Strona 336 z 355 PierwszyPierwszy ... 236286326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,351 do 3,360 z 3544

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #3351
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    259

    Domyślnie

    Takie kwiatki w autach po FL już?

  2. #3352
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2023
    Auto
    Giulia 2.0 280KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Czesc,

    Z gory chce podziekować użytkownikom tego forum, kopalnia wiedzy. Jestem nowym posiadaczem Giulia z USA i powolutku przygotowuje ją stanu używalności.
    Mam dziwny problem. Ryglowanie drzwi nie działa, zarówno z guzika ze środka jak i z pilota.
    Na poczatku myśłałem, że to kwestia baterii pilota, ale po wymianie problem został. Bezpiecznik F38 tez sprawdzony.
    Wydaje mi sie, że problem tkwi gdzieś w BCM. Po podłaczeniu MESa i testu "blokady drzwi" nic sie nie dzieje, nie słychać przekaźnika. Z kolei gdy robie odblokowanie drzwi zarówno w MESie jak na guziku na drzwiach od środka i z pilota słychać "odryglowanie"
    Wychodzi na to, że nie działa tylko blokada. Miał ktoś podobny przypadek? Gdzie jest ten przekaźnik?

    Dodam że wymieniłem drzwi pasażera, ale zamek przerzuciłem stary. Nie moge sobie przypomnieć tylko czy auto sie zamykało przed wymianą tych drzwi, wydaje mi sie że nie, ale wtedy miałem w wiekszosci odłaczony aku i jakoś nie zwróciłem uwagi.
    Z góry dzieki za jakiekolwiek sugestie.

  3. #3353
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,031

    Domyślnie

    Nie robiłem, ale może jakoś Cię trochę naprowadzę.
    Są różnice USA vs EU. Zamek raczej dobrze że stary dałeś, ale nie wiem na 100% czy wiązki w drzwiach czy inne bajery nie są inne w rzeczywistości. Na pewno innymi rezystancjami pozycje otwarcia/zamknięcia drzwi są raportowane do BCM. w USA masz rozbite otwieranie drzwi kierowcy/klapki wlewu na inny pin (18 lewego złącza BCM) a w EU masz wszystko na 3 pinie i dlatego trzeba przepiąć po przeprogramowaniu na PL (tylko zostają błędy w kompie bo inne rezystancje ale działa).
    Schemat niestety jest jeden wspólny, nic nie wyjaśnia i właściwie nie do końca oddaje rzeczywistość, ale szukaj tutaj różnic.
    Dla pewnej pomocy schemat, ale tylko jako jakaś ogólna referencja - bo z pinu 18 już nie będziesz korzysał. w EU (czy po przeróbce) jak pisałem nie ma wyprowadzonego kabla z 18 pinu złącza M001E sygnału otwierania. Co innego się różni, nie mam pojęcia.
    Multimetr do łapy i sprawdzaj co i jak/porównaj.
    Oczywiście to ponad oczywiste sprawy typu uszkodzony kabel/zagięty pin po wpięciu, zardzewiały styk w drzwiach dawcy itp itd.

  4. #3354
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2023
    Auto
    Giulia 2.0 280KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Dzieki [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], chyba na początek pójde tym tropem. Mam ciagle klamke oraz wiązke ze starych drzwi, wyglada ok. Przerzuce wiec jeszcze te dwie rzeczy i zobacze.
    Dodam, że region w MESie mam dalej USA. Wiec chyba najlepiej byłoby to poskładać na wszystkich czesciach z USA i zobaczyć czy zadziała. Jak zadziała to wtedy zmienie region na EU. Dam znac.
    Oprocz drzwi mam też nowe lusterko 10+8 pin, ale lusterko sie składa, kręci i ikonka martwego pola również działa wiec tutaj chyba wszystko powinno bnyc ok.

  5. #3355
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2023
    Auto
    Giulia 2.0 280KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Wlozyłem starą wiązke + klamke ale problem jest ten sam. Blokowanie drzwi nie działa. Aktualny setup jest wiec taki, że posiadam wszystko oprocz lusterka USA. Póki co myśle, ze nie bede zmieniał regionu i przelutowywał pinów, bo chyba lepiej dojść do problemu przy aktualnych ustawieniach.
    Dodam jeszcze, ze w proxy zmieniłem tylko 2 parametry - rozdzielenie sygnału tylnych świateł i wyłaczyłem obrysówki. Te ustawienia mam na EU.
    Za bardzo nie wiem co tam moge przemierzyć. Jakieś sugestie?

  6. #3356
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,031

    Domyślnie

    powodzenia. obrysówki możesz wyłaczyć jak masz lampy 25W, 35W zostawiasz chyba że dodasz wiązki/czujniki od poziomowania.
    co do lusterka to o ile kupiłeś właściwe to nie powinno mieszać nic. sprawdź wtyczki przy drzwiach i inne które odpinałeś czy pinu jakiegoś nie zgiąłeś albo nie urwałeś.

    schematu od wiązek zamków Ci zapomniałem dołączyć proszę

    E3040 - ZAMEK CENTRALNY.pdf

    posprawdzaj sobie też czy np nie masz uwalonego wyjścia z BCM do sterowania zamknięciem - czy daje odpowiedni impuls (plusem steruje na ułamek sekundy, poza tym 0V o ile pamiętam)

  7. #3357
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2023
    Auto
    Giulia 2.0 280KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    dzieki epsonix, mam lampy 25W europa wiec obrysówki wyłaczyłem.
    Jutro bede mierzył te styki na tych kostkach w M001, ale mam prośbe czy masz rozpiske dokładnych numerów pinów dla każdej z tych kostek A,E,F,G,H? otworzyłem kostkę F, niby są kolorki ale idzie dostać oczopląsu jak mam znaleźć to co jest na schematach.

  8. #3358
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,031

    Domyślnie

    Prz ciez masz numery pinow skrajnych na wtyczce przetloczone i kolorki. Nie mam innego

  9. #3359
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2023
    Auto
    Giulia 2.0 280KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Rzeczywiscie sa ponumerowane kostki, dałem rade.
    Wiec wychodzi na to że nie mam napiecia na pinie 1 w kostce E jak naciskam przyciski zamknięcia na pilocie i drzwiach
    Według instrukcji jest on odpowiedzialny za sygnału o zablokowaniu/odblokowaniu
    Jak naciskam oblokowanie to napiecie na tym pinie jest, wiec problem tylko przy zamknięciu.
    Epsonix jakies dalsze sugestie ?
    Ostatnio edytowane przez Kris7 ; 22-09-2023 o 10:56

  10. #3360
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2023
    Auto
    Giulia 2.0 280KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] jeszcze jedna kwestia zeby sie upewnić. Na schemacie do kostki E i pinów 1 / 3 / 18 dochodza jakies przekazniki T37a/b/c - za pin 3 odpowiedzialny jest T37b - to aby nie są te przekaźniki za przednim prawym kole pod zderzakiem obok wiązki do PDC? Ja miałem wlaśnie uszkodzenie od tej strony (w koło). Po zrzuceniu zderzaka te kostki dyndały sobie luźno bo mocowania były połamane. Pytanie czy to to, bo jeśli tak to jeden z tych dwóch przekaźników w kostce B może być uszkodzony. Bezpieczniki obok tych przekaźników są sprawne.
    Z góry dzieki za sugestie.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory