Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: AR 159 1.9 Diesel SW 07' - kręci ale nie odpala przy -15

  1. #21
    Użytkownik Ogier Avatar Kruk
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    159 SW
    Postów
    176

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że H7 tylko przygasają pod wpływem obciążenia przy rozruchu, ale całkowicie nie gasną. Ja przy tak ostrych mrozach wyłączam światła przed zapaleniem, niech Alfa ma łatwiej.

    Dzisiaj rano przy -24*C odpaliła bez większego przymuszania, a w baku było grubo poniżej rezerwy (zwykły Diesel z BP), długie trasy robię rzadko, więc 5-letni akumulator mogł być lekko niedoładowany, a tu proszę - żadnych problemów. Filtr paliwa i świece wymieniane ponad rok temu.

    Ale dla porównania mój sąsiad (również 159 z 1,9 JTDm) rano dwa razy próbował odpalać z kabli (było może z -12*C), kiedy to nie pomogło zabrał aku do domu i pewnie podłączył go do prostownika. Po kilku godzinach wrócił z naładowanym akumulatorem i czajnikiem pełnym gorącej wody (pewnie polewał filtr paliwa). Efekt? Kręcił jak trzeba, ale nie zapalał. Próbował chyba pięć czy sześć razy i w końcu dał sobie spokój i poszedł do domu.
    Ostatnio edytowane przez Kruk ; 07-01-2017 o 22:52

  2. #22
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    Sprawny Diesel nie ma prawa nie odpalić. Moja 156, mająca 310kkm bez zaglądania w układ paliwowy, przy -20, po 2 dniach stania w Zakopanem, z jedną niesprawną świecą żarową odpaliła bez problemu.
    Tyle, że 156 to nie 159. W 159 jest coś zwalone konstrukcyjnie i sporo sprawnych aut ma problem z odpalaniem. Moim zdaniem to kwestia jakiegoś problemu z ECU, niekoniecznie kwestia dawek startowych tylko np. tego że komputer może źle reagować na obniżone napięcie w trakcie odpalania, albo jakaś inna ciekawostka.

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Hmm...
    Może i 159 to nie jakiś super-popularny model ale FIAT sprzedaje wiele aut dostawczych z tymi silnikami (JTD) i tam niezawodność jest na pierwszym miejscu. Są pewne 'fuck up'y' ale te auta raczej uważane są za jedne z najlepszych.
    Jednak stawiałbym na zużycie elementów mających wpływ na, akurat w tym momencie, odpalanie przy -2x.
    Z drugiej strony...
    -2x to jest na prawdę zimno i trzeba mieć trochę wyrozumiałości do maszyn

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Generalnie coś jest na rzeczy z tym innym, mniej zdecydowanym odpalaniem JTD w 159. Co prawda nigdy mi się nie zdarzyło, żeby nie zagadała i odpala mi zawsze za pierwszym razem, nawet teraz w te spore mrozy, ale sam rozruch wydaje się dość nazwałbym to niemrawy. Dla porównaniu w Stilo JTD rozruch jest tak żwawy i zdecydowany, że jestem przekonany, że nawet przy -35 by odpalił bez problemu. W Alfie nie jestem tego taki pewny niestety. W obydwu autach akumulatory świeże 77Ah (w Stilo roczny Bosch, w 159 miesięczna Centra Futura), świece żarowe sprawne i obydwa tankowane tylko na Lotosie.

    Podobną sytuację jak w 9tce obserwowałem w Bravo, które mieliśmy w pracy jako służbowe. Może to rzeczywiście kwestia zmienionych dawek startowych?

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Może napiszę tak, przy -2x moje Punto II JTD, Alfa 156 2.4JTD, Lancia 1.3 JTDm zawsze startowały niechętnie ale zawsze wystartowały.
    Nawet w Uno II 1.7D było tak, że silnik palił od 3-go obrotu silnika + miał funkcję samo-odśnieżania - tzn. tak się trząsł przez 30sek, że śnieg sam spadał
    Fakt, że nowsze auto, które mam startuje bez 'jęku' ale po silniku też słychać, że nie za bardzo mu się to podoba.
    Napiszę taką ciekawostkę, nadającą się do innego wątku.
    W zimie ważny jest olej, szczególnie jak auto pod chmurką. Ja np. lałem LiquMoly TopTec 4200 - no miód. Guzik prawda. On ma gęstość 0,855 a olej fabryczny 0.842 i to się da odczuć. Stąd ważne, aby w dieslach, olej w niskich temperaturach był taki, jaki zalewała fabryka.
    Obecnie leję Shell'a o gęstości 0.836, lepkości w 40 i 100 stC lepszej niż zachwalane oleje Motul/LM i mam w nosie to, że ten olej latem jest gorszy. Ja i tak go nie zagrzeje do tych 100stC, bo wiem, jak jeżdżę.

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kamal
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    474

    Domyślnie

    Dzisiaj rano miałem podobny przypadek przy -21. Grzeję świece dwa razy naciskam start i tu..tuu..tuu i cisza.. Powtarzam procedurę i tuu..tuu..tuu..tuu..i cisza.. Za trzecim razem wciskam dodatkowo pedał gazu..tuu..tuu..tuu..pedał w podłodze a obroty silnika powoli wędrują do ok.2500 trzymam tak pedał ok.10sec Po puszczeniu gazu obroty delikatnie spadają do wartości obrotów jałowych. Odśnieżam samochód i pokonuję trasę 40km bez problemu. Wracając zapalałem samochód przy -8 już bezproblemowo. Dziwi mnie tylko to, że wczoraj przy -23 samochód po podwójnym grzaniu świec zapalił jak przy dodatniej temperaturze, a dzisiaj takie cuda wyprawiał.
    Paliwo Statoil -32 + Skydd + 2T

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    U mnie wczoraj przy -20 i dzisiaj przy -18 zagadał bez problemowo, bez żadnego podwójnego grzania świec itp. sztuczek magicznych. Pzdr.

  8. #28
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Tarnow
    Auto
    AR 159 2,4 JTDM
    Postów
    148

    Domyślnie

    U mnie 2,4 odpala od strzala, paski tylko strasznie swiszczaly przez kilka sekund. natomiast moja poprzednia 147 1,9 16v nie odpala. Akumulator ciagnie, potelepalo silnikiem ale nie odpalila. Podejrzewam ze pewnie paliwo przymarzlo w filtrze paliwa.

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Alafa Romeo 159 Sportwagon
    Postów
    21

    Domyślnie

    witam,
    polecam wymienić filtr paliwa , miałem podobne objawy jak Wiedzmaak , wymieniłem filtr i jak na tę chwilę jest spokój.
    Co do paliwa na BP to teraz w dostawie mają o temperaturze do - 28 stopni , wiem bo moja narzeczona pracuje na BP i się pytałem.

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Slepy Zobacz post
    witam,
    polecam wymienić filtr paliwa , miałem podobne objawy jak Wiedzmaak , wymieniłem filtr i jak na tę chwilę jest spokój.
    Co do paliwa na BP to teraz w dostawie mają o temperaturze do - 28 stopni , wiem bo moja narzeczona pracuje na BP i się pytałem.
    Wczoraj jeszcze trochę się pokulałem po mieście i dzisiaj już spoko odpaliło. Filtra nie musiałem ruszać. Akumulator napewno będę musiał wymienić przed następna zima.

Podobne wątki

  1. 2.0ts kręci, ale nie odpala
    Utworzone przez Bebok w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-12-2014, 12:01
  2. [156] Kręci kręci odpala po entym razie 1.9JTD
    Utworzone przez cZiKen w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 16:50
  3. Nie odpala, nie kręci
    Utworzone przez tomekb w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-06-2011, 21:48
  4. [146] Kręci nie odpala:( 1,6 TS 98r
    Utworzone przez Feler w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-11-2009, 23:05
  5. 2.5 V6 kręci, ale nie odpala :/
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-02-2009, 17:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory