Strona 351 z 355 PierwszyPierwszy ... 251301341342343344345346347348349350351352353354355 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,501 do 3,510 z 3544

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #3501
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    44

    Domyślnie

    Hej. Mam szybkie pytanie, może ktoś z was wie w czym problem. Chodzi o przygasanie świateł dziennych (LED) przy włączaniu kierunkowskazów. U mnie w Stelvio zamiast je przygaszać, wyłącza zupełnie po włączeniu kierunkowskazu. Jak kierunek się wyłączy to led znowu się świeci. Czy ktoś miał coś podobnego i czy istnieje rozwiązanie by to jakoś zmienić (gdzieś w ustawieniach), żeby LED przygasał zamiast się wyłączać?
    Ostatnio edytowane przez myslos ; 12-02-2024 o 14:06

  2. #3502
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,521

    Domyślnie

    Cytat Napisał myslos Zobacz post
    Hej. Mam szybki pytanie, może ktoś z was wie w czym problem. Chodzi o przygasanie świateł dziennych (LED) przy włączaniu kierunkowskazów. U mnie w Stelvio zamiast je przygaszać, wyłącza zupełnie po włączeniu kierunkowskazu. Jak kierunek się wyłączy to led znowu się świeci. Czy ktoś miał coś podobnego i czy istnieje rozwiązanie by to jakoś zmienić (gdzieś w ustawieniach), żeby LED przygasał zamiast się wyłączać?
    To nie jest problem tylko brak wiedzy o innych rzeczach nie będę pisał.

  3. #3503
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Czyli mamy "wiem ale nie powiem"))

    ...trzeba było wogóle nie pisać. Forum jest do udzielania rad, zadawania (często głupich) pytań no i do pomocy!

  4. #3504
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    257

    Domyślnie

    Jak widać tak to działa, żeby forum jeszcze żyło, pytania muszą się pojawiać, powtarzać itd, można przecież zlać. Facebook to właśnie uczynił, ciągle to samo, te same pytania bo odpowiedzi nie da się znaleźć, i tak to się tam kręci (i nikt nie narzeka).

  5. #3505
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    To nie jest problem tylko brak wiedzy o innych rzeczach nie będę pisał.
    Tak, to prawda. To jest brak wiedzy, ale myślałem, że właśnie to forum jest po to, żeby móc taką wiedzę zdobyć poprzez zadawanie pytań. Ten wątek chyba też temu sluzy. Mimo wszystko dzięki, że poświęciłeś swój cenny czas.

    A odnośnie mojego pytania. Zanim je zadałem to sprawdziłem instrukcję, w której jest napisane, że led przygasa przy włączeniu kierunku, a w przypadku lamp 35 w led się wyłącza. To mnie zastanowiło, gdyż wszystkie stelvio mają lampy 35w, a ostatnio jak widziałem inny egzemplarz to lampy przy kierunkach przygasały, stąd zacząłem się zastanawiać o co chodzi i czy przypadkiem nie jest to kwestia ustawień. Słowo ‚problem’ być może nie było tu najlepszym określeniem, przyznaję.

  6. #3506
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Nie zajmowałem się tematem nigdy, wiec tak tylko pierwsze myśli. W USA są bodajże ustawienia jakieś na DRLe w menu radia - zobacz. Jak nie to coś w proxi jest do tego menu ale chyba po ustawieniu na EU znika (przynajmniej o ile pamietam w polifcie) .Może też w proxi siedzi coś odnośnie sposobu działania - w MES lista gotowych ustawień mała - trzeba AlfaOBD albo wg map proxi robić. Jak pisałem nie wykminiałem jak to działa, nie patrzyłem, nigdy tego tematu żaden klient nie przyniósł do obczajenia/jako problem, wiec wiecej nie pomogę.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #3507
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2024
    Auto
    Stelvio q4 2.2 210 km
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam, jaka może być przyczyną komunikatu niskie ciśnienie oleju stelvio 2.2 q4 210 ps??

    - - - Updated - - -

    Witam, jaka może być przyczyna komunikatu o niskim CV istnieniu oleju stelvio 2.2 q4 210 ps ??

  8. #3508
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Uszczelka smoka, mozliwe ze przegapiles typowa usterke tych silników i juz po ptokach i poszukasz nowszego silnika i xmienisz uszczelke na wieczną aftetmarketowa albo jesli nie pasuje to na nowa. Przykro mi, ale mozliwe ze tak jest
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #3509
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1.9JTD i AR Giulietta 1.75 TBI
    Postów
    52

    Domyślnie

    Zapytam tutaj zanim założę temat. może ktoś wie i pomoże.
    Ostatnio zacząłem słyszeć dziwne stuki z przodu auta. Stuki są słyszalne przy niskich prędkościach - do około 50km/h ale zazwyczaj 10-30km/h. Stuki są słyszalne w 99% przypadków przy skręconej kierownicy w różnych pozycjach od delikatnych wychyłów po obrót 180 stopni. Stuki dochodzą z przodu auta - środek lub lewa strona. Wyczuwalne są delikatnie na kierownicy a stukanie brzmi troche jak jakiś luz na kolumnie kierowniczej może w zawieszeniu? Poniżej zamieściłem filmik gdzie jeźdzę po parkingu z kostki brukowej (wiec wiadomo że są jakieś małe nierówności). Dźwięki są słyszalne w sekundach 12, 17, 22, 24 póżniej koło 29 sekundy potem już nie bo obróciłem kierownice w prawo.. jak potem wyczułem to stuki są słyszalne mniej więcej od 180 stopni w lewoskręcie do 90 stopni w prawoskręcię.

    https://youtu.be/q4gRAVFfQcE
    Czy ma ktoś pomysł co to może stukać? gdzie szukać? Bo pojade do mechanika to od razu każe mi wymienić pół zawieszenia a może ktoś z Was słyszał już taki dźwięk. Auto to Giulia z 2017r. veloce 280KM napęd na tył przebieg 120k

  10. #3510
    Użytkownik Świeżak Avatar lisu7
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Giulia Q4 Veloce Swiss
    Postów
    74

    Domyślnie

    Jak przy skręcie skrzypi piszczy, zwłaszcza na parkingach przy parkowaniu to zapewne będzie, łożysko amortyzatora.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory