Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 92

Temat: Przekodowanie świateł na EU

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    dzięki za info/linka - po moich doświadczeniach ostatnich to mam wrażenie że popsute jest znacznie więcej (przynajmniej w wersji Multiplexed na CANtieCAR) - mam np przypadek że proxi przechodzi OK, a po uruchoieniu auta miga przebieg - radar wypadł z proxi... potem po kolejnym proxi pokazał się jako świeżo dodany (Adeed/EOL Failed), i zakolejnym dopiero wrócił do normy. Innym razem podobnie PAM w innym aucie. ogólnie dość często też timeout na którymś module - tu losowo i to nie tyko 4.7R1, ale i wcześniejsze wersje - czesto ten timeout to IMHO fałszywy - proxi OK przy kolejnym wejsciu, przebieg nie miga, profilaktycznie puszczam kolejny raz w takich wypadkach. Pisałem już wiele razy z Yanim mailowo (parę spraw się ogarnęło - choćby TBM i grzaną kanapę proxi, czy dodanie funkcji/raportów scan z VIN/wer firmwaru itp) , ale już mi się trochę też nie chce.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,523

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    tak, naprawili problem z adapterami ale pojawil sie nowy z proxi - czesto wywala proxi na ABS modulu. Yani juz wie o tym:
    http://forum.multiecuscan.net/viewtopic.php?f=3&t=7807

    4.7 tegu problemu nie ma
    Dzięki za info właśnie k................. sadziłem o co chodzi z tym abs. Jak będzie rozwiązanie to daj znać.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar rozewo
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Giulia
    Postów
    141

    Domyślnie

    U mnie z ABS - em bez zmian, proxi nie przechodzi robiłem kilka razy. Można pobrać multiecuscan w wersji 4,7 le po instalacji dalej mamy oznaczenie 4,7R1. Nie bardzo wiem co robić, chyba przyjdzie tak jeździć.
    Proszę o info czy ktoś z tym sobie poradził.

    P.S. ciekawy jest przypadek z drzwiami jak zmieniłem konfigurację kraju na Poland to przestały się otwierać drzwi kierowcy. Pokazało błędy uziemienia sygnału. Musiałem jakiś czas wchodzić do alfy przed drzwi pasażera, albo otwierać auto od środka (tak do czasu zakupu nowego akumulatora bo już nie odważyłem się robić proxi na padniętym aku.)

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał rozewo Zobacz post
    Można pobrać multiecuscan w wersji 4,7 le po instalacji dalej mamy oznaczenie 4,7R1.
    Na stronie jest 4.7, ale jak klikniesz pobieranie to zobacz sobie jaki masz plik instalki na dysku - jest 4.7R1. Naciąłem się na to samo właśnie jak chciałem zrobić downgrade do 4.7.

    Napisałem do supportu, żeby się dorwać do instalki, ale Yani zamiast dać instalkę to pyta mnie na jaki mail mam licencję (pisałem z innego niż zarejestrowany). W międzyczasie szybciej było mi dostać plik od znajomego

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał rozewo Zobacz post
    Można pobrać multiecuscan w wersji 4,7 le po instalacji dalej mamy oznaczenie 4,7R1. Nie bardzo wiem co robić, chyba przyjdzie tak jeździć.ę robić proxi na padniętym aku.)
    no to pobierz wersja 4.6

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    a zamki to standard, trzeba wiazkę przerobić - czytać forum albo jechać do któregoś kolegi np [MENTION=80719]marekkoczta[/MENTION] co ogarnie wszystko za parę stówek.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar rozewo
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Giulia
    Postów
    141

    Domyślnie

    Jak się wrzuci wersję USA to zamki działają. Kierunki rozdzielone więc nie robi mi co tam mam wpisane. No chyba, że miałem język polski do wyboru w tamtej opcji , ale nie sprawdzałem w menu. Za wersję 4,6 będzie trzeba znowu zapłacić, ale spróbuję kiedyś. Mam nadzieję, że można zasuwać bez skończonego proxi?
    Ciekawe jest toKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210322_170508.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	91.8 KB
ID:	276903

    - - - Updated - - -


    Czy wystarczy zmienić selektor DNA i mamy tryb race?

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Giulia
    Postów
    53

    Domyślnie

    Niestety bez wymiany pokrętła race nie działa.

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianryc Zobacz post
    Niestety bez wymiany pokrętła race nie działa.
    Zależy jakie pokrętło ma w aucie. Nowe monostabilne wystarczy zaprogramować.

  10. #30
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    Cytat Napisał rozewo Zobacz post
    Jak się wrzuci wersję USA to zamki działają. Kierunki rozdzielone więc nie robi mi co tam mam wpisane. No chyba, że miałem język polski do wyboru w tamtej opcji , ale nie sprawdzałem w menu. Za wersję 4,6 będzie trzeba znowu zapłacić, ale spróbuję kiedyś. Mam nadzieję, że można zasuwać bez skończonego proxi?
    Ciekawe jest toKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210322_170508.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	91.8 KB
ID:	276903

    - - - Updated - - -


    Czy wystarczy zmienić selektor DNA i mamy tryb race?
    Wszystkie odpowiedzi an pytania masz w innych wątkach- wystarczy poszukać- ile można odpowiadać ciągle na to samo?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 18:14
  2. Włącznik Świateł A 156, 2.0 TS 98 rok
    Utworzone przez 3CichY3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 06:48
  3. Autopoziomowanie się świateł
    Utworzone przez Przemas w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 21:37
  4. [146] Nie ma świateł
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-01-2010, 11:44
  5. Nie ma świateł.
    Utworzone przez Rad w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 20:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory