Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 56

Temat: 1.9 150KM czy 2.4 200KM DIESEL ?

  1. #21
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ultra Violence
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Maserati Quatroporte GTS
    Postów
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamel Zobacz post
    Ja dodam coś od siebie. Kupilem 1.9 115KM i powiem szczerze, że to wystarczy. Czasami się dziwiłem dlaczego niektórzy mówią, że 2.4 za słabe, ale to wszystko zależy czego oczekujesz od auta. Przed zakupem oglądałem 13 samochodów (głownie 150KM) i przyznać muszę, że moja 115 niejedną by objechała, ale to pewnie wynika z faktu, że tamte były trupami na kołach chyba... Nawet żałosnym 1.9 115KM możesz pojeździć fajnie bo to nawet znośnie idzie. Fakt, sam zrobie chipa żeby mieć tej mocy trochę, ale jak kupisz zadbane auto to nawet z tych 115/120KM będziesz zadowolony. Jeżeli wcześniej miałeś leciutkie auto i 140KM to lepiej kup teraz 1.9 150KM, doprowadź do ładnego stanu i chip - wtedy bedziesz zadowolony bo faktycznie po przesiadce ze stilo takie 120KM w 159 to może byc mało. Najgorsze w każdej 1.9 to gówniana skrzynia m32... sam sie z nią teraz męczę, ale oprócz tego przez ostatnie 13tyś. km. nie miałem żadnej awarii, więc to są wdzięczne autka Idź do komisu, pojeździj wersją 150KM i 120 i wybierz. Jak Ci wystarczy 120KM to ją kup, później zrobisz chipa na 150/160 i bedzie gicio. Na starcie w 120KM odpadają ci klapy kolektora i masz mniejsze ryzyko, że kupisz auto po awarii silnika przez klapy (a w zasadzie zerowe ryzyko bo przeciez 120KM nie miały klap) Powodzenia w zakupie i pochwal się jak już będziesz miał kluczyki w rekach


    aa i jeszcze jedno - pampik mi dał się przejchać swoim 2.4... i to jest petarda jak dla mnie Później jak wsiadłem do mojego to muł, ale tak naprawde to całego potencjału tego 2.4 po naszych drogach bym nie wykorzystał, jedynie na autostradzie by było czym poszaleć 2.4 ma wypasione dźwięk i idzie to jak burza - po prostu super bajera, ale jak nie potrzebujesz takiej mocy to po co? Lepiej kupić słabszy ale w lepszym stanie, tym bardziej że za tę kasę to raczej tylko 1.9 kupisz w dobrym stanie
    ja miałem podobnie z moim kolegą, który kupił sobie 159 z silnikiem 1.9 ostatnio się spotkaliśmy apropo świąt po roku jakoś i poprosił mnie, żebym dał mu sie przejechać swoją 2.4 (po chipie)...podczas tej przejazdzki nie schodził mu banan z twarzy, no ale w końcu zszedł jak zobaczylismy koguty z tyłu kolega dostał 8 pkt i 300 zł mandatu i zakochał sie w mojej belli ! ja prawdopodonie w tym roku bede ja sprzedawał i mimo ze mam 285 tys na liczniku juz mam na nią kupca

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar bobik
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 2,4 300km
    Postów
    166

    Domyślnie

    Dorzuce i ja swoje 3 grosze. Jazda 2.4 jest samą przyjemnością, ten dźwięk od ponad ,3k obrotów jest lekarstwem na każde bolaczki tego auta. Co do utrzymania, paliwo jak na razie jet tanie więc nawet te 8-10 litrów nie generuje jakiś astronomicznych kosztów. Opłaty również nie są jakieś wygórowane za OC+AC wyszło nas jakieś 1000zl.

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Banan na twarzy????
    Nie no 2,4 nie jest złe, ale 1,7 tony, ciężki silnik z przodu i ten nieracjonalny przedni napęd sprawia, że pianie z zachwytu nad tym autem sugeruje, że autorzy nie mieli do dyspozycji nigdy innego auta.
    Mój kuzyn (też ma 2,4) powiedział mi, że Ford Focus ośmiesza Alfę 159 w zakręcie. Wybaczcie tę radykalną ocenę, ale nie mogą czytać tych subiektywnych zachwytów.Naprawdę uważacie, że dobre tej klasy auto miałoby tak wysoką utratę wartości? Jedno jest niezaprzeczalne. Alfa 159 jest piękna. To wystarczy....ale jak ktoś chce mieć dobry i równie piękny samochód niech szuka 156 SW w idealnym stanie.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,088

    Domyślnie

    Dla mnie 2.4 JTDm to super sprawa. 1.9 JTD to jednak inna charakterystyka silnika. A dla mnie mimo, że ciężkie 2.4 jest lepsze w zimie na podjazdach. No szkoda, że nie było standardowo łączone z napędem na 4 koła bo wtedy to zapewne super jazda. Koszty napraw może i są wyższe niż 1.9 ale jak się zrobi pożądnie to i Alfa się odwdzięczy bezawaryjną jazdą. A spalanie cóż przy spokojnej jeździe 6.4-7.2 a jak z butem i blisko 200Km/h to 8.2-9.4 Coś za coś.
    Pewnie że można kupić coś innego ale nigdy nie będzie to Alfa i tyle.
    Pozdrawiam wszystkich
    PS
    A auto ma cieszyć

  5. #25
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ultra Violence
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Maserati Quatroporte GTS
    Postów
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Banan na twarzy????
    Nie no 2,4 nie jest złe, ale 1,7 tony, ciężki silnik z przodu i ten nieracjonalny przedni napęd sprawia, że pianie z zachwytu nad tym autem sugeruje, że autorzy nie mieli do dyspozycji nigdy innego auta.
    Mój kuzyn (też ma 2,4) powiedział mi, że Ford Focus ośmiesza Alfę 159 w zakręcie. Wybaczcie tę radykalną ocenę, ale nie mogą czytać tych subiektywnych zachwytów.Naprawdę uważacie, że dobre tej klasy auto miałoby tak wysoką utratę wartości? Jedno jest niezaprzeczalne. Alfa 159 jest piękna. To wystarczy....ale jak ktoś chce mieć dobry i równie piękny samochód niech szuka 156 SW w idealnym stanie.
    Nie no jasne że tak jest To nie jest jakis demon osiągów i prowadzenia...raczej chodzi tutaj o kontekst 1,9 a 2,4...po prostu byl wlascicielm 1,9 przejechal sie 2,4 i on widział i czuł różnice Ja ci moge powiedziec, że ostatnio miałem sie okazje przejechac audi s5 - V6T (333KM) i było mega Ale czy jest sens porównywania tych aut? moim zdaniem żaden

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar altexperte
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V oraz 166 JTD 2.4 10V
    Postów
    227

    Domyślnie

    Posiadam 1.9 po mocnym chipie. Brałbym teraz 2.0 lub 2.4 i chipował gdybym brał auto jeszcze raz.

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    159 1.9 16v SW
    Postów
    7

    Domyślnie

    Ja kolego mimo wszystko brał bym 1,9 16v pod względem serwisu a to dlatego że większość żeczy zrobie przy nim sam i wiem co mam, 2,4 może i fajne zbira sie i lata jak armata ale pod maskę nie ma gdzie łapy wcisnąć jak dla mnie za duży motor, a wiem co mówię bo już przerabiałem taki podobny pod względem wielkości silnik w audi 2,5 tdi. jak chcesz duży silnik to audi/bmw 3.0 tdi bardzo dobre motory tylko ze to już nie alfa, u mnie jest chip na 170 i też mam banana na twarzy jak jade może to dlatego że ti to zawieszenie też robi robote.

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Kolego Dylara używaj opcji szukaj, bo na forum już jest sporo tematów 1.9 vs 2.4 i nie ma potrzeby zakładać nowych.

    Cytat Napisał Black Wolf Zobacz post
    Jak trafisz na zadbany egzemplarz to pojeździsz. Zdarzały sie problemy z głowicami pękały ponadto koszty to więcej wtryskiwaczy,świec niekiedy trzeba wyjąć silnik do wymiany rozrządu reszta wyjdzie w jeżdzie
    to mnie zdziwiłeś że trzeba silnik wyjmować do wymiany rozrządu - jeździłem trzema egzemplarzami 2.4 i nie kojarzę, a rozrządy wymieniane
    nie ma co porównywać 1.9 nawet po chipie do ogarniętego egzemplarza 2.4. Mocniejszy silnik da wiecej frajdy z jazdy co okupione jest wyższym spalaniem, droższymi częsciami - co do awaryjności i mistycznych głowic nie dramatyzowałbym.
    Raz na 3 egzamplarze mialem wymieniana uszczelke pod glowica, nigdy nie bylo pekniecia glowicy. Oczywiscie mowie na przykładzie swojego podwórka, bo wiem jak serwisuję auta i znam ich historie.
    Za to dochodzi w bonusie oprocz przypadłosci 1.9 (kolektor+dpf+egr) jeszcze kilka potencjalnych problemow jak szpilki w kolektorze wydechowym, cieknace chlodnice oleju, skrzynie trwalsze ale też po pewnym czasie łożyska mówią pa.
    Jesli 2.4 to wg mnie opcja sensowna jest automat, ma mnie problemow bo nie masz kosztownej dwumasy - za to spalanie w porownaniu do manuala 1.9 jest sporo wyższe jakies 3-4 litry średnio.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 07-03-2016 o 18:31

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar grzesb156
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Byla -156fl 1,9jtd jest 159 2.4
    Postów
    99

    Domyślnie

    Ja wprawdzie nie mam porownania do 1.9 150km , ale mam porownanie do 1.8mpi 140km Wiec 2.4 w trasie to jest bajka, idzie jak trzeba nie meczy sie i dobrze sie czuje w zakresie 140-200km/h szybko osiaga powiedzmy te 200km/h gdy siadam w 1.8mpi ojca czuc wyrazny brak mocy na trasie,szczegolnie na autostradzie 5 biegow niestety, w przyspieszeniu jest przepasc .Inaczej sprawa wyglada w miescie 2.4 wydaje sie jakies takie mniej poreczne, wyraznie sie meczy czuc mase przy ruszaniu i szybkim skrecie i przyspieszenie tez juz nie powala, no ale nie od dzis wiadomo auto ze dieslem nie jest do startu z pod swiatel. Wiec jak duzo jezdisz po trasie to szukaj 2.4 jak nie to 1.9 powinno byc akurat.

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesb156 Zobacz post
    ...2.4 w trasie to jest bajka....Inaczej sprawa wyglada w miescie 2.4 wydaje sie jakies takie mniej poreczne, wyraznie sie meczy czuc mase przy ruszaniu i szybkim skrecie i przyspieszenie tez juz nie powala, no ale nie od dzis wiadomo auto ze dieslem nie jest do startu z pod swiatel. Wiec jak duzo jezdisz po trasie to szukaj 2.4 jak nie to 1.9 powinno byc akurat.
    w mieście sprawe w 2.4 załatwia automat i auto wydaje sie lekkie jak gazela

Podobne wątki

  1. [159] 159: 1.7 50 TBi 16v 200KM vs 2.4 JTDM 20v 200KM
    Utworzone przez sena w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 21:23
  2. Alfa Romeo 159 1.9 Diesel VS GT 1.9 Diesel
    Utworzone przez damiansmoke w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 10:23
  3. AR 159 Diesel 150km
    Utworzone przez quantin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 15:57
  4. Obroty w AR diesel 150KM
    Utworzone przez wieslaw322 w dziale GT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 15:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory