Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: Jaka instalacja będzie najlepsza do Alfy [159]

  1. #21
    Użytkownik Embrion Avatar KrasnyBil
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Okolice Warszawy
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz156 Zobacz post
    Myślałem że ta instalacja korzysta z wtryskiwaczy benzynowych?
    No i masz oczywiście rację.

    http://gazeo.pl/lpg/technika-lpg/sys...ykul,8008.html
    http://egp.pl/prinsdir.htm

    I nie powinieneś wątpić w to co piszesz.
    Chodzi mi tutaj tylko o to, że po pewnym czasie mogą się one nadawać tylko do wymiany. A nóż może istnieją takie robione pod gaz.
    Jest firma zajmująca się wzmacnianiem głowic pod gaz. To może i wtryski da się polepszyć. W co osobiście wątpię ale zapytać zawsze można.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    czytając ten temat miałem niezłą bekę, . KrasnyBil, masz fajny awatar, to ojca czy Twoje ? Ogarnij się i poczytaj trochę, jest tu parę tamatów. Z racji tego że może ze 2 lub 3 JTS-sy mają TU (na forum) LPG to konkretów nie dostaniesz. Ciągle "reklamują" się nowe technologie ale w praktyce zero konkretów. Tak na szybko to sekwencja (dotrysk LPG) ok 5k (do 4 cyl.) - może być praktycznie każdej firmy.
    Bezpośredni wtrysk ciekłego to pewnie z 8-10k, żeby było śmieszniej to nie ma uniwersalnych zestawów tyklo dedykowane.
    Szukaj więc takiego do swojego silnika, załóż i się pochwal. Więcej szczegółów dowiesz się na LPG Forum.

  3. #23
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    alfa romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    7

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o instalację do Jts to może być 5 generacji ale jak niektórzy piszą nieopłacalne bo co jakiś czas wtryskiwaczy jest benzyna a koszt takiej instalacji to od 4 tys w górę. Jeśli chodzi o 6 generację czyli ciekły wtrysk to tylko prins w tej chwili posiada dedykowana instalacje do 159 koszt dokładnie 8500 zł. Czyli na tą chwilę całkowicie nieopłacalny biznes.

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał artgo Zobacz post
    tylko prins w tej chwili posiada dedykowana instalacje do 159 koszt dokładnie 8500 zł. Czyli na tą chwilę całkowicie nieopłacalny biznes.
    Nie zgadzam się z tym.
    Zakładając roczny przebieg 15 000km po około trzech latach mamy zwrócony koszt instalacji.
    To znaczy nie tracimy nic bo gdybyśmy te trzy lata jeździli na benzynie to wydamy tyle samo co w tym samym okresie na instalację i gaz do jazdy a na plus jest to że po tym okresie instalacja nam zostaje.
    Moja Bella

  5. #25
    Użytkownik Embrion Avatar KrasnyBil
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Okolice Warszawy
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał fx25 Zobacz post
    czytając ten temat miałem niezłą bekę, . KrasnyBil, masz fajny awatar, to ojca czy Twoje ? Ogarnij się i poczytaj trochę, jest tu parę tamatów. Z racji tego że może ze 2 lub 3 JTS-sy mają TU (na forum) LPG to konkretów nie dostaniesz. Ciągle "reklamują" się nowe technologie ale w praktyce zero konkretów. Tak na szybko to sekwencja (dotrysk LPG) ok 5k (do 4 cyl.) - może być praktycznie każdej firmy.
    Bezpośredni wtrysk ciekłego to pewnie z 8-10k, żeby było śmieszniej to nie ma uniwersalnych zestawów tyklo dedykowane.
    Szukaj więc takiego do swojego silnika, załóż i się pochwal. Więcej szczegółów dowiesz się na LPG Forum.
    Jak to zdjęcie wygląda dla ciebie ciekawie to możesz pooglądać sobie https://www.youtube.com/watch?v=WpzLSVoZtTg albo http://www.etir.pl/site/56/tuning-sa...BCarowego.html To jest o wiele lepsze i warto pooglądać w wolnym czasie. Cena jest wysoka prawda ale jak to mawiają "raz, a dobrze" .

  6. #26
    Użytkownik Embrion Avatar KrasnyBil
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Okolice Warszawy
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał artgo Zobacz post
    Jeśli chodzi o instalację do Jts to może być 5 generacji ale jak niektórzy piszą nieopłacalne bo co jakiś czas wtryskiwaczy jest benzyna a koszt takiej instalacji to od 4 tys w górę. Jeśli chodzi o 6 generację czyli ciekły wtrysk to tylko prins w tej chwili posiada dedykowana instalacje do 159 koszt dokładnie 8500 zł. Czyli na tą chwilę całkowicie nieopłacalny biznes.
    Z tego co wiem, to każda instalacja jest opłacalna. A to jaką chciałbyś zainstalować, tz. droższą czy tańszą. To musisz wziąć pod uwagę tylko kiedy ona się zwróci. http://gazeo.pl/lpg/kalkulator-lpg-gazu.html Sprawdzałem każdą na kalkulatorze i szczerze, droższe potrzebują tylko więcej czasu. Aby coś z tego wyszło i to tyle. A jak to mawiają, lepiej zrobić coś dobrze niż zrobić cokolwiek.

Podobne wątki

  1. Najlepsza instalacja lpg do AR 147 1.6 Twin Spark, 120 KM.
    Utworzone przez Pati w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-03-2015, 16:22
  2. Jaka instalacja LPG do mojej ALFY 2.5 V6 24V
    Utworzone przez bielik1982 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 10:34
  3. Jaka instalacja LPG do mojej ALFY 2.5 V6 24V
    Utworzone przez bielik1982 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-06-2011, 10:33
  4. Jaka instalacja LPG do Zajefajnej Alfy 156 1,8 TS ???
    Utworzone przez Biały Dynamit w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 14:29
  5. Jaka instalacja do Alfy Romeo 147 1,6 120KM
    Utworzone przez Ether w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 22:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory