Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Temat: Popękane sprężyny zawieszenia..

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tasiek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 1.9 JDTM 8v '07
    Postów
    457

    Domyślnie

    Wlasnie wrocilem z ASO po wymianie tarcz i klockow z tylu, spytalem co mi tak "trzeszczy", po zdjeciu kola powiedzieli ze sprezyna uwalona... 240zl + wymiana 150-180zl, ale w innym serwisie juz spytalem i za wymiane mowia 60zl, wiec F*** ASO, dodatkowo za to ze treszczenie mialem takze gdy robilem u nich zbieznosc, wtedy jakos tej sprezyny nie zauwazyli, a zaplacilem baranom za sprawdzenie calego zawieszenia!

    Wymianiac od razu dwie czy wystarczy jedna (ASO mowi ze mozna jedna).

    Co mozecie polecic?
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic18915_1.gif

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    52

    Domyślnie

    Ja u siebie wymieniałem dwie. Jak wymienisz jedną to auto może trochę krzywo stać. Do tego jak jedna pękła, prawdopodobnie rdza i dziury ją wykończyły to druga też nie będzie w dobrym stanie. Co do diagnozy zawieszenia to miałem podobna sytuację, z tyłu mi wymieniali a już z przodu nie widzieli że jest pęknięta. Nie było to ASO, ale też nie jakiś najgorszy warsztat.

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,427

    Domyślnie

    A czy te inne warsztaty wiedzą, co trzeba rozebrać, żeby zdjąć tylnego McPhersona ? Bo już widziałem takich cwaniaków, którzy potem rozkładali ręce, że nie iwedzieli, że to tyle czasu zajmie. Źeby było jasne, jestem zaprzyjaźniony z jednym z serwisów Fiata i Alfy ale z drugiej strony szefuje innemu warsztatowi samochodowemu, w którym Alfy również się zdarzają i za 60 zł na pewno tej roboty nie wezmę.

  4. #24
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Kilku słów z mojej strony:
    1. nie zdecydowałbym się wymienić tylko jednej sprężyny.
    2. cena w ASO za sprężynę jest różna w zależności od modelu nadwozia i silnika (do mojego SW 350 zł minus ewentualny rabat, więc sporo drożej niż do sedana). Zamiennik Monroe lub Lesjöfors to cena w okolicach 150 zł
    3. nie radzę jeździć z pękniętym jednym zwojem. U mnie po kilku tygodniach takiej jazdy dopadło mnie nieszczęście i całkiem unieruchomiony samochód (sprężyna wyskoczyła ze swoich mocowań, auto siadło o 10-15 cm)
    4. w chwili obecnej nie ma żadnego zamiennika sprężyn tylnych do 159 SW w Polsce. Do sedana jeszcze coś się znajdzie (a przynajmniej parę dni temu było coś z Monroe). Ale do SW w grę wchodzi niestety tylko ASO.
    5. do wymiany należy rozkręcić sporą część tapicerki bagażnika (aby dostać się do mocowania kolumny od góry). Ja dostałem cenę 140 zł za wymianę kompletu. Wiem, że to tanio, warsztat specjalizujący się w AR będzie chciał to zrobić pewnie 2x drożej.

  5. #25
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Ja dostałem cenę 140 zł za wymianę kompletu.
    Niedługo po zakupie swojej też zauważyłem, że tylna sprężyna była pęknięta. Nie wpływało to na wysokość auta, pęknięty był ostatni zwój - wymieniłem jedną i od czasu do czasu sprawdzam stan pozostałych. Jeśli trafi się dobry warsztat to nie znaczy, że cena musi być wysoka. Zazwyczaj naprawiam usterki w warsztacie, który kilka lat temu funkcjonował jako ASO Fiat. I do tej pory robią to dobrze i tanio
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał tasiek Zobacz post
    Wlasnie wrocilem z ASO po wymianie tarcz i klockow z tylu, spytalem co mi tak "trzeszczy", po zdjeciu kola powiedzieli ze sprezyna uwalona... 240zl + wymiana 150-180zl, ale w innym serwisie juz spytalem i za wymiane mowia 60zl, wiec F*** ASO, dodatkowo za to ze treszczenie mialem takze gdy robilem u nich zbieznosc, wtedy jakos tej sprezyny nie zauwazyli, a zaplacilem baranom za sprawdzenie calego zawieszenia!
    Wymianiac od razu dwie czy wystarczy jedna (ASO mowi ze mozna jedna).
    Co mozecie polecic?
    tasiek do sedana tak jak koledzy pisali są zamienniki. Ja wymieniłem obie z tyłu na monroe 110zł/szt. Do tego robocizna 180zł za wymianę obu. Robiłem w AutoItal w Katowicach. Chłopaki zrobili to szybko i sprawnie i niczego nie uszkodzili w tapicerce.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tasiek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 1.9 JDTM 8v '07
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał sickboy Zobacz post
    tasiek do sedana tak jak koledzy pisali są zamienniki. Ja wymieniłem obie z tyłu na monroe 110zł/szt. Do tego robocizna 180zł za wymianę obu. Robiłem w AutoItal w Katowicach. Chłopaki zrobili to szybko i sprawnie i niczego nie uszkodzili w tapicerce.
    A gdzie kupiles sprezyny i jaki to model dokladnie? Przedzwonie do nich w Pon.

    Dzieki za odpowiedzi
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic18915_1.gif

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Nie chcę krakać, ale do sedana w chwili obecnej też chyba zamienniki są wyprzedaże i będzie trudno cokolwiek kupić poza ASO.

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Niestety tez pekla mi sprezyna :/ Prawy tyl. Alfa ma przejechane 110 tys, wiec z trwaloscia tych sprezyn rzeczywiscie moze byc cos nie tak.

    Zastawiam sie, czy "korzystajac z okazji" nie zalozyc mocniejszych i nieco nizszych sprezyn sportowych np Eibach Pro Kit. Mysle oczywiscie o komplecie 4 sztuk.
    http://allegro.pl/sprezyny-sportowe-...287042433.html

    Bella bedzie wprawdzie nieco nizej (30 mm), ale tez bedzie sie mniej uginac, wiec przycierac jakos bardzo nie powinna. A na pewno zyska na wygladzie, bo seryjne dziury w nadkolach sa niestety spore.
    Co myslicie?

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gary Zobacz post
    Niestety tez pekla mi sprezyna :/ Prawy tyl. Alfa ma przejechane 110 tys, wiec z trwaloscia tych sprezyn rzeczywiscie moze byc cos nie tak.

    Zastawiam sie, czy "korzystajac z okazji" nie zalozyc mocniejszych i nieco nizszych sprezyn sportowych np Eibach Pro Kit. Mysle oczywiscie o komplecie 4 sztuk.
    http://allegro.pl/sprezyny-sportowe-...287042433.html

    Bella bedzie wprawdzie nieco nizej (30 mm), ale tez bedzie sie mniej uginac, wiec przycierac jakos bardzo nie powinna. A na pewno zyska na wygladzie, bo seryjne dziury w nadkolach sa niestety spore.
    Co myslicie?
    Ja bym na Twoim miejscu nie obniżał i tak już dość niskiej 159. Pomyśl co będzie zimą na koleinach śnieżnych.

Podobne wątki

  1. Sprężyny zawieszenia KME
    Utworzone przez Bladositto w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 13:13
  2. [146] sprężyny zawieszenia
    Utworzone przez niezgoda w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:54
  3. [156] sprężyny zawieszenia
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-02-2009, 19:49
  4. [146] Sprężyny zawieszenia
    Utworzone przez Tipo14000 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-11-2008, 11:36
  5. [166] Sprężyny zawieszenia
    Utworzone przez Raulcarlos w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-06-2008, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory