Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Temat: [147] Projekt "GTA" Tuning mechaniczny oraz wizualny.

  1. #21
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Temat mocno odbiegł w bok niestety, ale w kwesti wyglądu... zrobisz jak zechcesz. Podoba Ci się pakiet gta, ok, tylko wygląd "łał",a po odpaleniu troszke siara. To niestety jak jeżdżenie repliką ferrari na podwoziu hondy. Jeździł byś czymś takim?
    Jakieś dodatki stylizacyjne z umiarem i smakiem i owszem, ale upodabnianie auta do najszybszych i najfajniejszych modeli marki z dieslem pod maską...
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    a ja myślałem/czytałem ,że to Vki się grzeją i latem wentylatory się nie wyłączają. Ja nie jestem za dieslami choć mam kolejnego ale nigdy z temperaturami problemu nie miałem a się latało sporo.
    W moich rekach V-ka nigdy nie doszła do 110 stopni na trasie, w przypadku JTD przekroczenie tej wartości nie stanowi problemu. Chyba ja spierdzielonymi autami jeżdżę, bo jeszcze dieslem który by nie słabł z czasem nie jeździłem. 3.0 TDi na autostradzie dobrze się zbierało od 200 w górę za bramką, a za 100 kilometrów było już odczuwalnie słabiej, ale to może moje tępe odczucia
    Miałem Busso teraz JTD, nie mam różowych klapek na oczach i gdybym teraz stał przed wyborem to w życiu nie wziąłbym JTD, nie z tego powodu że to zły silnik, bo jeżeli chodzi o ekonomię to naprawdę auto jest nadzwyczajnie oszczędne dla portfela i wypadało by coś takiego mieć w domu, ale jak ktoś daje w palnik to tylko benzyna jak się ma na nią forsę.
    Może i te JTD 272 kunie cie łyknie na starcie, ale potem GTA na trasie łyknie i gwarantuję że JTD nie nadąży za GTA.
    Poza tym 272 kunie ile te kunie robię na rok, po ilu zdechną graty??????
    Już kiedyś pisałem że te duże cyferki strasznie mało kilometrów robią, a w Busso wszystko na dłużej starczy, no oczywiście poza rozrządem
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 20-04-2015 o 15:35

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar stasiu018
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    159 SW
    Postów
    99

    Domyślnie

    Nie zgadzam się z przedmówcą. Te teorie są wyssane z palca.

  4. #24
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,568

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    W moich rekach V-ka nigdy nie doszła do 110 stopni na trasie, w przypadku JTD przekroczenie tej wartości nie stanowi problemu.
    To ogarnij ten samochód, bo coś z nim masz nie tak (chłodnica?)
    Mam 2.4JTD (seria), czasem latam odcinki po 250-350km z prędkościami rzędu 180-220km/h i podobnie jak omen, nigdy nie miałem problemu z tym, żeby mi temperatura rosła i trzeba było zwalniać. W pozostałych dwóch Dieslach w domu (oba 1.9mJTD - jeden seria 140KM, drugi chip na 170KM) też nie miałem z tym problemu.
    Kilka takich tras leciałem e61 535d z jeszcze wyższymi prędkościami i również takowego problemu nie było.

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    My chyba na temperatury patrzymy nieco inaczej, wy nie musicie zwalniać ja też nie, z tym że ja widzę ze wypadałoby i to robię, chłodnica jest od 2.4 ma dwa lata, płyn Millersa, też coś około tego, niestety wszystko sprawne.
    Wedle waszego rozumowania też mogę nie zwalniać, ale robię to z nie wiadomo jakich powodów

    Dodano po 2 minutes:

    Cytat Napisał stasiu018 Zobacz post
    Nie zgadzam się z przedmówcą. Te teorie są wyssane z palca.
    Nie ma jak konkretna odpowiedź
    Teorie wyssane z palca, który co najmniej 70 tysiącami kilometrów spoczywał na kierownicy każdego z tych aut
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 21-04-2015 o 09:46 Powód: Dodano

  6. #26
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,568

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    My chyba na temperatury patrzymy nieco inaczej, wy nie musicie zwalniać ja też nie, z tym że ja widzę ze wypadałoby i to robię, chłodnica jest od 2.4 ma dwa lata, płyn Millersa, też coś około tego, niestety wszystko sprawne.
    Wedle waszego rozumowania też mogę nie zwalniać, ale robię to z nie wiadomo jakich powodów
    Nie wiem czy nieco inaczej, ale jeśli tak twierdzisz to sprecyzuj się o co Ci chodzi. I napisz dlaczego twierdzisz, że wypadałoby.
    Sam napisałeś, że dla Ciebie doprowadzenie JTD do 110 stopni na trasie to nie problem. Swoim JTD zrobiłem już blisko 100 tysięcy kilometrów i nie miałem nigdy problemu, aby na trasie temperatura wzrosła mi powyżej jakiś 92-95 stopni. Zawsze przy jeździe z prędkościami rzędu 180-220km/h wskaźnik stoi na 90 stopniach, ew. przy upałach delikatnie się odchyla w prawo na jakieś 93-94 stopnie.
    Z jakiego powodu zatem powinienem zwalniać?
    Dziwne, ale przy pozostałych dwóch Dieslach mJTD w domu sytuacja jest identyczna...

  7. #27
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KWA
    Auto
    2 x Giulietta 1.4tb i 1.75qv, GT 3.2v6
    Postów
    373

    Domyślnie

    Główną przyczyną "niby" słabnięcia JTD jest cooler który w 147 156 Gt jest tak mały że porażka. Po jego wymianie nie ma żadnego problemu, i zgadzam sie z omenem który miał kiedyś modzone 147. Ja mam seryjny motor ale założony centralny duży ic i mogę lecieć cały czas 200 lub nawet 220 i nic się nie grzeje, nie wierzysz? przyjedź i się przejedź. Kolejna sprawa jeżeli ktoś chce ostro jeździć z prędkościami v-max w jtd należy też zrobić wydech przelotowy. Pozdrawiam

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    My chyba na temperatury patrzymy nieco inaczej, wy nie musicie zwalniać ja też nie, z tym że ja widzę ze wypadałoby i to robię, chłodnica jest od 2.4 ma dwa lata, płyn Millersa, też coś około tego, niestety wszystko sprawne.
    Wedle waszego rozumowania też mogę nie zwalniać, ale robię to z nie wiadomo jakich powodów

    Dodano po 2 minutes:


    Nie ma jak konkretna odpowiedź
    Teorie wyssane z palca, który co najmniej 70 tysiącami kilometrów spoczywał na kierownicy każdego z tych aut
    Wez wymien/umyj se porzadnie chlodnice


    Wydrapane kluczem na masce Twojej Alfy

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ja to bym zaczął od faktu, że prawie nikt z Was nie jechał dłużej 180-200 z dającym 100% pewności miernikiem temperatury cieczy chłodzącej...
    Wskaźnik na konsoli można sobie między książki wsadzić. Faktyczna temperatura podczas wskazań rzędu 110'C oscyluje w granicach 90-94. Kilka razy podłączałem FES/MES i jeździłem z nim a i sonda wkręcana zamiast czujnika przy termostacie dawała podobne wyniki. Jednak jedno nie podlega dyskusji. Obroty w JTD 16V przy prędkościach rzędu 200-220 są już dość wysokie i żadnym Chip'em, dodatkowym chłodzeniem a tym bardziej spoilerami ich nie obniżymy!

    Na pocieszenie dodam tylko, że GTA można śmiało z takimi prędkościami latać bez obawy o silnik, ale za to pompa paliwowa i portfel może nie wydolić

    Temat uważam osobiście za wyczerpany i podejrzewam, że dalsze posty mogą znów wywołać niepotrzebną polemikę odnośnie wyższości jednego nad drugim.

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar LukeMazur
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Toyota Supra JZA80 / Nissan Stagea RS260
    Postów
    1,002

    Domyślnie

    Potwierdzam, jądąc na wakacje jechałem przez około 150km cały czas 180-220, 40stopni na plusie, 4 osoby na pokładzie, klima właczona i gdzieś pod konieć sie wiatrak właczył, ale po wyłaczeniu klimy wyłaczył sie...


    Wypożyczę maszynkę do zaginania nadkoli - PW

Podobne wątki

  1. [159] Naklejka "Squadra tuning" na silniku
    Utworzone przez Agatek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-10-2015, 16:57
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  3. Projekt "Alfa"
    Utworzone przez R3venger w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-01-2013, 06:20
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 06:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory