo że jak nie będzie robiła ciśnienia to i się bardziej zakręci niz z założonym pasztecikiem a to może mieć złe skutki :p. Chyba że w Leonie będą problemy z wyciagnieciem i regeneracja rozrusznika to zostawię to na jutro

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar mgrMafia
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Legnica, DE-Kevelaer
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD 2010r.
    Postów
    103

    Domyślnie

    Jeżeli upierasz się na kolektorze no to z tym jest jeszcze łatwiej żeby sprawdzić i naprawić, było pisane wcześniej , listek papieru i jeździj po kolektorze aż zobaczysz jak się rusza papierek to znaczy że tam jest dziura, tymczasowo możesz nawet zakleić ją jakimś klejem do metalu lub zestawem naprawczym do dziurawych rur wydechowych i wtedy sam ocenisz czy coś to dało. Swoją drogą gdyby to był kolektor to dźwięk raczej byłby słyszalny w pełnym zakresie obrotów a nie tylko przy ok 2 krpm , dziwny zbieg okoliczności że właśnie wtedy zaczyna działać turbina

    Teraz to już ją się zaczynam powoli gubić, ten dźwięk masz cały czas ? Na rozgrzanym i zimnym silniku? Bo na moje rozumowanie temp silnika i ogólnie temp powietrza, oleju, pasztetu, ogólnie wszystkiego już nie ma znaczenia gdy masz luz poprzeczny czy wzdłużny, jeżeli jest to jest a temperatura nie ma nic do tego, wcześniej tylko Ci napisałem dlaczego nie ma tych dźwięków gdy hamujesz silnikiem pomimo że są obroty wyższe, także hamowanie zostawmy w spokoju

    Co do bezpiecznej jazdy dalej to radziłbym z tym uważać bo to może grozić rozbieganiem silnika, nie znasz dnia ani godziny, nie ma żadnej reguły że w tym przypadku przejdziesz powiedzmy 20 tys bez problemów, jak ci się Turbo rozpadnie, urwie wirnik w końcu to będziesz miał więcej roboty niż tylko Turbo, zostaw auto w zakładzie regenerujący i ci sprawdza je jeśli nie masz pewności czy to turbina



    Do sedna, napraw kolektor i dopiero wtedy daj znać czy jest to dalej słyszalne
    Wysłane z mojego CAT S60
    Ostatnio edytowane przez mgrMafia ; 25-01-2017 o 09:30

  4. #24
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd Alfa 156 sw 2.5 V6 Busso AR 156 3.0 V6 ;)
    Postów
    222

    Domyślnie

    Słuchaj ... Tak pogubiles się chodzi o to że rozgrzany silnik do temperatury pracy .. dźwięków żadnych prócz łańcuszka pompki.. i jadę sobie jadę.. dalej jadę i nagle puszczam gaz. Hamuje silnikiem z 500 metrów i teraz wciskam gaz a ta pierd℅#$#$ suszarka czy coś innego wydaje ten okropny dźwięk teraz myślę że zrozumiałeś mnie
    Dźwięk występuje również po zagrzaniu ale po tym gdy do kolektora wydechowego nie idzie ogien, gazy i inne pierwiastki ... To mnie dziwi.
    Czy jest w całym zakresie? Nie wiem . Nie śmiem sprawdzić na zimnym czy pójdzie do odcinku i zajarmoli
    Sprawdzę ta kartka ale nie dzisiaj brak czasu za parę godzin do pracy :p.
    Do warsztatu żadnego nie pojadę !. Nigdy nie byłem i nie będę. Będę walczył sam.. nawet jak mnie doczeka rozbebeszanie tej suszarki ..

  5. #25
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd Alfa 156 sw 2.5 V6 Busso AR 156 3.0 V6 ;)
    Postów
    222

    Domyślnie

    Takie szybkie pytanie. Wie ktoś jaki jest dokładny model turbinki w ar 2.4 100kw 99r ? Bo myślę tak.. że luz wzdłużny nie powinien występować.. i kupił bym zestaw naprawczy.. coś pomodze i może będzie ok albo się silnik cały kupi

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar mgrMafia
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Legnica, DE-Kevelaer
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD 2010r.
    Postów
    103

    Domyślnie

    Wkurza mnie ten taptalk, non-stop coś nie tak podczas cytowania heh

    Ale do rzeczy, szybkie pytanie, szybka odpowiedź, sprawdź na eper i porównaj z tą stroną : http://www.turbomaster.info/eng/appl...rs/alfa+romeo/

    Albo tutaj:
    http://pl.turbolader.net/Turbospreza...sprezarka.aspx

    Ogólnie to na turbinie powinna być tabliczka znamionowa lub jakiś nr
    Ostatnio edytowane przez mgrMafia ; 26-01-2017 o 22:23

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Turbina gwizdze tzn,ze dziala ..nie dymi nie brakuje mocy,nie puszcza oleju to lać paliwo i jezdzić..u mnie po regeneracji w takim samym motorze pogwizdywala sobie delikatnie ..ale jesli Ci to nie daje spokoju to sprawdź dokladnie szczelność ukladu wydechowego ...szczególną uwagę zwróć na łącznik elastyczny,bo gdy już wyeksploatowany daje takie objawy jak dwizdanie :-)

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mrhypnos
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Bielawa
    Auto
    AR 156 1.8TS, sedan, 99r, AR 156 2.4 JTDM 20V 04r
    Postów
    12

    Domyślnie

    Sprawdź szpilki na kolektorze. U mnie na schłodzonym pisk powoduje ukrecona szpilka.

  9. #29
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd Alfa 156 sw 2.5 V6 Busso AR 156 3.0 V6 ;)
    Postów
    222

    Domyślnie

    Jednej szpilki nie ma .. dzisiaj będę badal to dalej

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    I co było przyczyną gwizdania?

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Kolektor wydechowy 156 2,0 ts
    Utworzone przez alfa 156 2,0 ts w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 15:07
  2. Kolektor wydechowy
    Utworzone przez Cameyo w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 13:05
  3. Kolektor wydechowy
    Utworzone przez Lukasz A. w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 16:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory