Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: [145/146] Alfy na pierwszy samochód

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartekgit
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    146 1.9 JTD 1999
    Postów
    36

    Domyślnie

    Wyjaśniło się - już nieaktualne
    Co sądzicie o tej? http://olx.pl/oferta/sprzedam-CID5-ID6AaLF.html
    Do poprawek lakierniczych, ale niewiele ponad połowę mojego budżetu. Czy ktoś miał do czynienia z poprawkami takich plam na lakierze? Czy to jest duży kłopot/koszt?

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Chodzi Ci o łuszczący się lakier bezbarwny? Z wielu (wszystkich?) złazi...
    Cięcie kosztów = partanina. Ot włoska motoryzacja

    Zdajesz sobie sprawę z tego, że już nie ma czerwonych 145/6? Teraz wszystkie są różowe. Jeśli chcesz jeździć różowym autkiem to Twoja broszka

    Jak ją kupisz to będziesz miał sportowe pedały w różowej alfie! Miodzio!
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartekgit
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    146 1.9 JTD 1999
    Postów
    36

    Domyślnie

    No niestety jeśli chodzi o 145/6 to nie ma zbyt wielkiego wyboru... a już zwłaszcza z ładnym lakierem :/

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar PiotrasPoznan
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 146 1.6 boxer czekam na 164/155/75?
    Postów
    81

    Domyślnie

    Ja posiadam identyczny model, kupiłem, trochę włożyłem kasy i jeżdżę... Silnik raczej też nie należy do mało awaryjnych, przy kupnie sprawdził bym stan podłogi, elektrykę, gdzie już szpachel poleciał na niej bo lewy bok wydaje mi się być dziwny, klima pewnie nie działa (chociaż kto wie, pewnie jest do zrobienia - moja była na złom),posłuchaj pracy silnika bo mój chodzi nierówno.. Z częściami problemów raczej nie bedziesz mieć ... Ja za pompe od wspomagania zapłąciłem 80zł (używka) za pompe wody 122zł (nowa ze zniżką) ale są też zamienniki za 60zł. Tarcze klocki jak wymieniałem to w zależności co kupisz, w jaką firmę uderzysz. Świece i przewody to też niewielki koszt a tłumik z gwarancją na 2 lata dostaniesz za 300zł (oczywiście są też trwalsze, droższe i bardziej renomowanych firm).
    Elektryka czasami gdzieś szwankuje ale da się zrobić wszystko samemu, auto fajnie trzyma się na drogi, nie zamula, można wyprzedzać, gdy ma nabitą i sprawną klime to jest to wygodny i komfortowy samochód jak za te pieniądze.
    Ja nie narzekam na moje auto, chociaż czasami boli jak po kieszeniach wali jak dzwon.

    Na koniec dodam że niewiele już zostało boxerów i jeśli ma być to auto do miasta, mało awaryjne, oszczędne to raczej pomyliłeś marki a przynajmniej ten model.

    Ja w tej cenie nie szukałbym już alfy która miała by jeździć bez większego wkładu finansowego bo od tego są inne marki (nawiasem mówiąc moje zdanie) no że chyba chcesz auto których już niewiele i jesteś w stanie wsadzić w niego gdyby coś miało wyjść.. daje frajde z jazdy chociaż wiadomo że chce się więcej. Moja łyka troche oleju no i trzeba tankować co chwile ale alfa to alfa. Na koniec dodam że odniosłem się w tej wypowiedzi do mojego auta które użytkuje więc z przymrożeniem oka potraktuj to co zawarłem w poście. Na mojego boxera jeszcze troche czeka, w przyszłym tygodniu montaż tłumika, następnie ubezpieczenie a później mały remont silnika by odżył, zaczął normalnie pracować i dał czysty dźwięk tego typu silnika.


    Pozdrawiam.

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartekgit Zobacz post
    No niestety jeśli chodzi o 145/6 to nie ma zbyt wielkiego wyboru... a już zwłaszcza z ładnym lakierem :/
    dobra rada , szukaj 146 po lifcie

    Dodano po 4 minutes:

    Cytat Napisał omron8 Zobacz post

    Zdajesz sobie sprawę z tego, że już nie ma czerwonych 145/6? Teraz wszystkie są różowe. Jeśli chcesz jeździć różowym autkiem to Twoja broszka
    hehe , to prawda , przed obecną 146 , miałem ... też 146 tyle że 1,9TD 97' i faktycznie nie była już czerwona tylko różowa , ale to przynajmniej oznaczało że ori lakier , niestety rozbiłem ją na płocie w zimie , zachciało mi się driftować , szkoda , kawał dobrej bezawaryjnej fury był

    Dodano po 8 minutes:

    Cytat Napisał PiotrasPoznan Zobacz post


    Ja w tej cenie nie szukałbym już alfy która miała by jeździć bez większego wkładu finansowego bo od tego są inne marki

    Pozdrawiam.
    w sumie racja , ale w tym przedziale cenowym są tylko auta do wkładu finansowego , choć jak sam widzisz kupiłeś 146 z jakimś wynalazkiem pod maską to masz masz lipę , było kupić z 1,9 TD 90KM i by jeździło , wiem bo miałem taką przez 1,5 roku (kupiona za 2500pln ) zanim jej nie rozbiłem , robiłem w niej tylko zawiechę i hamulce , reszta działała , obecną 146 jtd też kupiłem jako jedną z tańszych , i też z poważnych napraw to standardowo zawiecha i hamulce , obydwie nie służyły/służą jako kapliczki , tylko do codziennego ciorania po mieście
    Ostatnio edytowane przez sedici ; 30-08-2014 o 17:22 Powód: Dodano
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartekgit
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    146 1.9 JTD 1999
    Postów
    36

    Domyślnie

    http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-146-...tml#906ffec6a0
    Trochę przekracza budżet... Może ktoś coś o niej wie? Bo widzę ją już od paru tygodni na olx, ogłoszenie odświeżane tylko. Poza tym oznaczenia modelu i wersji silnikowej są na klapie bagażnika a powinny być pod tylnymi lampami. Ciekawe...

    http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-145-...5-ID6zKSX.html
    Jeszcze ta może być ciekawa. Kontaktowałem się z kolesiem i ma oddzwonić, także może dowiem się coś więcej niż to co widać.
    Ostatnio edytowane przez bartekgit ; 30-08-2014 o 18:18

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartekgit Zobacz post
    http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-146-...tml#906ffec6a0
    Poza tym oznaczenia modelu i wersji silnikowej są na klapie bagażnika a powinny być pod tylnymi lampami. Ciekawe...
    hmm , coś jest na rzeczy z tym tyłem , bo to jest wersja wyposażenia taka jak moja , czyli lusso (taki pakiet wizualny sportpack kiedyś , czyli : grube nakładki progowe , lotka tylnej klapy , lakierowane listwy w zderzakach , alu telefony 15' , fotele ciemny materiał i kiera skórzana ) i ta ze zdjęcia powinna właśnie mieć lotkę na tylnej klapie ;

    te 130 tys km pomnóż przez 2 , chociaż to nie wyklucza auta , a to że mogło dostać w tył też nie przesądza o aucie , choć może być powodem negocjacji ceny
    Cytat Napisał bartekgit Zobacz post
    http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-145-...5-ID6zKSX.html
    Jeszcze ta może być ciekawa. Kontaktowałem się z kolesiem i ma oddzwonić, także może dowiem się coś więcej niż to co widać.
    ciekawa , też pakiet sportpack , brakuje nakładek progowych , szkoda , no ale przynajmniej widać progi
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    te 130 tys km pomnóż przez 2
    Albo przez 3 lub 4
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  9. #29
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    wychodzi, ze mialem szczescie, jezdzilem boxerem przez mniej wiecej 4 lata i zero, zadnych awarii silnika. Zero korozji na aucie. Padła mi ze starosci chłodnica, wymiany elementów zawieszenia robilem i tyle.
    Jedynie buda skrzypi w tych autach straszliwie, po kilkunastu latach wychodzi kiepskie spasowanie plastikow. Jak dochodziły jakies demontaże, związane z dostaniem się pod deske, ponownie złożenie skutkuje jeszcze większym jazgotem
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartekgit
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    146 1.9 JTD 1999
    Postów
    36

    Domyślnie

    Kontaktowałem się z kolesiem od tej 146 1.9 jtd. Z tego co mówił to ma ją od 1,5 roku, przejechał 15-20 kkm, jeżdżony głównie w Niemczech. Przebieg ponoć autentyczny udokumentowany, ale coś nie chce mi się w to wierzyć zwłaszcza że był jeżdżony w Niemczech...
    Jeśli chodzi o tylną klapę to była szpachlowana i lakierowana po wjeździe w tyłek... Tak samo zderzak.
    Z ważniejszych rzeczy do zrobienia byłby rozrząd, korozja tylnego lewego nadkola i ewentualnie Klima do uszczelnienia i nabicia.
    W związku z tym wszystkim myślę, że auto nie jest warte tej kasy co on proponuje, to na pewno.
    Co myślicie?
    Ostatnio edytowane przez bartekgit ; 01-09-2014 o 12:08

Podobne wątki

  1. Pierwszy Samochód! Alfa GT?
    Utworzone przez Scraw w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-06-2015, 09:06
  2. Pierwszy samochód AR 156 2.0TS
    Utworzone przez Kosa911pl w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 00:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory