Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Temat: Testy 145

  1. #21
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar dejv667
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    zza chorej rzeki
    Auto
    Lancia Delta HPE HF
    Postów
    334

    Domyślnie

    Inaczej. Polonez był sprzedawany do 2002 roku o ile dobrze pamiętam. Jak ktoś tu wspomniał w 1995 roku był na drugim miejscu w swojej klasie jeśli chodzi o bezpieczeństwo bierne. Ciekawi mnie do czego go porównano bo 1995 w tym aucie nadal nie było takich rzeczy jak Airbag czy ABS. Nie oszukujmy się - już na początku lat '90 Polonez był przestarzały pod każdym względem. Jego popularność na polskim rynku wynikała tylko i wyłącznie z niskiej ceny. Porównywanie go z innymi autami klasy C, szczególnie tymi które zaczęły się pojawiać na rynku od połowy lat '90 bezlitośnie obnażało jego jego archaiczność.

    Co do tego, że polscy konstruktorzy znacząco poprawili poziom bezpieczeństwa biernego to zgoda, ale z zaznaczeniem, że była to poprawa w stosunku do pierwowzoru czyli sprzedawanego w latach '67-'78 Fiata 125p a ten z kolei był technicznie fiatem 125 produkowanym przez Fiata w latach '67-'72.
    Powiedzmy sobie wprost - już 10 lat po premierze Polonez prosił się o gruntowną modernizację. Technicznie w stosunku do ówczesnej konkurencji przestarzałe było zawieszenie i silnik. Niestety, polityczna rzeczywistość na to nie pozwoliła. Jestem pełen szacunku dla tych którzy mimo wszystko modernizowali to auto i mimo wszystko starali się je ulepszać. Zdaje sobie sprawę, że taki a nie inny efekt tych starań to nie kwestia braku zapału czy kompetencji. Brak materiałów, brak środków itd to główna przyczyna. Tyle że dla mnie to jeszcze nie powód żeby gloryfikować Poloneza czy 125p.

    Wracając do tematu bezpieczeństwa biernego i Alfy 145. Sam mam bliźniacze auto i pomimo pozornie solidnej konstrukcji i obecności poduszki nie mam złudzeń - to auto nie jest od dawna wzorem bezpiecznego pojazdu. Początek lat '90 to okres kiedy w autach tej klasy dopiero zaczynano kłaść coraz nacisk na bezpieczeństwo bierne. Dlatego na pytanie o to czy są to auta bezpieczne przeważnie odpowiadam: tak, ale jest to poziom bezpieczeństwa sprzed 20 lat.

    "... I guess it's just the way I'm wired."
    Ostatnio edytowane przez dejv667 ; 24-08-2012 o 01:53

  2. #22
    Magnett0
    Gość

    Domyślnie

    wszystko ładnie. Ale biorąc pod uwage jakie auta jeżdziły w tych czasach po drogach to poldek był chyba tym bezpiecznym autkiem

  3. #23
    Użytkownik Embrion Avatar domino1
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa romeo 145
    Postów
    7

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa2.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	86.9 KB
ID:	69044Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa3.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	72.3 KB
ID:	69045Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa4.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	68.2 KB
ID:	69046Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa5.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	80.7 KB
ID:	69047

  4. #24
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar dejv667
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    zza chorej rzeki
    Auto
    Lancia Delta HPE HF
    Postów
    334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magnett0 Zobacz post
    wszystko ładnie. Ale biorąc pod uwage jakie auta jeżdziły w tych czasach po drogach to poldek był chyba tym bezpiecznym autkiem
    W których czasach? Bo Polonez był na rynku długo - i już w latach '80 był w tyle jeśli idzie o bezpieczeństwo. W latach '90 był już naprawdę reliktem w tym względzie...

    "... I guess it's just the way I'm wired."

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Z tego co kojarzę artykuły w prasie z lat 90tych opisujące crash test Poldka, to mimo upływu lat na pewno nie był najgorszy w klasie, a raczej powyżej średniej jeśli chodzi o ochronę pasażerów. Oczywiście można założyć, że chodziło o porównania samej konstrukcji, pomijając obecność poduszek i napinaczy pasów. Zresztą nie bez powodu jest spora różnica w masie w porównaniu do 125.
    Podobnie różnica w masie jest między Tipo a 145, która jak dla mnie jest beznadziejnie ciężka(no ale ja mam inne odniesienie ). Nie wiem czy to się przekłada na wytrzymałość, ale wystarczą czasem niewielkie zmiany by uzyskać zupełnie inny efekt(niekoniecznie lepszy ), więc daleki byłbym od sugerowania się testem Tipo.

  6. #26
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar daroo
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 145 boXer, Fiat Stilo 1.8 16V
    Postów
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino1 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa2.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	86.9 KB
ID:	69044Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa3.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	72.3 KB
ID:	69045Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa4.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	68.2 KB
ID:	69046Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa5.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	80.7 KB
ID:	69047
    to jest twoja alfa? czy zdjęcie pobrane z netu?bo nie wiemy jak doszło do tego wypadku, crash test jest prowadzony bodajże przy prędkości 60km/h, tu przykladowy filmik że i bezpieczne samochody potrafią sie rozlecieć na kawałki: http://moto.gadu-gadu.pl/56658246343...-192-kmh-wideo
    więc takie wstawienie fotek alfy ma się nijak.

  7. #27
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejv667 Zobacz post
    W których czasach? Bo Polonez był na rynku długo - i już w latach '80 był w tyle jeśli idzie o bezpieczeństwo. W latach '90 był już naprawdę reliktem w tym względzie...

    "... I guess it's just the way I'm wired."
    Za wiele to ty nie wiesz a się wymądrzasz.Jak wiele aut wprowadzonych do produkcji w roku 1978 miały wzmocnienia w drzwiach?Nie wiedziałeś o tym?Tak jak o wielu jeszcze rzeczach.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #28
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar dejv667
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    zza chorej rzeki
    Auto
    Lancia Delta HPE HF
    Postów
    334

    Domyślnie

    A Wy dalej swoje. To może inaczej:
    Ile aut miało poduszki i sporo więcej niż Polonez w 1988? A w 1998?

    "... I guess it's just the way I'm wired."
    Ostatnio edytowane przez dejv667 ; 12-09-2012 o 00:41

  9. #29
    Użytkownik Embrion Avatar domino1
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa romeo 145
    Postów
    7

    Post

    Cytat Napisał daroo Zobacz post
    to jest twoja alfa? czy zdjęcie pobrane z netu?bo nie wiemy jak doszło do tego wypadku, crash test jest prowadzony bodajże przy prędkości 60km/h, tu przykladowy filmik że i bezpieczne samochody potrafią sie rozlecieć na kawałki: http://moto.gadu-gadu.pl/56658246343...-192-kmh-wideo
    więc takie wstawienie fotek alfy ma się nijak.
    Nie to nie jest moja alfa
    Ja swojej nie mam zamiaru doprowadzić do takiego stanu...

    Gościu mówił mi że wyprzedzał traktor chciał się prześlizgnąć i zahaczył lewym przodem o cześć przyczepy tira który jechał z przeciwnej strony ,odbiło go obróciło i zatrzymał się na drzewie.
    Co do prędkości twierdził ze nie jechał szybko ok 60km Obrażenia: miał złamane 2 palce u rąk i jakieś siniaki.

    Wydaje mi się że sporo zależy od tego w co i jak się uderza czy jest to obiekt stały jak ta ściana która zatrzymuje cię w ułamku sekundy i na odcinku kilku/kilkunastu cm czy masz na tyle szczęścia że siła uderzenia się jakoś podzieli/rozłoży
    Ja jednak radze używać rozumu i przewidywać niż liczyć na szczęście

  10. #30
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejv667 Zobacz post
    A Wy dalej swoje. To może inaczej:
    Ile aut miało poduszki i sporo więcej niż Polonez w 1988? A w 1998?
    Chodzi raczej o porównywanie konstrukcji a nie wyposażenia. Bezpieczniejszy jest samochód, który ma dopracowaną budę niż taki który ma poduszki ale gnie się jak kartka papieru, nawet jeśli w testach wypadają podobnie. Poza tym w praktyce rzadko zdarzają się warunki takie jak w crash teście, warto to też brać pod uwagę przy ocenie bezpieczeństwa samochodu.

Podobne wątki

  1. [Brera] Testy, artykuły, porównania...
    Utworzone przez sikor155 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 29-07-2022, 20:24
  2. [Giulietta] Testy, artykuły, porównania...
    Utworzone przez TOM & JULIA w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 243
    Ostatni post / autor: 22-09-2019, 22:28
  3. testy dynamiczne Leszno
    Utworzone przez szefo79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 12:13
  4. testy 156 2 l 16V z 2000 roku
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale 156
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 06-05-2008, 21:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory