Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Temat: Czemu Boxer 1.7 8v nie odpala na zimnym na benzynie?

  1. #21
    Szułff
    Gość

    Domyślnie

    fafa, dzieki bardzo! =*
    Dzis odebralem Alfe, elektryk sie poddal, w kazdym razie Alfa odpala na gazie i jezdzi na benzynie, a ze ktos tu wspominal, ze wtryskami steruje ECU, a Pan mechanik powiedzial, ze na wtryski idzie impuls, ale slaby to skojarzylem oba fakty i podpialem drugiego kompa do Alfy... Odpalila na cieplym na benzynie!
    Teraz tylko zeby na zimnym dala rade i bede szczesliwy =D

    Nie odpalila na zimnym... Kto ma jakikolwiek pomysl? Czemu impuls na wtryskach jest slaby przy rozruchu? =( Jak sprawdzic i gdzie znajduje sie czujnik temperatury plynu chlodniczego?
    Ostatnio edytowane przez Szułff ; 05-11-2010 o 18:05

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Proszę
    Okolicy łącznika kolektora ssącego z głowicami.

    W tabelce masz rezystancję w funkcji temperatury.
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  3. #23
    Szułff
    Gość

    Domyślnie

    Oo, nawet nie pomyslalbym, ze to to =) Dzieki po raz kolejny!
    Teraz pytanie: Czy ma on istotny wplyw na mozliwosc zaniku impulsu podczas rozruchu na zimnym silniku?

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Hmm...

    moim zdaniem nie powinno mieć to żadnego wpływu. ECU odczytuje z danych czujnika temperaturę a ECU dostosowuje parametry wtrysku (dawkę). Ale poziom sygnału na wtryskach musi być zawsze ten sam.

    Elektrykiem ewidentnie nie jestem, ale jeśli podmieniłeś ECU, sprawdziłeś stan przekaźników, zasilania ECU (masa, plus) to brakuje mi pomysłów. Może masz jakieś ewidentne zwarcie w wiązce, że zanika sygnał sterujący wtryskami?

    ---------- Post dodany o godzinie 20:10 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:57 ----------

    Jeszcze jedna wskazówka - instrukcja postępowania/diagnostyki poszczególnych elementów układu wtryskowego w przypadku jego awarii. Dotyczy wprawdzie Motronica MP3.1, który różni się pewnie wyprowadzeniem pinów z ECU, brakiem przepływomierza oraz innymi szczegółami ale może naprowadzi Cię na trop. Mnie swego czasu bardzo pomógł.

    http://www.infocoig.pl/~jslomka/Auto/mp31.rar
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  5. #25
    Szułff
    Gość

    Domyślnie

    Fafa, najdziwniejsze jest to, ze na cieplym daje rade, otwiera normalnie wtryski - mozna przelaczyc z LPG na PB, albo tylko odpalic na PB - a na zimnym kompletnie nie..

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Wymień na początek ten czujnik, kupując dedykowanego Boscha, który jest powszechnie dostępny i sensownie tani. Jeśli on nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi.

    Mimo wszystko mam nieodparte wrażenie, że masz jakąś dziurę w ins.elektr.
    Prawa fizyki mówią, że zimny metal się "kurczy", ciepły/gorący rozszerza - być może po rozgrzaniu któryś z "zimnych lutów" kontaktuje? Spora część inst.elektr. jest poprowadzona cieniutkimi kabelkami (1mm2) i w dosyć narażonych na warunki atmosferyczne miejscach.

    U mnie przez kilka miesięcy nie potrafiłem zdiagnozować rozświetlającej się kontrolki akumulatora. Sprawdziłem absolutnie wszystko i nic. Rozwiązaniem okazały się wadliwie działające wyłączniki krańcowe drzwi, sterowane masą
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GUNIOZAUR
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    155 2.0 TS 16v 95, 155 2.0 8V 94
    Postów
    291

    Domyślnie

    Witam. Nie wiem czy to coś wniesie do tematu ale proponuję dopaść książkę pod tytułem "Układy wtryskowe benzyny" tom 2 jest tam cały układ do LE3 Jetronic do 33 1,7. W tabeli usterek przy problemie uruchomienia lub ciężkiego rozruchu wyszczególnione są takie elementy odpowiedzialne jak : wadliwe połączenie z masą ECU, Wadliwe zasilanie ECU, usterka układu zapłonowego, rozruch ( cokolwiek by to nie znaczyło), zawór powietrza dodatkowego, przepływomierz powietrza, czujnik temperatury silnika, czujnik temperatury powietrza, wtryskiwacze, pompa paliwa i samo ECU na koniec. Wiem że większość nie dotyczy akurat Twojego przypadku, wymieniłem bardziej pod kontem ilości w ogóle możliwych czynników przewidzianych przez autorów. Po schemacie widzę że wtryskiwacze są połączone bezpośrednio z kompem pod pinem nr 3. Drugi przewód idzie bezpośrednio do przekaźnika pompy paliwa wejście 87, jest połączony na tym wejściu z sondom lambda. Po drodze do sondy jest chyba bezpiecznik. Ja się na tym nie znam ale skoro kompy masz ok i przekaźniki tak samo to wszystko wskazuje na to że siedzi połączenie kabli wtryskiwaczy przed wejściem do przekaźnika albo masz jakieś przebicie na przewodzie zasilającym z kompa do wtryskiwaczy. Przynajmniej po schemacie innej opcji nie ma. Nie jestem elektrykiem ale w to bym celował.
    NO TO WPADŁEM...

  8. #28
    grzes1226
    Gość

    Domyślnie

    witam śledze temat i czy coś sie wyjaśniło? mam ten sam problem w alfie 166 2.0 ts fafchowiec od lpg powiedział ze niemam plusa po zapłonie jak jest ciepło jest ok jak jest zimno musze ze 30 razy przekrecic stacyjką az załonczy sie pompa a jak juz sie załączy to znowu niema iskry i tak w kułko jest coraz gorzej!!! napiszczie czy u was sie wyjaśniło

  9. #29
    Szułff
    Gość

    Domyślnie

    Hej!
    Jako, ze Alfa odpala na zimnym bardzo ladnie na LPG, to narazie zaniechalem sprawe z benzyna, jednak aby oszczedzic rozrusznik i akumulator, postanowilem wrocic do zagadki =D
    Nie moge zlokalizowac czujnika temperatury, przydaloby sie zdjecie, albo jakis dokladny opis. Widze, ze czujniki te, na Allegro, produkcji Bosch'a, stoja po 50-60zl, wiec cena przystepna, a moze to dac jakas korzysc =))

  10. #30
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    Zamiast w ciemno wydawać pieniądze sprawdź miernikiem jaką rezystancję ma czujnik na zimnym silniku oraz ciepłym, ewentualnie zamiast czujnika podłącz potencjometr np 4,7k i wtedy będziesz mógł symulować sterownikowi temperaturę silnika.

Podobne wątki

  1. Nie odpala na benzynie 1.8 TS
    Utworzone przez kewinobanano w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-07-2014, 19:16
  2. [146] 1.6 8V Boxer - nie odpala na zimnym silniku
    Utworzone przez Vincent30 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 10:21
  3. [145] nie odpala na benzynie
    Utworzone przez majkel146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 17:49
  4. Na zimnym na benzynie strzela w wydech
    Utworzone przez maziarek1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 01:17
  5. szarpanie na zimnym silniku, brak mocy na benzynie .
    Utworzone przez jezo866 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 16:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory