Strona 3 z 34 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 339

Temat: Felerny model 156 , czy one tak już mają wszystkie ??? AWARYJNOŚĆ !

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Ja też lałem do golfa i do alfy jest lany 10w40 mobil 1 do diesla,wiem ze motul 6100 10w40 i valvoline 10w40 diesel są bdb , no ale mobil jak dla mnie sprawdzony(przeze mnie) i fakt jest faktem że motul i valvoline to koszt 120-140zł za 5l a ja mam mobila po znajmości za śmieszne pieniądze

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Ja tu w tej liście nic felernego nie widze. Alfa jak alfa, nikt cukierka nie sprzedaje. takie pierdoły to nie jest duży koszt tylko troche czasu na walke z tym. Felerna alfa to jest jak najpierw Ci pasek strzeli , zrobisz pasek i CI strzela panewki itd itp i koszty idą w grube tysiące. (czego nikomu nie życze). natomiast to co napisaleś to normlane eksploatacyjne sprawy. Jakbyś kupił nawet bez pukającej zawiechy to po 10 -20 tys zawsze się coś odezwie, w 156 jest dużo eleemntów w zawieszeniu i jak sie nie robi na raz to co jakiś czas się któryś oddzywa. Ceny już nei strasza bo są zamienniki. Kiedyś trzeba bylo za dolne wahacze dawac po 650 zł teraz oryginalne są po 450 a zamienniki chyba ok 300. i tak ze wszsytkim jest mniej wiecej. Nie narzekaj za bardzo, bo alfa to Ci może dopiero pokazać ile kosztuje. u mnie po 2 latach wkład przekroczył wartość zakupu. ale stan był kiepski i cena dobra. no i to bylo 6 lat temu.
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    A jaka przyjemność z odbudowy i doprowadzenia do stanu perfekcyjnego ...

  4. #24
    Tiestosclublife
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andy1970 Zobacz post
    A jaka przyjemność z odbudowy i doprowadzenia do stanu perfekcyjnego ...


    Właśnie.......

    To jest bezcenne.....gdy się widzi i kupuje auto w kiepskim stanie , po roku zaś jest się dumnym posiadaczem danej marki i odbudowanego egzemplarza.......

    Po prostu radość.....,wtedy koszta idą w zapomnienie i pozostaje ogromne zadowolenie z efektu pracy....

    Mazdę doprowadziłem wręcz do perfekcji.....zamierzam zrobić to samo z moją Alfinką.....

    Po większości Waszych postów Drodzy Forumowicze jestem w stanie stwierdzić że zawsze mogłem trafić gorzej i na prawdę żałować...... - nie jest jednak zle.....

    Najważniejsze to zawieszenie , resztą zajmę się w trakcie normalnej eksploatacji

    ---------- Post added at 11:08 ---------- Previous post was at 11:06 ----------

    Cytat Napisał Kacper_agh Zobacz post
    Ja tu w tej liście nic felernego nie widze. Alfa jak alfa, nikt cukierka nie sprzedaje. takie pierdoły to nie jest duży koszt tylko troche czasu na walke z tym. Felerna alfa to jest jak najpierw Ci pasek strzeli , zrobisz pasek i CI strzela panewki itd itp i koszty idą w grube tysiące. (czego nikomu nie życze). natomiast to co napisaleś to normlane eksploatacyjne sprawy. Jakbyś kupił nawet bez pukającej zawiechy to po 10 -20 tys zawsze się coś odezwie, w 156 jest dużo eleemntów w zawieszeniu i jak sie nie robi na raz to co jakiś czas się któryś oddzywa. Ceny już nei strasza bo są zamienniki. Kiedyś trzeba bylo za dolne wahacze dawac po 650 zł teraz oryginalne są po 450 a zamienniki chyba ok 300. i tak ze wszsytkim jest mniej wiecej. Nie narzekaj za bardzo, bo alfa to Ci może dopiero pokazać ile kosztuje. u mnie po 2 latach wkład przekroczył wartość zakupu. ale stan był kiepski i cena dobra. no i to bylo 6 lat temu.

    I zapewne nadal nią jezdzisz ......i jesteś teraz zadowolony pomijając Swój wkład w auto ?

    Napiszę kiedyś podobny post.......,kiedy już wszystko będzie tak jakbym chciał by było...

  5. #25
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Police
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 2001 115KM cosmo blue
    Postów
    124

    Domyślnie

    przeczysc sobie klawiature bo Ci sie kropa zacina

  6. #26
    Tiestosclublife
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał murek Zobacz post
    przeczysc sobie klawiature bo Ci sie kropa zacina

    Drogi Kolego , czy regulamin Forum zabrania " kropkowania " ?

    Bardzo przepraszam i szczerze żałuję

    Nie obiecuję jednak że sytuacja już nie będzie miała miejsca....

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Ja przyłączę się tu do opinii że to nie felerność czy awaryjność tego modelu tylko to jak o auto się dba ma największe znaczenie. W tym przypadku poprzednik nie zadbał. Sprowadził pewnie auto w dobrym stanie, jeździł aż większość elementów prawie zajeździł i sprzedał.

  8. #28
    Tiestosclublife
    Gość

    Domyślnie

    Tak mi tłumaczy mój mech.

    Pech chciał że akurat pewnie Holender nie dbał ("Dres" zostawił w bagażniku amory ,które to wymienił i okazało się iż są to oryginalne amortyzatory Alfy z roku 1999,czyli z rocznika samochodu - "Tulipan" nie robił więc chyba niczego,prócz amortyzatorów zostały mi się dwie sprężyny obniżające - "dres" zmienił na oryginały gdyż auto było dla niego za niskie) , zaczęło się sypać więc sprzedał to polskiemu "dresowi" , ja przejąłem pałeczkę po nim w stanie dość mocno zużytym i teraz muszę udzwignąć koszta by autko odzyskało dawny stan.

    Także jestem zdanie iż "jak dbasz , tak masz" stąd zawsze dbałem o samochody i będę dbał nadal.....o Alfę zaś należy "pieszczotliwie" zadbać , odwdzięczy się na pewno
    Ostatnio edytowane przez Tiestosclublife ; 02-03-2012 o 13:02

  9. #29
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    sory ale po przeczytaniu pierwszego postu odnosze wrażenie że jedyne z jakimi autami miałes do tej pory do czynienia to resoraki na półce i żyjesz w jakiejś wyimaginowanej bajce. Kto przy zdrowych zmysłach chce zamienic auto ?? on miał powód chciał sie pozbyc bubla ale ty?? zmieniłeś z papucia na lać z tą różnica że lać jest dziurawy. A to dopiero początek pojeździsz trochę to jeszcze pewnie cos wyjdzie.

  10. #30
    Tiestosclublife
    Gość

    Domyślnie

    Może po prostu nie jezdziłem autami tak dobitymi ??

    Ford Mondeo 95r HB 1,8 -osobiście sprowadzony z Niemiec - zginął w czołówce - wydatków poza rozrządem brak....szybko go rozbiłem
    Mazda 626 GF V 1,8 Sedan - sprowadzony z Danii , zakupiony już w PL - wymienione to , co wymienia się zawsze i na czas - resorak to nie był
    Skoda Roomster 2009 1,4 TDI służbówka - ASO serwisowało więc nie wnikałem , przyjemne autko
    Citroen Berlingo 2000 służbówka - padaka jakich mało
    Fiat Seicento 600 VAN 2010 służbówka - serwis ASO - także nie wnikałem
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 1999 - i tu zaczynają się problemy , tłumaczę je poniekąd brakiem wkładu poprzednich właścicieli

    Jak więc widać resoraków pozbyłem się jeszcze za "knypka" , choć straż pożarną MATCHBOX-a pamiętam do dziś
    Zamiana podyktowana była chęcią zmiany na inne autko z racji znudzenia się Magdalenką , padło na Alfę bo od zawsze te samochody jakoś mnie pobudzały nieco inaczej niż wiejskie BezMózgoWozy i Szmelcwageny i pozostałe Paski.

    Druga rzecz to Diesel , z racji oszczędności choćby na paliwie w stosunku do PB.

Podobne wątki

  1. znowy ten felerny Airbag. Prośba o pomoc
    Utworzone przez Kosa911pl w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-11-2014, 22:19
  2. Awaryjność czujników w 1,9 JTD
    Utworzone przez lukas1983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-07-2014, 14:41
  3. [GTV] GTV awaryjność
    Utworzone przez jakubjjj w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 31-03-2012, 18:20
  4. Czy wszystkie modele 156 przed FL mają ten sam przód??
    Utworzone przez meter30 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 11:01
  5. [156] Awaryjność
    Utworzone przez sivy w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 14:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory