Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 62

Temat: Jak to jest z tymi MOMO z anglików ?

  1. #21
    api
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Podparcie lędźwi jest niczym innym, jak linką naciągającą ramkę z drutów, znajdująca się w środkowej części oparcia. Jest ono zarówno proste, jak i uniwersalne. Można je zamontować w każdym fotelu, przy czym albo będzie miało pokrętło z lewej strony (przy wersjach z poduszką mało ładnie to wygląda i może zawadzać o jej obudowę), natomiast montaż z prawej strony (da się tak zrobić) uniemożliwi nam ewentualny podłokietnik...
    Jak wygląda to rozwiązanie? Czy w wersji, która standardowo była bez regulacji lędźwi jest możliwość regulowania tego elementu? Jeżeli nie da się estetycznie zamontować pokrętła, to może można to ustawić dla siebie na stałe w pozycji wysuniętej nieco?
    Może masz i taką fotkę, na któej widać konstrukcję?
    Ważna sprawa, brakuje mi tej regulacji...

  2. #22
    Tfaruk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pokrop8 Zobacz post
    ja mam skóre momo orginalnie w alfie 156 i emblemat jest tylko na zagłówku z boku.
    więc ja bym na waszym miejscu kupił takie zagłówki i dobrał do nich skóre do obszycia.

    To ciekawe, bo ja oprócz emblematu w zagłówku z boku mam jeszcze na środku fotela piękne logo AR.

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał api Zobacz post
    Jak wygląda to rozwiązanie? Czy w wersji, która standardowo była bez regulacji lędźwi jest możliwość regulowania tego elementu? Jeżeli nie da się estetycznie zamontować pokrętła, to może można to ustawić dla siebie na stałe w pozycji wysuniętej nieco?
    Może masz i taką fotkę, na któej widać konstrukcję?
    Ważna sprawa, brakuje mi tej regulacji...
    Mam tą regulację wyjętą nawet w pełni sprawną tyle, że być może będzie jeszcze montowana do siedzeń kolegi. Zamontować można ją do każdej wersji fotela niezależnie od rocznika i wersji. Jedynie podłokietnik lub poduszka tutaj przeszkadza, ale jeśli nie masz poduszki lub podłokietnika to można śmiało montować. Te regulacje czasem się psują niestety a spowodowane to jest rozrywaniem się drutów podpierających plecy. Druty te są w banalny sposób naciągane przez linkę do tyłu lub w przód i jak widać nie wytrzymują naprężeń.
    Zdjęcia może dołączę w piątek lub sobotę jak znajdę chwilę, żeby to poskładać na starym stelażu. . Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez 75andrew155 ; 05-02-2016 o 11:14

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tfaruk Zobacz post
    To ciekawe, bo ja oprócz emblematu w zagłówku z boku mam jeszcze na środku fotela piękne logo AR.
    do 2000r wychodziły wnętrza skórzane momo z wyszywanym pięknym logo na oparciach przednich siedzeń,później nastąpiły drobne zmiany w budowie szkieletu oraz szycia i niestety zaniechano haftowania logo.

    moje wnętrze pochodzi z 2002r i przyznam że bardzo brakuje mi tego "drobiazgu"...

    dodam że udało mi się przełożyć wkładki skórzane z przednich boczków GB do swoich,wygląda to bardzo ładnie i jest proste w wykonaniu.wkładki te wkleiłem na klej dwuskładnikowy np.poxipol.

    trzeba porozwiercać punkty łączenia wkładki z boczkiem (ale tylko tą wkładkę która idzie na śmietnik) w boczku z anglika natomiast szlifujemy te punkty tak żeby nie uszkodzić wkładki,potem bardzo ostrożnie oddzielamy potrzebny element (wkładka jest bardzo delikatna)
    oczyszczamy wszystko z resztek,przymierzamy i wklejamy.

    pozdrawiam!!!


    moja druga ulubienica...

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    wlkp
    Auto
    156 2.0 ts
    Postów
    169

    Domyślnie

    jeśli chciałbym przełozyć siedzenia z wersji euro do euro to nie napotkam zadnych problemów? jak jest rozwiązana kwestia poduszki powietrznej i ogrzewania siedzień? jak odłączę poduszkę to później będę musial jechaę na kasowanie tego błędu? czy trzeba wymieniac całe boczki ? czy można wyjąc tylko ten panel skorzany i zamienic z tym co mam oryginalnie?

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Poduszkę i tak musisz odpiąć wyjmując siedzenie. Omijasz wystąpienie błędu poprzez odpięcie akumulatora przed jej wypięciem z wtyczki pod siedzeniem (podpinasz go dopiero po ponownym podłączeniu poduszki). Ogrzewanie siedzeń to 2 maty klejone do gąbki w siedzeniu. Można je oczywiście odkleić, ale musisz przy tym uważać, żeby ich nie uszkodzić i poza tym całą instalację kabli i czujnika temperatury też przekładasz. Kleić je można potem do gąbki za pomocą kleju polimerowego, który jest elastyczny i pozbawiony rozpuszczalników, więc nie czyni szkód na materiale lub gąbce (dostępny w każdym sklepie chemicznym).
    Nie wiem tylko co rozumiesz pod pojęciem zmiany całych boczków i co to jest panel skórzany? Jeśli pytasz o zmianę poszycia oparcia to nie da się raczej tego zrobić bez odkręcenia poduszki (dwie śruby na klucz 10 do których dostęp jest w miarę łatwy od dołu oparcia). W razie pytań pisz na PW.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 27-09-2009 o 21:50

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar RogerIZ28
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
    Postów
    719

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł24 Zobacz post
    Z góry mówię, że użyłem opcji "szukaj"

    W tematach skór z anglików ktoś pisał, że nie ma najmniejszego problemu z przekładką z anglika do wersji europejskiej. Dzwoniłem dzisiaj do jednej z firm na allegro handlujących skórami i miła młoda pani powiedziała, że wystarczy fotel pasażera wstawić w miejsce kierowcy i odwrotnie. Nie trzeba nic zmieniać, modyfikować itd. Oczywiście dodałem, że nie interesuje mnie posiadanie foteli bez możliwości regulacji wysokości fotela kierowcy.

    Tak więc teraz to ja już nic nie rozumiem. Jedni piszą, że siedzieli przy takich przekładkach po 7 godzin, a tutaj nagle się dowiaduje, że wystarczy zamienić fotele...

    Aha no i jeszcze jedna ważna dla mnie kwestia ! Co z podłokietnikiem w tym przypadku? Bo nie ukrywam, że ciężko by było mi się od niego odzwyczaić.

    Uprzejmie proszę o opinie osób, które wiedzą więcej na ten temat niż ja- zwykły laik

    Wogule bezsensu - przełożysz tak jak ona gadala to poduszki boczne ciekawie zadzialają w czasie kolizji

  8. #28
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Cytat Napisał RogerIZ28 Zobacz post
    Wogule bezsensu - przełożysz tak jak ona gadala to poduszki boczne ciekawie zadzialają w czasie kolizji
    Wyobraziłem sobie jak te poduszki otwierają się ze złej strony mina siedzącego musiała by być tęga.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesio Zobacz post
    Wyobraziłem sobie jak te poduszki otwierają się ze złej strony mina siedzącego musiała by być tęga.
    Dobre

  10. #30
    ViP Rowerzysta Avatar jazzu
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR 156 SW 1.8 TS (2001)
    Postów
    380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesio Zobacz post
    Wyobraziłem sobie jak te poduszki otwierają się ze złej strony mina siedzącego musiała by być tęga.
    -Siedzenia z Angika 1000 zł
    -Przekładka 7h
    - Miny pasażerów przy zderzeniu bezcenne

    trochę drastyczne ale też się ubawiłem
    I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem...

Podobne wątki

  1. [33] Jak to jest z tymi olejami?
    Utworzone przez Browarek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-09-2013, 18:26
  2. [156 2001 JTD 2.4] Jak to jest z tymi wtryskiwaczami ....?
    Utworzone przez zwierzakus w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 20:46
  3. Jak to jest z tymi kątami?
    Utworzone przez wojti w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 22:51
  4. Jak to jest z tymi osiągami >???
    Utworzone przez SynapticXX w dziale GT
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 17-10-2011, 10:39
  5. Jak to w końcu jest z tymi przegubami (2.5 V6)
    Utworzone przez Paranoiks w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 17:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory