Strona 333 z 355 PierwszyPierwszy ... 233283323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,321 do 3,330 z 3545

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #3321
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ibrahimovic
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Powiat Suski
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1,6JTD Alfa Romeo Giulia 2.0 Q4
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomeek Zobacz post
    KW robi zawieszenia gwintowane i zestawy do ogłupienia ECU zawieszenia, więc da się. Pewnie są też inne sposoby
    Chodzi mi głownie o to czy mocowania zwykłego amortyzatora różnią się od tych aktywnych?

  2. #3322
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,059

    Domyślnie

    nie wiem, ale znając życie raczej powinno być P&P, oczywiście wtyczki zabezpieczyć lub zdemontować. natomiast musisz pozbyć się modułu CDCM z bagażnika (odpiąć wtyk) + proxi puścić, a i wypadałoby to zrobić jak bozia przykazała czyli wyprogramować mimo wszystko z proxi ustawienie - tu ręcznie w MES w hex albo np z alfaobd powinno być ustawienie.
    Ustawienie siedzi w proxi w bajcie 89tym osobno przód osobno tył. :
    89 59 48 0 1 Not Used Not Used
    00 2 4 Suspension_Configuration_Rear Table "0 = Invalid
    1 = Type RWD
    2 = Type AWD
    3 = Type RWD QV
    4 = Type Pack Sport
    5 = Type OPT SDD
    "
    00 5 7 Suspension_Configuration_Front Table "0 = Invalid
    1 = Type RWD
    2 = Type AWD
    3 = Type RWD QV
    4 = Type Pack Sport
    5 = Type OPT SDD
    "




    moja jako Veloce Q4 ze standardowymi ma oba ustawienia AWD, więc 0x48 w tym bajcie


    a w bajcie 103im wyłączyć bit 7:
    7 Suspension_Button Table "0 = Absent (SDM Not Present)
    1 = Present (SDM Present)"



    Aha, nie wiem czy nie są inne spręzyny dla wersji z amorkami aktywnymi, nie sprawdzałem, tylko na szybko Ci looknąłem na sprawy programowe - resztę ktoś inny niech się wypowie

  3. #3323
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    A może rozgryzłeś jakie bajty przełączyć by zdezaktywować s&s, załączyć zapamiętywanie poprzednich ustawień/ustawić domyślnie po załączeniu tryb wyłączony ? W vag to sie robi prosto adaptacją w ecu, idę o zakład, że w AR to też możliwe. Być może w ten sposób można też poprawić tryb pseudo inteligentnego ładowania.

  4. #3324
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,059

    Domyślnie

    po pierwsze sprzedaję dezaktywatory, więc czy miałbym być zainteresowany dawaniem czegoś inengo konkurencyjnego?

    ale oczywiście to sprawdzałem zanim wziąłem się za produkcję, niby jest bajt na to (no bo przecież mapa proxi to efekt wielu poprzednich modeli który ewoluuje do nowych potrzeb), ale jak wprogramujesz to wywala choinkę błędów, nie ma ładowania z alternatora itp.

    czyli w skrócie nei ma tego, widocznie ECU ma wymuszone włączenie i ma nie pozwalać na nielegalny konfig. w ECU jak ktoś ma programy do tuningu (nie do proxi) może i może zmienić to.


    Co do inteligentnego ładowania - pracuje nad urządzeniem P&P. z proxi też nie da się wyłączyć. czy z ECU przez tunera nie mam pojęcia - pytałem kiedyś i nic takiego tuner nie kojarzył, stąd będzie device za jakiś czas.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1572.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	183.2 KB
ID:	287563
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 24-07-2023 o 13:53

  5. #3325
    Użytkownik Świeżak Avatar lisu7
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Giulia Q4 Veloce Swiss
    Postów
    75

    Domyślnie

    Miał ktoś może taki problem u siebie, że w losowym momencie np. podczas ruszania, po wciśnięciu pedału gazu jest zero reakcji ? Nie ważne ile się wciśnie. Jak się odpuści i jeszcze raz wciśnie to normalnie ruszy. Miałem tak już 2 razy w ciągu 2 miesięcy i to podczas skrętu i mnie to trochę zdenerwowało. Co to może być? Skrzynia ma opóźnienie czy może pedał gazu szwankuje? Jakieś sugestie?

  6. #3326
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    125

    Domyślnie

    U mnie to samo, to chyba soft obcina moc przy skręconych kołach

  7. #3327
    Użytkownik Świeżak Avatar lisu7
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Giulia Q4 Veloce Swiss
    Postów
    75

    Domyślnie

    Rozumiem obcięcie mocy, ale żeby żadnej reakcji nie było to aż dziwne, bo można się nieźle wyrolować przy szybkich skrętach.

  8. #3328
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    BB & WW
    Auto
    Giulia 2.2 q4
    Postów
    63

    Domyślnie

    Cześć
    mam głuche stuki w prawym kole i wymieniłem już łączniki stabilizatora z tyłu i ustawiałem na nowo zbieżność, bo podobno poluzowała się śruba też. Łączniki po zdjęciu miały wyczuwalne stuki i luzy, wydawało się ze wszystko już dobrze, ale stuki dosyć szybko wróciły.
    Na Skp amortyzator lewy tlumienie 0.38 a prawy 0.22 czyli 42% różnicy. Wg diagnosty wartości sugerujące wymianę w najbliższym czasie ale jak najbardziej jeszcze do jazdy (jeszcze w normie np na przegląd). Na sucho nie jesteśmy w stanie wywołać stuków... nawet na szarpakach. Największy taki jeden głuchy stuk mam podczas wjazdu tylnym kołem na śpiącego policjanta, lub np na drodze bez dziur ale pełnej łat. Amor suchy, zawias sztywny.... Czy to amor moze stukać wewnątrz czy gdzie mamy szukać? 120kkm pierwsze amorki. wykluczyłem juz stuki we wnętrzu. Jedyne gdzie nie patrzyliśmy to mocowanie amora po zdjęciu nadkola?
    Ostatnio edytowane przez mareckiw ; 01-08-2023 o 22:46

  9. #3329
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    159
    Postów
    13

    Domyślnie

    Mam taki problem, mianowicie Giulia z za Oceanu po kolizji prawy przód, przypłynęła z wystrzelonymi poduszkami kierowcy i pasażera oraz prawy fotel i kurtyna. Bezpiecznik pirotechniczny opanowany pozostał temat odblokowania pompy paliwa. Akumulator naładowałem, ponieważ był całkowicie rozładowany, po założeniu klemy plusowej świeca się światła awaryjne natomiast w środku nie słychać tego charakterystycznego klikania i na guziku od świateł awaryjnych praktycznie nie widać pulsowania przycisku .jak chce manetka od kierunkowskazów włączyć kierunek lewy lub prawy to nic się nie dzieje, brak dźwięku w środku i brak świateł na zewnątrz. Proszę o poradę co może być przyczyną?

  10. #3330
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Zdecydowanie to dobry trop..., zamień amory stronami i wszystko będzie jasne. U mnie to był amor...

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory