Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Nagłośnienie podstawowe vs HK

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Przepraszam Cię, wogole nie zauważyłem, że Twój post to była odpowiedź a nie setne potwierdzenie tego co wszyscy wiedzą, że audio w Alfach to shit .

    A co do pytania kolegi MietasM, to wygląda na to, że przy przedostatnim lifcie Stelvio były jakieś relatywnie większe zmiany w audio Mid (inny sub i chyba trochę inaczej działający wzmak z tego co mi się wydaje), czy na lepsze granie to wpłynęło to nie wiem, ale może tak. Teraz to już jawna spekulacja, może w HK też były jakieś zmiany i to nie kwestia giulia/stelvio lecz przed/po lift. Nie zmienia to faktu ze po lifcie też nędza a wygłuszenia w Stelvio w drzwiach praktycznie brak - choć serwis mi się kiedyś upierał że Stelvio jest lepiej wyciszony niż Giulia. To Giulia by musiała nie być wcale...

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Przepraszam Cię, wogole nie zauważyłem, że Twój post to była odpowiedź a nie setne potwierdzenie tego co wszyscy wiedzą, że audio w Alfach to shit .

    A co do pytania kolegi MietasM, to wygląda na to, że przy przedostatnim lifcie Stelvio były jakieś relatywnie większe zmiany w audio Mid (inny sub i chyba trochę inaczej działający wzmak z tego co mi się wydaje), czy na lepsze granie to wpłynęło to nie wiem, ale może tak. Teraz to już jawna spekulacja, może w HK też były jakieś zmiany i to nie kwestia giulia/stelvio lecz przed/po lift. Nie zmienia to faktu ze po lifcie też nędza a wygłuszenia w Stelvio w drzwiach praktycznie brak - choć serwis mi się kiedyś upierał że Stelvio jest lepiej wyciszony niż Giulia. To Giulia by musiała nie być wcale...
    No - nie zauważyłeś.
    Nie zauważyłeś, również, że pomimo 99 potwierdzeń ciągle pojawiają się pytania/wątpliwości/kwestie z tym związane.
    Jeżeli masz taki wielki kłopot z moim komentarzem w tym wątku - to masz kłopot - bo nikt Cię nie pyta o Twoje zdanie na ten temat.
    I nie dziw się, że nikt nie zamierza tolerować Twoich głupio-złośliwych komentarzy - bo właśnie nie ma powodu, żeby je tolerować.
    Wystarczy nie być głupio-mądrym - wtedy nie ma kłopotu - wystarczy pominąć post.
    Proste - nie?
    Mógłbym, (nie)złośliwie powiedzieć, że "w ogóle nie jest to proste dla wszystkich" - ale nie powiem.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    178

    Domyślnie

    Tylko spokojnie. Ja doskonale wiem, że audio w Stelvio jest gówniane. I wcale nie o to pytałem. Pytanie było o różnice w zestawie HK w Stelvio bez koniczynki I w Giulii z koniczynką (oba MY 2019). Bo różnica w odsłuchu jest znaczna.

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Pełny spokój :⁠-⁠).
    Twoje pytanie jest jasne. W pdf od audio są opisane różnice miedzy systemami base/mid/hk ale nie widziałem tam wzmianki żeby coś inaczej w Q. Spojrzę jeszcze jutro dokładniej i dam znać jeśli jednak jest.
    Może w Q, jako lokowanym również cenowo znacznie wyżej, jest lepsze wygłuszenie i to wpływa na odczucia odsłuchowe. Stelvio Q4 praktycznie go nie ma a jak się tylko to doda to różnica jest kolosalna na tych samych głośnikach.
    Szkoda też, że nie mogłeś porównać z tego samego rocznika dwóch Stelvio Q (czy Giulii) a tylko na krzyż.

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    No nic nie odkryłeś, wszystko znane i racja.
    Głośniki w HK i Mid są takie same plus te dodatkowe.
    Lipny sub o poronnej konstrukcji w Stelvio po poprzednim lifcie (BR do tyłu i prosto w błotnik) i tragicznie niskiej mocy, wogole nie gra jak powinien choć sam głośnik poliftowy ma naprawdę duży zapas możliwości.
    Szkoda, że brak pełnego EQ, może jest w HK?
    Minimum przeróbki wg mnie to wyciszenie przednich drzwi (tylne można odpuścić jeśli chodzi tylko o granie), wymiana tychże głośników, wygłuszenie wnęki suba i usztywnienie jego skrzynki plus monoblock minimum 200W. Warto dołożyć DSP żeby wyrównać charakterystykę całości. Wszystko do zrobienia swoimi recami za ok 4tys (głośniki 1000, dsp chińskie 1000, monoblock 1000, maty 1000).
    akurat są inne, w MID masz 30W woofery w drzwiach, w HK 50W (w basic 20W 4Ohm). "Sub" tylny inny (przynajmniej Giulia w MID 2Ohm, w High 6Ohm, mocy obu nie pamiętam). No a to że nie są to wybitne zestawy to inna sprawa - dlatego mój mid (po 1.5 roku prawy przedni woofer zaczął pierdzieć), wymieniłem sobie. 4 drzwi wytłumione, w pełni, wzmak DSP Musway 6.3 (czy jakoś tak) dodany za ori wzmakiem, głośniki w drzwiach wymienione na Audio system HX165 przód i X165SQ2 tył - oczywiście na dystansach MDF, pianki pod boczki, na przednich jeszcze też alubutyl. W planach jeszcze coś zrobić z subem - myślę że customowego sobie zrobię pod półką. ale to odległa sprawa- niski priorytet.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    akurat są inne, w MID masz 30W woofery w drzwiach, w HK 50W (w basic 20W 4Ohm).
    Zasugerowałem się danymi gdzieś z Alfaowners gdzie wynikało, że w Stelvio HK to tylko rozszerzenie Mida o dodatkowe głośniki (i inny wzmak) a podstawa taka sama. Wygląda na to więc, że to chyba nie prawda. Jak patrzę teraz na pdf od Giulii to rzeczywiście szkice głośników Base, Mid i HK są faktycznie różne, pdf do Stelvio niestety nie mam.
    Suby które widziałem w sieci na zdjęciach to:
    - chyba starszy 4ohm z bardzo małym anemicznym magnesem, skrzynka bez BR, pierścień z pianki dookoła głośnika.
    - 2ohm/40Watt i znacznie większym w miarę normalnym magnesem -taki u mnie w MY21. Skrzynka z BR i bez pierścienia z pianki dookoła głośnika.
    - 6ohm/50Watt do HK, magnes rozmiarowo wyglądający podobnie jak w tym 2ohm.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    W planach jeszcze coś zrobić z subem - myślę że customowego sobie zrobię pod półką. ale to odległa sprawa- niski priorytet
    W Giulii on jest w półce jak widzę i pewnie free-air i nie ma za bardzo miejsca na skrzynkę? Pomyśl o dodatkowym małym monoblocku, to akurat najłatwiejsze do zrobienia - u mnie 350W zrobiło cud.

    Cytat Napisał MietasM
    Pytanie było o różnice w zestawie HK w Stelvio bez koniczynki I w Giulii z koniczynką (oba MY 2019).
    Jak wczoraj pisałem, przejrzałem teraz ten pdf, ani wzmianki o wersji Q. Tylko opisane różnice między systemami audio, rozłożenie głośników, opisy kablologii i kostek wzmaków. Może do Q był oddzielny dokument jakiś, albo po prostu nie ma elektrycznej różnicy w tym zakresie.

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Dla wyjaśnienia, pisałem jak to jest w Giulii, czy w stelvio trzymali się tych zmian mocy/impedancji dla głośników drzwi MID vs HK to nie wiem, ale zdziwiłbym się gdyby robili takie same. W ePer nie sprawdzałem stelvio.

    Co do suba w Stelvio to w ogóle tego nie oglądałem też.

    W Giulii jest jakiś free air bodajże 9x6". Kiedyś rozważałem zrobić ciut większy okragły 10" free air kosztem przestrzeni na środku bagażnika u góry (np audio system ma coś w ofercie), albo zrobić sobie małą skrzynkę i gdzieś ją wcisnąć z boku. Zobaczymy - 3 lata temu zrobiłem audio w drzwiach na mniejszym wzmaku, potem 2 lata temu wymieniłem wzmak na mocniejszy, od tego czasu już nie znalałem wystarczającej chęci (i czasu) do grzebania z audio w Giulii. Rok temu za to zrobiłem audio w spiderze, ale tam w drzwiach użyłem elips 7x5" tylko bo miejsca brak i trzebaby ciąć mocniej boczki drzwi pod większe (np usunąć jeden z przykręcanych uchwytów co nie jest pożądane). Zrobiłem suba i jakoś to gra na niedużym wzmacniaczu jaki mi został po zmianach w Giulii (Audio System MD50.4) gdzie sub to 8" dwucewkowy (wzmak nie ma mostkowania) aby wykorzystać 2 kanały wzmaka i żeby jakoś to grało. Myśle jednak że najpierw zajmę się spiderem i jednak potnę trochę boczki i wrzucę okrągłe 6.5" a dopiero jak to skończę to wrócę do tematu suba w Giulii.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Ja długo się opierałem ale w końcu uwierzyłem fachowcowi, że dla suba trzeba naprawdę porządnego kopa żeby wydobyć coś z tych krótszych uderzeń na niskich częstotliwościach. Ze wzmakiem małej mocy (miałem wcześniej 70Watt-max z DSP) ten problem, że można z tego niby wycisnąć jakieś waty ale bardzo szybko dramatycznie rosną zniekształcenia i sinus zamienia się w niemal prostokąty - w efekcie wibracje, buczenie, brzeczenie. Oglądałem to dokładnie na oscyloskopie. Też myślałem o dwucewkowym bo wyjście dodatkowe miałem, ale wyszło mi odsłuchowo, że dwa razy większa moc to wciąż by było za mało i dalej bym lądował w zniekształceniach.
    Teraz jak mam wzmacniacz 350Watt i chodzi na 1/4 możliwości to i zimny i przenosi czyściutki sinus. Akurat jak masz głośnik w zasadzie na wierzchu to łatwa sprawa - ech ten czas tylko... :-)

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    240

    Domyślnie

    Pamiętajcie o jednym - free air to jednocześnie rezonans wszystkiego co niepotrzebne , pewne rzeczy da się wytłumić, ale nie wszystko, lepsza mniejszej pojemności skrzynka która od biedy można wyjąć niż zabawa z subem w półce.
    Szkoda że Helix przestał robić płaskiego aktywnego 10-calowca, bo on jeszcze potrafił miękko zagrać i dość nisko zejść, niestety te wszystkie suby poniżej 1000zł to są pukacze bez zejścia

    Oczywiście osobną sprawą są wymagania , jak i odczucia, jednym to wystarczy, innym będzie nadto, a pewna mała grupka ludzi to wyłączy i wyciszy radio aby tylko coś w drodze pobrzękiwało, bo i tak słuchać się nie da.

    Tak na marginesie każdego systemu, proponuję zgrać materiał dobrej jakości do bezstratnego wav/flac na pendrive i porównać ten sam utwór z Spotify/Tidal po BT.
    Jakby ktoś chciał i udostępnił FTP to mogę wgrać tam z kilka GB utworów z płyt wydanych na rynek JP, Chrl (to nie żart) i HongKong. Można porównać jak potrafią skaszanić wydania na rynek EU.
    Ostatnio edytowane przez tomek_poznan ; 02-02-2024 o 15:56
    Stelvio I gen. USA

Podobne wątki

  1. Nagłośnienie
    Utworzone przez remo19 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-09-2017, 11:04
  2. HOW TO - czyli podstawowe tematy początkującego
    Utworzone przez Majkel w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2014, 22:19
  3. Wrocław - potrzebne podstawowe klucze :D
    Utworzone przez murgal w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 18:44
  4. Alfa 147 podstawowe porady ?
    Utworzone przez Fabio Grand w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 11:55
  5. Podstawowe wymiany w 156 (świeży zakup)
    Utworzone przez darloss w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-10-2008, 14:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory