Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Temat: Czujniki parkowania - awaria

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar ozi73
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    żory
    Auto
    AR 159 ti
    Postów
    87

    Domyślnie

    Odebrałem dziś Bele z serwisu fiata zrobili bajpasa na kostce pod zderzakiem i nie zapłaciłem ani grosza bo wczoraj zapłaciłem 150zł za podpięcie pod kompa . Ale że wprowadzili mnie w błąd że dwa czujniki są padnięte zrobili mi to gratis + dla serwisu .Więc z mojego przykładu sprawdzajcie najpierw kostki dokładnie zanim kupicie nowe czujniki

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm
    Postów
    37

    Domyślnie

    Koledzy ja mam ten problem iż po wrzuceniu R piszcały cały czas i czyszczenie kostek styków pomogło i od miesiąc jest ok ale zaobserwowałem inny problem :-) mianowicie działają jak trzeba oprócz jednego z czujników przy tablicy ten nie działa w ogóle po zbliżeniu przeszkody pozostałe 3 są dobre :-) czy ten czujnik jest do wymiany? i jak wygląda sprawa malowania czujnika na kolor nadwozia? można to zrobić bez problemu czy zbyt gruba warstwa lakieru może spowodować że będzie źle działał ? :-)

  3. #23
    Użytkownik Embrion Avatar xwariator
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 156 2.0 TS , AR 159 1.9 JTDM 16V 150 KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozi73 Zobacz post
    Odebrałem dziś Bele z serwisu fiata zrobili bajpasa na kostce pod zderzakiem i nie zapłaciłem ani grosza bo wczoraj zapłaciłem 150zł za podpięcie pod kompa . Ale że wprowadzili mnie w błąd że dwa czujniki są padnięte zrobili mi to gratis + dla serwisu .Więc z mojego przykładu sprawdzajcie najpierw kostki dokładnie zanim kupicie nowe czujniki
    Dokładnie , miałem taka samą sytuacje , jeden czujnik pokazywał błąd , wszyscy magicy mówili "do wymiany" Tylko jeden wpadł na pomysł że kostka wadliwa. Nie trzeba kupować czujników. Żadko się psują ale w dobie "wymieniaczy" a nie mechaników to normalne

  4. #24
    Użytkownik Embrion Avatar SzczylZafajdany
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    11

    Domyślnie

    witam, podłączę się troszkę do dyskusji otóż, zafundowałem mojej bielutkiej strzale wymianę czujnika który nie działał (praw zewnętrzny), kupiłem zamiennik, po nurkowaniu przez około 30 min udało mi się go wymienić nie łamiąc przy tym niczego przekręcam kluczyk włączam wstekola i idę słuchać czy czujniki sobie pykają, i wszystkie sobie pyrkały (radość bardzo), a tu nagle odpalam furę wrzucam wsteczny żeby sprawdzić czy wszystko bangla i słyszę znajome piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip które towarzyszyło mi przed wymianą czujnika.. wszystkie czujniki są sprawne, co może być przyczyną dalszej niesprawności? sprawdzałem też wtyczkę od czujników cofania i nie była zabrudzona ani piny nie były powyginane..jakieś pomysły? dzięki za pomoc

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar wkamil
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 SW 2.4 JTD Ti '05, 159 SW 2.0 '11
    Postów
    796

    Domyślnie

    Przeciez piiiiip to jest zawsze po włączeniu wstecznego, sygnalizacja ze czujniki działają.
    Chyba, że masz to piiiip ciągłe....

  6. #26
    Użytkownik Embrion Avatar SzczylZafajdany
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    11

    Domyślnie

    moje piiiiiiiip trwa tak na oko z 4sekundy po czym cisza

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    271

    Domyślnie

    Krótka piłka, nie masz styku albo masz walnięty któryś czujnik. Wrzucasz wsteczny wysiadasz z auta i przykładasz ucho do każdego jak cyka jak bomba zegarowa od araba to działa a jak nie to musisz ogarnąć czy styku brak czy czujnik do wymiany.

  8. #28
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomSRT
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    GT 3.2 ; Brera 2.4
    Postów
    283

    Domyślnie

    Kiedyś już słyszałem o podobnym problemie gdzie czujniki wszystkie "terkotały" a błąd był mimo wszystko.
    Wtedy akurat winna była centralka gdyż zasilanie na czujniki szło jak trzeba i niby działały ale sygnał z nich
    nie był prawidłowo czytany i bład wywalał.
    Zastanawiam się czy w przypadku naszej niesamowitej instalacji podbłotnej napowietrznej
    pod zderzakiem nie może to być wina fałszowania napięc na zaśniedziałych złączach?
    Na pewno tam bym sprawdzał. Potem ewentualnie szukał centralki na podmianę dla sprawdzenia. Dostęp nie jest specjalnie trudny.
    Ja u siebie pożegnałem wtyczkę i złączyłem kable na stałe bo już mi sie nie chciało z tym walczyć
    Ale za to od tamtej pory mam czujniki 100% operational

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gavu
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    395

    Domyślnie

    Pojawił się u mnie problem z czujnikami. Dokładnie z dwoma przednimi wewnętrznymi... Po aktywacji parctronica czy przez guzik czy też wrzucenie wstecznego wszystko wskazywałoby że działa jak należy... Nie wywala żadnego błędu na desce itd. lecz wspomniane czujniki nie reagują na przeszkody, po zbliżeniu ucha cykają... Dopiero po przyłożeniu do nich palca pojawia się to 4 sek piiiip i wywala błąd... Czy ktoś mógłby mnie naprowadzić od czego sprawdzić co jest grane? Na dole screen z odczytu błędów po dotknięciu wadliwych czujników paluchem... Pozdrawiam
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blad pdc.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	44.1 KB
ID:	163077  

  10. #30
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    6

    Domyślnie

    Czy wiecie gdzie znajduje się centralka od czujników parkowania w 166?

Podobne wątki

  1. czujniki parkowania
    Utworzone przez filip516 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-10-2015, 11:33
  2. Czujniki parkowania w 147
    Utworzone przez krzymax w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 18:39
  3. czujniki parkowania.
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 08:54
  4. [156] czujniki parkowania
    Utworzone przez Kosiar w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-12-2007, 10:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory