Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: Mycie silnika.

  1. #21
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Ogólnie mycia karcherem (bo wtedy woda dociera wszędzie) silnika benzynowego bym się nie odważył chyba hehe...
    Swojego diesla myłem dwa razy, zabezpieczyłem folią tylko miejsce gdzie rozrząd jest.. I wio. Myłem tak parenaście silników i było ok - zawsze latem.
    Ale tak jak ktoś pisał wyżej - 100 razy sie może udać a 101 już nie.


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaaC Zobacz post
    Ale tak jak ktoś pisał wyżej - 100 razy sie może udać a 101 już nie.
    Mycie silnika, a mycie silnika to dwa różne tematy, ja tak to widzę, jazda myjką ciśnieniową po zakurzonym jedynie silniku i komorze to strzelanie do myszy z armaty.
    Czasami wystarczy pędzelek APC - ewentualnie opryskiwacz z gorącą wodą i można domyć całą komorę silnika, bez zbędnego ryzyka uszkodzenia czegokolwiek.
    Na początek ocena zabrudzenia, a następnie dobór odpowiedniej metody - jak najmniej agresywnej i ryzykownej.
    Przy dzisiejszych silnikach to czy to benzynowy czy diesel ilość elektroniki i osprzętu jest porażająca więc ryzyko jest praktycznie takie samo.
    Istotne, aby wrażliwe elementy osłonić - alternator, skrzynkę bezpieczników, sterownik silnika, akumulator itp, samego strumienia wody nie kierować bezpośrednio i zbyt blisko wrażliwych elementów, posiłkować się chemią do usunięcia brudu, a nie korzystać jedynie z ciśnienia myjki.
    Po wszystkim uruchomić silnik i wykonać kilkukilometrową jazdę, aby silnik się rozgrzał , następnie otworzyć maskę, aby parująca woda mogła swobodnie wydostać się z komory silnika.

  3. #23
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Nigdy nie odważyłbym się myć silnika karcherem ani aktywną pianą jak to co nie którzy też robią... Potem się po pół roku coś spierdzieli i pozdrawiamy.
    APC lub APC PRO z ciepłą wodą w atomizerze, lub green'gine, pędzelek w dłoń, 1-2 godzinki i wszystko czyste

  4. #24
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Chyba że w Mitsubishi Evo - wyżej pisałem o "mytym" wężami strażackimi

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał 123MyjeszTy Zobacz post
    Nigdy nie odważyłbym się myć silnika karcherem ani aktywną pianą jak to co nie którzy też robią...
    Też trzeba zwrócić uwagę na to, że pisząc "silnik" podświadomie mamy na myśli cały zespół silnika i skrzyni biegów i o ile po pierwszym trzeba ostrożnie z wodą, o tyle uszkodzenie czegoś na skrzyni już tak ryzykowne nie jest. Oczywiście jak ktoś będzie naparzał myjką po czujnikach na skrzyni to może je zalać wodą.

    Dzisiaj silnik są osłonięte z dołu płytą więc wiele brudu się tam nie dostaje, gorzej jak są wycieki, olej zmieszany z brudem, płyn chłodniczy wtedy myjka ciśnieniowa z ciepłą wodą jest niezastąpiona.
    Można myć i myjką cały silnik, klucz to osłonięcie wrażliwych elementów i odpowiednia dysza i odległość od mytego elementu.
    Mam turbo dyszę i z bliska jest bardzo agresywna, a już z 30-40cm to jedynie mgła wodna nie specjalnie agresywna w działaniu.
    Chyba najlepszy sposób to myjka parowa z opcją "suchej" par temperatura i ciśnienie 8-10bar szybko, łatwo i bezpiecznie usuwają zabrudzenia, tylko koszt profesjonalnego urządzenia ekstremalnie wysoki.

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km
    Postów
    442

    Domyślnie

    na myjni jak kiedys robilem mycie silnika to byl standard, problemem sa benzyny wtedy faktycznie trzeba bylo bez odpalania auto na luzie wyprowadzic i schlo sobie, diesle to szly jak wsciekle, ja swojego jtd mam z 3 tyg i juz jedna plukanke silnika zaliczyl jeszcze raz przed zima zrobie mycie ale dam apc i potem karcher z ciepla woda bo to tak na dobra sprawe ciepla woda najwiecej daje szczescia

Podobne wątki

  1. Mycie silnika
    Utworzone przez krzychu0073 w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-03-2016, 18:11
  2. [GTV] Mycie silnika
    Utworzone przez romeo69 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-09-2012, 18:17
  3. [164] Mycie silnika...
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 20:38
  4. Mycie silnika - V6
    Utworzone przez ExO w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 17:59
  5. Mycie silnika
    Utworzone przez Dareczek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-04-2010, 16:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory