Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: [156] SWAP 2.0 TS na 2.0 v6 TB

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gifwwl
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    146 2.0 TB Junior była, teraz jedyne słuszne AR GT
    Postów
    311

    Domyślnie

    Kolego maciek_czer czemu zamiast dzielić się wiedzą próbujesz tylko zarobić na niewiedzy innych? Myślałem że forum jest po to by szerzyć wiedzę a nie do zamieszczania ogłoszeń, na to jest odpowiedni dział.
    Naprawa fiat, alfa romeo http://www.autokielak.pl/

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Wybacz kolego... ale z czegoś żyć muszę.... Cały świat jest oparty na tym, iz nie wiedzący płaca za wiedzę innych... To nie jest ogłoszenie, ktoś zapytał , odpowiedziałem...


    Często udzielam porad, ale wybacz w przypadku SWAP'a kaliber roboty jest zbyt duży...
    Ostatnio edytowane przez maciek_czer ; 23-08-2011 o 17:37

  3. #23
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar puszuszek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SUCHEDNIÓW
    Auto
    byla alfa 156 2.0ts 1999, była 156sw 1.9jtd 2000,jest 147 2.0ts selespeed
    Postów
    294

    Domyślnie

    na youtubie sa filmiki jak na hamowni alfa 156 2.0 tb cisnie

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gifwwl
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    146 2.0 TB Junior była, teraz jedyne słuszne AR GT
    Postów
    311

    Domyślnie

    Zakres Swap'u na co jest za duży? na poradę? Już tak dużo to tam roboty nie ma, jak wiesz co kupić. A to jest w internecie. I kolego nie mam nic przeciwko temu że na tym zarabiasz, ale nie pisz że informacje na temat swapu będziesz trzymał dla siebie, bo to nic nie wnosi i denerwuje mnie osobiście. Dużo się naszukałem tych informacji i uważam że powinniśmy ludziom otwierać drzwi a nie chować klucz do nich. Ja swój samochód opisałem, pisałem również w wielu postach na tym forum o tym jak zrobić Swap na v6 TB i nie jest to tajemnicą.
    Ostatnio edytowane przez gifwwl ; 24-08-2011 o 00:12
    Naprawa fiat, alfa romeo http://www.autokielak.pl/

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    No widzisz opisałeś to więc po co mam pisać jeszcze raz... Nie musisz czytać moich postów skoro Ciebie denerwują... Ktoś kto podejmuje się SWAP'u musi być gotowy na rzeźbienie i kombinowanie. Wiem jak to zrobić, ale brak mi czasu na opisywanie tego. Widzisz pewien mądry powiedział: NIE ROZDAWAJ ZA DARMO TEGO, Z CZEGO ŻYJESZ". Jak ktoś wrzuci już silnik, a będzie miał problemy z elektryką podam mu schematy i podpowiem, ale gotowca nie mam zamiaru dać... Chcesz robić SWAP'a nie masz zamiaru dać zarobić innym, lub chcesz robić osobiście to szukaj na necie lub kombinuj...


    Swoja drogą kiedyś poradziłem w zakresie remontu silnika i przez 2 miesiące kolo zamęczał mnie o szczegóły a był laikiem.

  6. #26
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    obsewuje Wasza dyskusje i nasuwa mi sie takie przysłowie- nie rób nikomu dobrze, nie bedziesz miał źle...
    nie raz juz sie przekonałem iz nalezy je stosowac.

    pzd.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Wiesz, znam też i takie powiedzenie "Dasz palec, wezmą i rękę"...


    W kwestii wyjaśnienia, nie neguję forum jako źródła informacji i miejsca gdzie należy się dzielić wiedzą, ale są i granice tej pomocy. Zmierzam tu też do pewnej kwestii która dotyczy całości świata alfisti. Mamy w naszym światku warsztaty specjalizujące się w AR, to dajmy im zarobić, zwłaszcza że otrzymujemy fachową obsługę auta, połączoną z wiedzą i poradami.

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gifwwl
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    146 2.0 TB Junior była, teraz jedyne słuszne AR GT
    Postów
    311

    Domyślnie

    Skoro z tych swapów stać Ci na życie to Ci gratuluje, ja o kilku słyszałem kiedyś, a wiem że prócz mnie to jednej osobie się udało. No chyba że po prostu wszyscy robią to u Ciebie i się nie chwalą ;]
    Kolego maciek_czer nie chce Cie obrazić, ale dalej nie rozumiem dlaczego akurat ta informacja jest tak cenna. I dlaczego uważasz że są granice tego co można podać na forum?

    Sorrki za ciągnięcie off-topa
    Ostatnio edytowane przez gifwwl ; 25-08-2011 o 09:32
    Naprawa fiat, alfa romeo http://www.autokielak.pl/

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Żyję ogólnie z napraw Alfa Romeo, a robiło się różne patenty w życiu... Nie czuje potrzeby aby publikować to na forum i koniec! A dlaczego są granice? Podałem Ci już parę przysłów i przykład, dlaczego nie warto podawać za dużo...
    No chyba że po prostu wszyscy robią to u Ciebie i się nie chwalą ;]
    Nie nie robią, robią za to wiele innych rzeczy i się tym nie chwalą i to też nie powód aby wszystko pisać na forum...
    Wiesz najlepiej, że wrzucenie każdej V6 AR do aut grupy AR145/146/155 itd jest wykonalne, jeśli ktoś się tego podejmuje to niech kombinuje, a sprawi mu to dużą radość, tak jak zakładam, Tobie to sprawiło mnóstwo frajdy...
    Mam swoje zdanie na ten temat i uważam że dalsza dyskusja na ten temat jest bezsensu...
    Ostatnio edytowane przez maciek_czer ; 25-08-2011 o 12:23

  10. #30
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Po części rozumiem Maćka dlaczego unika rozmów o tym. Chyba jako pierwszy wyłożyłem na tym forum sprawę wrzucenia 3.0 do 156 i ogarnięcia elektroniki plus paru innych istotnych spraw, tak aby auto ruszyło i nic nie popłynęło w silniku, no i się zaczęło ... niestety jak ktoś napisał "daj palec a utną ci rękę ..." czy jakoś tak ;] zaczęły się notoryczne telefony i zawracanie brzydko mówiąc dupy, najlepiej jakbym rzucił pracę zawodową i otworzył darmową infolinię, jakoś nie docierało do ludzi że w ciągu dnia pracuję zawodowo a wieczorem mam prawo być zmęczony, weekendy mam dla rodziny, nie chciało się pomyśleć bo po co, lepiej dzwonić po 15x w tygodniu i pytać o to samo w kółko zamiast chwilę pomyśleć samemu ...

    Chciał człowiek pomóc a sprowadził na siebie plagę Egipską ;] Dlatego czasem może lepiej milczeć ...
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. SWAP z 2,5 na 3,0/3,2
    Utworzone przez markus w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-12-2019, 21:12
  2. [GTV Spider] Swap 3.0 24v
    Utworzone przez ar4me w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-02-2015, 11:53
  3. SWAP 156 1.6 TS na 2.5 V6
    Utworzone przez chudydegie w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 31-10-2014, 11:58
  4. Swap v6 do 147
    Utworzone przez sabotagepl w dziale 147
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 19:56
  5. SWAP z 2.5 na 3.0 24V
    Utworzone przez h0se166 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 09:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory