Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 91

Temat: Uruchomienie trybu race

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,522

    Domyślnie

    Cytat Napisał HitTheRoadJack Zobacz post
    Dzięki Wam, wiem już, że temat podjazdów pod wzniesienia zimą, to głównie problem kontroli trakcji, tj. uruchomienia trybu Race.
    Rozbiorę tunel w wolnym czasie, sprawdzę, czy mój przełącznik ma opcję aktywacji czwartego trybu, ale jest to mało prawdopodobne (rok produkcji 2017).

    I teraz pytanie, mam przełącznik tristabilny - trzy, fizyczne/mechaniczne tryby (pokrętło mechanicznie, przełącza się w trzy różne pozycje, nie wraca do punktu wyjścia).

    Czy każdy przełącznik QV będzie pasował, czy muszę szukać konkretnego, cztero pozycyjnego (tj. nie monostabilnego)?
    Masz kupić taki jaki masz z napisem race.

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 200KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Dobra, Panowie, poczytałem co się dało i mam już kilka, konkretnych pytań, przed zabiegiem odblokowania trybu Race:

    Wiem już, że potrzebuję przełącznika multistabilnego, rozumiem, że ten będzie ok? Wnoszę po roczniku (od 2016) i jeśli dobrze to ogarnąłem, monostabilny nie ma nadrukowanych liter, tylko podświetlane:
    https://sklep.akuki.pl/Przelacznik-t...a-QV-156129321
    Samochód z 2017, zakładam więc, że w przełączniku nie ma już elektroniki do fizycznego odblokowania czwartego trybu.

    Teraz odblokowanie, przewertowałem forum i zdaje się, że interface najlepiej zamówić w PM Factory, to będzie odpowiedni komplet (ELM 327 + adaptery niebieski i szary)?
    https://allegro.pl/oferta/elm-327-ad...vio-8566333045

    Następnie soft - Multiecuscan, rozumiem, że na wersji testowej nie odblokuję trybu Race, więc muszę kupić pełną wersję?
    Jeśli tak, to najlepiej pewnie na stornie producenta za 50E ?
    https://www.multiecuscan.net/RegisterPD.aspx

    Potem już zabieg, wg. instrukcji z forum:
    https://www.giuliaforums.com/threads...17-2019.46258/

    Nie mam doświadczenia w diagnostyce samochodowej, ale podstawową smykałkę techniczną mam. Dam radę? Nie ma tu jakiś większych zagrożeń, trudności?

    Wszelkie rady mile widziane. z góry dziękuję!

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar jan dukat
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Nowy Sącz okolice
    Auto
    GIULIA 2.0T,ABARTH 500,AR 147 JTD 16V,fiat barchetta
    Postów
    165

    Domyślnie

    Wszystko q zasadzie się zgadza, kabelki pmfactory działają Ok,program taniej wychodzi na stronie autora, potem jeszcze chwilka z ustawieniami prędkości, wgranie sterowników do kabli, ale to dostaniesz od pm, ja bez kompletnej wiedzy informatycznej przy pomocy forum i użytkowników mesa sobie poradziłem. Aczkolwiek efekt mnie do końca nie zadowala,że względu na brak możliwości zmiany biegów łopatkami. Nie jest to w żadnym wypadku winą kabli i programu, ot taki kapryśny egzemplarz mi się trafił.
    Próbuj sam, a jeśli się nie uda za pierwszym razem, tutaj na pewno znajdziesz życzliwą pomoc.
    Ostatnio edytowane przez jan dukat ; 06-01-2022 o 21:17

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 At8 (2017)
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan dukat Zobacz post
    Aczkolwiek efekt mnie do końca nie zadowala,że względu na brak możliwości zmiany biegów łopatkami. .
    Mam to samo.
    Moja Giulia 2.0 200 jest z początku 2017 roku. Dołożyłem do niej teraz łopatki, przełącznik z trybem RACE i aktywny tempomat. Wszystko działa oprócz łopatek w trybie RACE. Zauważyłem również, że w tym trybie nie można zmieniać biegów nie tylko łopatkami ale też lewarkiem - po przestawieniu go w lewo w tryb manualny zmiana biegów nie działa. Jedynie można łopatkami włączyć tryb N.
    Czy macie jakiś pomysł, co zrobić żeby łopatki zaczęły działać w trybie RACE?

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar jan dukat
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Nowy Sącz okolice
    Auto
    GIULIA 2.0T,ABARTH 500,AR 147 JTD 16V,fiat barchetta
    Postów
    165

    Domyślnie

    Ja na dzień dzisiejszy wycofałem Race, irytująca był brak manualnej zmiany biegów. Ja miałem oryginalnie łopatki. Pytałem w wielu źródłach, nawet u twórcy Mesa, nikt za bardzo nie potrafił dać odpowiedzi. Generalnie podejrzenia padają na nieaktualizowanie modułów, podobno DTCM jest za to odpowiedzialne. Serwis nie zaleca aktualizacje jeśli wszystko działa jak należy, straszą, że coś się może wykrzaczyć. Squadra Holandia zaprasza do siebie, odpowiedzieli że znają temat i chętnie pomogą, ale jakoś się tam na razie nie wybieram, aż tak mi nie zależy. Jeśli znajdziesz skuteczne rozwiązanie to koniecznie podziel się, dla mnie bez zmiany ręcznej Race bez sensu.

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 At8 (2017)
    Postów
    10

    Domyślnie

    Mój serwis też nie zaleca aktualizacji czegokolwiek, jeśli wszystko działa.
    Potrzebny jest pasjonat, który się tego podejmie i rozkmini co i jak. Jeśli się z tym problemem uporam, to oczywiście podzielę się rozwiązaniem.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    346

    Domyślnie

    W Giulii Veloce 280KM tryb Race świetnie. Żadnych problemów z ręczną zmianą biegów.

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    A czy temat adaptacyjnego zawieszenia w trybie Race jest już ogarnięty? Podobno ustawiało się na miękkie, czy w ogóle jakoś dziwnie (przód inaczej, tył inaczej?!). To w sumie jest jedyna rzecz, jaka mnie powstrzymuje od tego moda.
    Pozdro,
    Bartas

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,427

    Domyślnie

    Jak dołożysz tryb Race do auta bez "elektryki w zawieszeniu" to to zagadnienie Ciebie nie dotyczy. Przycisk będzie "martwy". U mnie (Super 2016) Race działa bez zarzutu, manetki też. Wszystko wg instrukcji z forum i do tego na stuningowanym, zwykłym przełączniku trybów.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Ja mam właśnie adaptacyjne zawieszenie, dlatego pytam
    Dodatkowo auto z 2019, więc przełącznika zmieniać nie muszę.
    Pozdro,
    Bartas

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-05-2021, 19:46
  2. Remote start - zdalne uruchomienie
    Utworzone przez POl w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 144
    Ostatni post / autor: 20-01-2021, 15:58
  3. [159] Uruchomienie programowe DPFu
    Utworzone przez Seba 0000 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-09-2020, 09:32
  4. [159] Uruchomienie silnika, diesel
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 17:41
  5. [AR 147] CAN - uruchomienie testu buzzera
    Utworzone przez anowak w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2012, 15:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory