Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59

Temat: Zakładać gaz czy nie?

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie/Kruszwica
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd
    Postów
    773

    Domyślnie

    spokojne możesz zakładać co do ceny około2500 za dobra IV generację
    moja niunia ma nakulane około 100 tysia na lpg i jak była zdejmowana głowica nie było żadnych śladów zużycia takich o których mówią wielcy znawcy przeciwnicy czyli wypalone zawory i gniazda
    silnik ma przekulane teraz 250 tysia oleju bierze niewiele bo na 10 tysia dolałem literek
    spadek mocy przy dobrej regulacji nie odczuwalny
    brc sequent 24 w moim przypadku

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfapier
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Elblag
    Auto
    ALFA ROMEO 155 2.0ts 8v swap na 2.5 V6
    Postów
    668

    Domyślnie

    te nie cale 2000 to za BRC i to nie jest zla instalacja

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Stąporków/Kielce
    Auto
    AR159sw 1.9 JTDm '07
    Postów
    56

    Domyślnie

    Instalacja to jedno(dobre=drogie), a drugie to gazownik(tu tym bardziej dobry fachura to drogi fachura).

    Jeżeli nie chcesz rozstawać się z samochodem przez dłuższy czas, robisz dużo kilometrów to jak najbardziej decyzja o zagazowaniu jest dobra.

    Druga opcja to zakup samochodu już zagazowanego. Wtedy rozejrzałbym się za Alfą z LPI. BTW ja tak zrobiłem i nie narzekam

    Pozdrawiam serdecznie

  4. #24
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar cerciarz
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Elbląg, Londyn
    Auto
    Alfa 155 1.8 TS 8V na zawsze + Lexus IS200 był + Kia Niro Hybrid jest
    Postów
    461

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedynakm Zobacz post
    Instalacja to jedno(dobre=drogie), a drugie to gazownik(tu tym bardziej dobry fachura to drogi fachura).

    Jeżeli nie chcesz rozstawać się z samochodem przez dłuższy czas, robisz dużo kilometrów to jak najbardziej decyzja o zagazowaniu jest dobra.

    Druga opcja to zakup samochodu już zagazowanego. Wtedy rozejrzałbym się za Alfą z LPI. BTW ja tak zrobiłem i nie narzekam

    Pozdrawiam serdecznie
    Dziękuję wszytskim za opinie a co do ostatniej ta opcja odpada bo w grę nie wchodzi nawet inna 155 zdecyduję się chyba na te brc ale o tym dam znać gdzieś w kwietniu jak już założę. Pozdrawiam

    Gdyby Alfa Była kobietą, to byłby to związek mojego życia..
    Moja Bella --->>> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1234064

  5. #25
    Użytkownik Ogier Avatar norek
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    alfa romeo 156 sw 2.0 jts , alfa romeo 145 boxer 1.6
    Postów
    154

    Domyślnie

    witam od nowości mam 145 1.6 boxer, gaz założyłem przy 40 tysiącach teraz ma 150 tysięcy, bez większych problemów przejechane. polecam.

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    wczoraj czytalem artykul na interii o mitach

    Mit: auto jeżdżące na gazie zawsze ma wyraźnie gorsze osiągi niż zasilane benzyną
    Samochód zasilany gazem? Ciągły dylemat i niekończące się spory! Z jednej strony - miłośnicy oszczędzania, którzy (i to jest fakt) zauważają ekonomiczne zalety tego typu paliwa. Z drugiej - sceptycy: że owszem taniej, ale butla ogranicza funkcjonalność, że to niebezpieczne podczas wypadku, że w aucie śmierdzi gazem i...
    No właśnie, że auto ma na "gazie" zawsze gorsze osiągi. By potwierdzić lub obalić tę opinię nie pozostało nam nic innego, jak zainstalować w aucie zasilanie gazowe. Do Jeepa Grand Cherokee V8 (rocznik 1999) zamontowaliśmy nowoczesną instalację z sekwencyjnym wtryskiem gazu. Po kilkuset przejechanych kilometrach przyszedł czas na pomiary.
    Benzyna: 0-100 km/h - uśredniony wynik z trzech pomiarów to 10,5 s. LPG: pierwszy pomiar - 10,5, drugi - 10,9, trzeci - 10,8, średnio 10,7 sekundy. Różnica pomiędzy gazem, a benzyną jest niewielka, niezauważalna w czasie jazdy.
    Naszym zdaniem
    Nie jest prawdą, że auto zasilane gazem ma wyraźnie gorsze osiągi. Przy zastosowaniu nowoczesnej instalacji nie ulegają one zauważalnemu pogorszeniu!

    http://motoryzacja.interia.pl/wiadom...litere,1586509
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


  7. #27
    kosa64
    Gość

    Domyślnie

    Ja miałem w 156 1.8 ts 2001r instalację BRC sequent P&D płaciłem w 2009r 2900,- zł, teraz ceny tej instalacji 2500/2600 (w dobrym warsztacie).
    Zero problemów, nie czuć spadku mocy nawet na max obrotach. Na instalacji przejechałem 50 tys, jeździłbym dalej ale zmieniłem na większą.
    W poprzedniej mojej 156 1998r też1.8 instalacja BRC Flay (pół sekwencja), przejechanych 140 tys.
    Moim zdaniem warunkiem jest sprawdzony i pewny warsztat, ja na szczęście na taki trafiłem.

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    Jako że jestem wrogiem LPG , bo tak i już, nie będę się wypowiadał, szkodzi, czy nie szkodzi, odbiera moc, czy nie odbiera.

    Ale mówisz że nie zamierzasz rozstawać się z Alfą przez długie lata. tylko czy czasem Alfa nie zechce rozstać się z Tobą?
    155 nie są już najmłodsze, i nie oszukujmy się , te nawet serwisowane, zadbane, najlepsze lata mają już za sobą.

    Wymieniasz zawieszenie, świece, dbasz o olej, itp. Ale silnik pracuje, zużywa się , manetki wycierają, lakier juz nie ten. I chociaż teraz słuzy CI bezawaryjnie, za rok, moze dwa, zacznie sie czas starczych dolegliwości.

    Jej wartość z każdym miesiącem niemal będzie spadać, ale, jej potrzeby wzrastać.

    Do początkowej wartosci Alfy msisz dodać te 2.500,- -3.000,-.
    Policz czy zwrócą Ci się , czy zdąży odpracować swoje nim Alfa stanie się starym samochodem.

    Chcesz inwestować w samochód , ponieważ wierzysz że będziesz nim jeździł latami.
    Ile lat ma Twoja Alfa? 15? za 5 będzie 20 letnim weteranem z gazem.Chcąc ją sprzedać nie dostaniesz nawet ceny złomu.A będziesz chciał. Bo już nie bedziesz mógł jej zaufać jak kiedyś.

    A co się stanie jeżeli będziesz chciał sprzedać ją za rok? i kupić taniejącą 156?
    Czy nie lepiej Ci schować te pieniądze, ulokować gdzieś i kiedyś dołożyć?

    Policz kiedy tak naprawdę instalacja ta zacznie na siebie zarabiać, kiedy powiesz że już jest za darmo?
    I czy naprawdę jest Ci aż tak potrzebna?

    Jeżeli będziesz jeżdził tylko na gazie(odpalenie-jazda) to silnik długo nie wytrzyma.

    Jeżeli bedziesz eksploatował prawidłowo(start na benzynie-przełączenie ciepłego silnika) to olicz ile km tak naprawdę przejedziesz na tym gazie.
    Na odcinku 10km w zimie mozesz nie zdążyć włączyć gazu.
    w lecie? włączysz go w połowie trasy.
    czasem też wypada przejechać się na PB.

    Czyli jeżeli bedziesz jeździł tylko na LPG najprawdopodobniej dopadną Cię kłopoty którymi straszą wrogowie gazu, wypalone zawory itp, no i pewnie kiedyś nawet nie zauważysz kiedy pompa paliwa sie spali w pustym baku. I koszty napraw, serwisowania przewyższą oszczędności wynikające z jazdy na gazie. I Alfa pomimo twojej miłości nie posłuży Ci tak długo jak byś chciał...I pewnie nie zdąży odpracować tej instalacji

    Jeżeli będziesz jeździł prawidłowo, silnik Cię nie zawiedzie, zawory się nie wypalą, ale policz, kiedy instalacja się zwróci, i czy Alfa będzie jeszcze jeździła?

    wszelkie kalkulatory, podają oszczędność dla jazdy tylko na gazie, to w znacznym stopniu zaniża koszt eksploatacji samochodu z LPG pokazując jakie to opłacalne.
    Policz tak spokojnie ile naprawdę przejedziesz kilometrów za 100,- jeżdżąc na samej benzynie, i w systemie benzyna +gaz. Czy naprawdę codziennie pokonujesz aż tak duże trasy?

    Ale zrobisz jak uważasz, ja tam gazu nie lubię , ale też nie lubię narzucać swojego zdania. I pewnie się mylę. Miałem dwa samochody na gaz... o Dwa w życiu za dużo. I pewnie gaz w każdej sytuacji to czysta oszczedność, i zawsze się opłaca...więc tak sobie popisałem...

  9. #29
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar cerciarz
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Elbląg, Londyn
    Auto
    Alfa 155 1.8 TS 8V na zawsze + Lexus IS200 był + Kia Niro Hybrid jest
    Postów
    461

    Domyślnie

    po pierwsze mojej Alfie nie mogłem zaufać gdy ją kupiłem a teraz mogę jechać wszędzie
    156 nie będę chciał kupić ani innego modelu no chyba że 75 ale wtedy i tak bym jej nie sprzedał
    ale dziękuję za opinię bo po to założyłem ten temat sam nie wiem jeszcze czy będę zakładać gaz czy nie
    a silnik zawsze można zmienić no a plany są takie że Alfa będzie jeździła zawsze

    Gdyby Alfa Była kobietą, to byłby to związek mojego życia..
    Moja Bella --->>> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1234064

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar Xofer
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Mikorzyn
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta
    Postów
    1,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertWroc Zobacz post
    Jako że jestem wrogiem LPG , bo tak i już, nie będę się wypowiadał, szkodzi, czy nie szkodzi, odbiera moc, czy nie odbiera.

    Ale mówisz że nie zamierzasz rozstawać się z Alfą przez długie lata. tylko czy czasem Alfa nie zechce rozstać się z Tobą?
    155 nie są już najmłodsze, i nie oszukujmy się , te nawet serwisowane, zadbane, najlepsze lata mają już za sobą.

    Wymieniasz zawieszenie, świece, dbasz o olej, itp. Ale silnik pracuje, zużywa się , manetki wycierają, lakier juz nie ten. I chociaż teraz słuzy CI bezawaryjnie, za rok, moze dwa, zacznie sie czas starczych dolegliwości.

    Jej wartość z każdym miesiącem niemal będzie spadać, ale, jej potrzeby wzrastać.

    Do początkowej wartosci Alfy msisz dodać te 2.500,- -3.000,-.
    Policz czy zwrócą Ci się , czy zdąży odpracować swoje nim Alfa stanie się starym samochodem.

    Chcesz inwestować w samochód , ponieważ wierzysz że będziesz nim jeździł latami.
    Ile lat ma Twoja Alfa? 15? za 5 będzie 20 letnim weteranem z gazem.Chcąc ją sprzedać nie dostaniesz nawet ceny złomu.A będziesz chciał. Bo już nie bedziesz mógł jej zaufać jak kiedyś.

    A co się stanie jeżeli będziesz chciał sprzedać ją za rok? i kupić taniejącą 156?
    Czy nie lepiej Ci schować te pieniądze, ulokować gdzieś i kiedyś dołożyć?

    Policz kiedy tak naprawdę instalacja ta zacznie na siebie zarabiać, kiedy powiesz że już jest za darmo?
    I czy naprawdę jest Ci aż tak potrzebna?

    Jeżeli będziesz jeżdził tylko na gazie(odpalenie-jazda) to silnik długo nie wytrzyma.

    Jeżeli bedziesz eksploatował prawidłowo(start na benzynie-przełączenie ciepłego silnika) to olicz ile km tak naprawdę przejedziesz na tym gazie.
    Na odcinku 10km w zimie mozesz nie zdążyć włączyć gazu.
    w lecie? włączysz go w połowie trasy.
    czasem też wypada przejechać się na PB.

    Czyli jeżeli bedziesz jeździł tylko na LPG najprawdopodobniej dopadną Cię kłopoty którymi straszą wrogowie gazu, wypalone zawory itp, no i pewnie kiedyś nawet nie zauważysz kiedy pompa paliwa sie spali w pustym baku. I koszty napraw, serwisowania przewyższą oszczędności wynikające z jazdy na gazie. I Alfa pomimo twojej miłości nie posłuży Ci tak długo jak byś chciał...I pewnie nie zdąży odpracować tej instalacji

    Jeżeli będziesz jeździł prawidłowo, silnik Cię nie zawiedzie, zawory się nie wypalą, ale policz, kiedy instalacja się zwróci, i czy Alfa będzie jeszcze jeździła?

    wszelkie kalkulatory, podają oszczędność dla jazdy tylko na gazie, to w znacznym stopniu zaniża koszt eksploatacji samochodu z LPG pokazując jakie to opłacalne.
    Policz tak spokojnie ile naprawdę przejedziesz kilometrów za 100,- jeżdżąc na samej benzynie, i w systemie benzyna +gaz. Czy naprawdę codziennie pokonujesz aż tak duże trasy?

    Ale zrobisz jak uważasz, ja tam gazu nie lubię , ale też nie lubię narzucać swojego zdania. I pewnie się mylę. Miałem dwa samochody na gaz... o Dwa w życiu za dużo. I pewnie gaz w każdej sytuacji to czysta oszczedność, i zawsze się opłaca...więc tak sobie popisałem...
    Zgadzam się z Tobą we wszytskim po za tym, że Alfa kolegi Cerciarz odmówi posłuszeństwa, każde auto można zawsze reanimować ja mam 164 w tak świetnym stanie, że idę o zakład że połowa 156tek na forum jest w gorszej kondycji, co prawda kosztowało mnie to tyle, że mógł bym sobie kupić kilka jak nie kilkanaście najtańszych 164 z Allegro. Gazu jak pisałem wyżej bym nie zakładał, może do innej młodszej, popularniejszej Alfy owszem ale nie do 155, 164, 75, 33 czy innych starszych Alf, które po mału stają się klasykami.

Podobne wątki

  1. 1.6 105 KM warto zakładać instalacje gazową?
    Utworzone przez dawid2092 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-01-2015, 01:33
  2. 205/40/17 mozna zakładać?
    Utworzone przez feuerland w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11-01-2013, 21:46
  3. Jak zakładać pasek wielorowkowy w 1,9 JTD 8V AR147
    Utworzone przez N...SALTO w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-11-2011, 15:09
  4. Gdzie zakładać gaz piątej generacji?
    Utworzone przez iscub w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:14
  5. [146] Filtr stożkowy - czy zakładać?
    Utworzone przez Marek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-08-2008, 20:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory