Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Temat: Banzyna czy diesel

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar wit_maj
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Stelvio 2.0 TB, Brera 2.4 jtdm Q-Tronic, 159 1.9 jtdm Q-Tronic, GTV 2.0 T.Spark
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweldante Zobacz post
    Po miałbym zaniżać spalanie ? Nie rozumiem...
    Zgodzę się, że poniżej 6l/100km jest do zrobienia. Sam kiedyś przeżyłem szok jak jechałem kilkanaście kilometrów trasą (80km/h) i nagle patrze a spalanie po trasie 6l/100km
    Zazwyczaj średnie (miasto/trasa) mam 10l/100km Z silnikiem poza rozrządem w zasadzie nic się nie działo

    Pzdr

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Evo666
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    159 2.0 JTDm 09r
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał wwwlewy Zobacz post
    Twoja pomoc jest nieoceniona chodziło mi o dwa zdania, a nie "kilka wątków". I tak jak napisałem wyżej. Dziękuję za nic
    Zadajesz pytanie nie zwiazane zupełnie z tematem wątku. Dwa zdania nie ogarnią twojego pytania. Do wykucia:http://www.forum.alfaholicy.org/misc.php?do=vsarules Polecam punkt czwarty, jesteś swieży na forum więc dobrze zebys się orientowal w zasadach panujących tutaj. Nie ma za co.
    Ostatnio edytowane przez Evo666 ; 19-08-2013 o 11:47

  3. #23
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Evo666,

    Walczysz z wiatrakami... Przecież na tym forum, Moderatorom kompletnie nie zależy na porządku, stąd mamy setny temat z dywagacjami nt. wyższości diesla nad benzyną i odwrotnie, 50 temat nt. tego po czym poznać, że to DPF się wypala, 30 temat nt. tego, czy da się zamknąć szyby z pilota itd...

    Pomijając już fakt, że możesz mieć +50% pewności, że wchodząc np. do tematu pt. "oklejanie samochodu folią", od 2 strony toczy się już dyskusja nt. np. wypalania DPF, albo tego co ile km ściera się bieżnik w 19 - calowych oponach

    Ot - taka specyfika forum: Burdel, bajzel i bałagan ;]

    Pzdr
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

  4. #24
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    ma być 159!
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar0s Zobacz post
    ...stąd mamy setny temat z dywagacjami nt. wyższości diesla nad benzyną i odwrotnie...
    źle zatytułowałem temat.
    Nie chodzi mi o to co lepiej kupić, bo wiem, że w moim przypadku zdecydowanie benzynę, co napisałem w pierwszym poście. Powinienem np napisać: CZY WARTO DIESLA PRZY MAŁYCH PRZEBIEGACH, a takiego wątku nie ma na forum.

    Dlatego powtórzę,
    w tym temacie chodzi o to, jakie są minusy kupienia diesla przy moich przebiegach, czyli ok 5 km do roboty i ogólnie ok 8tyś rocznie
    i w końcu czy z powodu małego wyboru jednostek benzynowych warto się pokusić na diesla?




    ps
    Cytat Napisał mar0s Zobacz post
    Walczysz z wiatrakami... Przecież na tym forum, Moderatorom kompletnie nie zależy na porządku
    Cytat Napisał mar0s Zobacz post
    Ot - taka specyfika forum: Burdel, bajzel i bałagan ;]
    mar0s ,
    to może teraz Ty zadaj sobie trud przejrzenia ile jest postów, tematów dziennie, a okaże się, że to nie takie prosto to ogarnąć (no chyba, że jestem za krótko na tym forum i czegoś jeszcze nie zauważyłem...)

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    ze wzgledu na to ile jest tych tematow/postow/nowych starych tematow itp. itd moglbys nie zakladac nowego starego tematu tylko poszukac sobie troche na forum.Ja robie ok.10 ty.km rocznie i mam diesla i wcale nie narzekam.Jak masz do pracy 5 km. to proponuje rower tak jak ja to ostatnio robie ale wczesniej jezdzilem i nic sie nie dzialo.Wystarczy ze wywalisz DPF i bedziesz dbal o auto,nie bedziesz go gasil jak jeszcze jedzie tylko poczekasz chwilke,bedziesz wymienial regularnie i na czas olej i wcale diesel nie musi sie jakos strasznie psuc.To wytrzymale jednostki.Jedyne co to przy wiekszych przebiegach moze pasc dwumas i sprzeglo.Trzeba rowniez usunac kilka bolaczek w 16V JTDm i mozna smialo smigac

  6. #26
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlaz Zobacz post
    źle zatytułowałem temat.
    Nie chodzi mi o to co lepiej kupić, bo wiem, że w moim przypadku zdecydowanie benzynę, co napisałem w pierwszym poście. Powinienem np napisać: CZY WARTO DIESLA PRZY MAŁYCH PRZEBIEGACH, a takiego wątku nie ma na forum.

    Dlatego powtórzę,
    w tym temacie chodzi o to, jakie są minusy kupienia diesla przy moich przebiegach, czyli ok 5 km do roboty i ogólnie ok 8tyś rocznie
    i w końcu czy z powodu małego wyboru jednostek benzynowych warto się pokusić na diesla?


    Sorry stary, ale przeczytaj sobie na spokojnie, co Ty wypisujesz :

    Nie chodzi mi o to co lepiej kupić, bo wiem, że w moim przypadku zdecydowanie benzynę - to po cholerę ten temat ?!

    Powinienem np napisać: CZY WARTO DIESLA PRZY MAŁYCH PRZEBIEGACH - kurcze, ale po co się zastanawiasz nad dieslem, skoro powyżej sam rozwiązałeś swój dylemat.

    Reasumując: Wiesz, że lepiej kupić benzynę, ale zapytasz jakie są minusy kupienia diesla - GENIALNE !

    Temat o różnicach i wyborze: DIESEL / BENZYNA już istnieje niejeden i nie ma bynajmniej 2 stron, więc znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie swoje wątpliwości. Wystarczy tylko poszukać. To nic nie kosztuje. Codziennie dziesiątki ludzi staje przed podobnym dylematem i nie trzeba zakładać wielu tematów :

    Mam 5 km do pracy - benzyna czy diesel?

    Mam 6 km do pracy - benzyna czy diesel?

    Diesel, czy benzyna - robię mało km

    Jaka benzyna i jaki diesel jak jeżdżę tylko do Biedronki 10 km od izby


    Masz jeden, duży temat - szukasz, czytasz, analizujesz i wiesz wszystko. Zamiast wygrzebywać 20 tematów o zerowej wartości merytorycznej.

    Pozdrawiam
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kamal
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar0s Zobacz post
    Ot - taka specyfika forum: Burdel, bajzel i bałagan ;]

    Pzdr
    Jest burdel, bajzel i bałagan, ponieważ nowym użytkownikom nie chce się spędzać czasu na szukaniu odpowiedzi na swoje pytania tylko czekają na gotowca.
    Ja zanim zadałem pytanie na forum to spędziłem kilka tygodni na czytaniu tematów na forum w których znalazłem odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania na temat Alfy 159.
    "Kolego wlaz" to są twoje pieniądze na samochód, więc sam powinieneś zadecydować czy chcesz JTS, MPI czy JTDm mieć na klapie bagażnika. Poświeć więcej czasu na czytanie forum niż na zadawaniu pytań na które są już odpowiedzi.
    Do pracy mam podobnie jak Czarny - 5km i jeżdżę klekocikiem.
    Ostatnio edytowane przez kamal ; 19-08-2013 o 14:37

  8. #28
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Dlatego potrzebna jest praca Moderatorów - kasowanie tematów, odsyłanie do wyszukiwarki. Ja miałem kamal identycznie jak Ty, ale niektórzy chcieliby mieć wszystko na tacy...

    Pzdr
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

  9. #29
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    ma być 159!
    Postów
    24

    Domyślnie

    mar0s,
    nie wiem czy można to jeszcze jakoś proście ująć...

    Wiem, że powinienem benzynę kupić, ale jest ich tak mało, iż tracę cierpliwość, więc co? mam sobie , za przeproszeniem... passata kupić, bo nie ma przyzwoitej benzyny na aukcjach w 159???? i tak czytam, zastanawiam się, dopytuję gdzie mogę czy diesel to na pewno takie zło w moim przypadku, ale najczęściej słyszę odpowiedzi typu: nie, tylko nie diesel za małe przebiegi robisz itp,
    a jak zacznę drożyć temat, to kupa, dowiaduję się tyle co od Ciebie właśnie, czyli:
    - nie zakładaj niepotrzebnych tematów,
    - szukaj,
    - po co to pytanie,
    - sam sobie odpowiedziałeś...
    Znasz się na samochodach? Świetnie, a ja nie, dlatego czytam i dopytuję się, czego nie rozumiesz??

    Czarny_28,
    wzmiankę o szukaniu i rowerze mógłbyś sobie darować, co nie zmienia faktu, że z mojego punktu widzenia napisałeś chyba najbardziej merytoryczny post w tym temacie. Dlatego thx

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kamal
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlaz Zobacz post
    a jak zacznę drożyć temat, to kupa, dowiaduję się tyle co od Ciebie właśnie, czyli:
    - nie zakładaj niepotrzebnych tematów,
    - szukaj,
    - po co to pytanie,
    - sam sobie odpowiedziałeś...

    To zadawaj pytania w podobnych tematach a nie zakładaj nowych tematów, przez które się robi bałagan.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 159 1.9 Diesel VS GT 1.9 Diesel
    Utworzone przez damiansmoke w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 10:23
  2. bio diesel???
    Utworzone przez frynas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2008, 19:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory