Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Temat: Wzmocnienie TBi - doświadczenia i opinie

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    po pierwsze w praktyce (ze względu na malejące narastanie charakterystyki mocy wg obrotów) to nie moc maksymalna ubija skrzynię tylko moc czy moment (jedno przelicza się na drugie) na niższych obrotach. Przy chipie tego najbardziej newralgicznego odcinka się nie modyfikuje, a często nawet troszkę osłabia ( o parę procent, pooglądaj wykresy aut po chipie, poniżej tych 2000obr nie ma większego momentu czy mocy), ale pozwala się momentowi rosnąć dalej wraz z obrotami do wyższych wartości.

    po drugie, to raczej nie jest 40KM więcej tylko 30KM, bo zdrowy silnik w serii ma ok 210KM.

    wymiana skrzyni to raczej nie taka łatwa sprawa. wiem że Cinek do 1.9JTDM dłubie nową skrzynie F40 z 2.4, ale kupa kosztów i części potrzebne z tego co mi wspominał. W Giulietcie chyba jest skrzynia C635 (Fiatowska - FPT), chyba niewiele mocniejsza od M32 - obawiam się że to dopasować może być jeszcze większym kombinowaniem. Choc te skrzynie montowali w późniejszych 159 2.0JTDm, więc może te różne półosie itp by pasowały (choc trzebaby je pewnie dokupić od 2.0).

    W każdym razie kupić dobrą skrzynie z G QV - przecież tego jak na lekarstwo, poza tym koszty. Daj sobie spokój. Rób chip na obecnej skrzyni, dolej do niej tylko 250ml AR9100, do tego dodatkowe 250ml oleju (no chyba że juz dolewałeś te ekstra 500ml oleju zalecane dla M32) i jeździj. Jak kiedyś padnie (o ile padnie, bo w TBi nie słyszałem o ani jednym przypadku awarii skrzyni, ani tu na forum, ani na alfaowner.com) to zrobisz łożyska i tyle - koszt poniżej 2tys jeśli nie pójdzisz do ASO.

    W 1.9JTDM ludzie kręcili auta na 400Nm nawet i nie słychać żeby te skrzynie padały szczególnie szybciej (moja poprzednia JTDM była zrobiona na 380Nm na szumiącej już skrzyni, jeździłem tak parę lat i dopiero w 2015 zrobiłem łożyska, skrzynia naprawiona, nie szumi, wszystko gada tip top).
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 15-01-2017 o 15:48
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał piklum Zobacz post
    Odświeżę trochę wątek...

    A jak zachowuje się skrzynia biegów, czy te 40 Km więcej nie obciąża jej za bardzo.

    Czy nie lepiej zapakować do 159 osprzęt z G ? Przecież to ten sam motor ...

    Ne wiem co zrobić, a czuje potrzebę zwiększenia mocy... ciutkę brakuje
    Ty się nie martw o skrzynię. Jej moc nie zabije. Lepiej pomyśl o EGT Zresztą nie Ty to będziesz robił. Skoro Cinek to dobrze ogarnia to może do niego się wybierz zanim Ci ktoś skopie program i polecisz w koszty.

Podobne wątki

  1. 156- Zgnite wzmocnienie błotnika
    Utworzone przez domant w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 21:36
  2. 156 fl .Wzmocnienie czy mocowanie haka?
    Utworzone przez grzesb156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-06-2009, 15:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory