Strona 378 z 418 PierwszyPierwszy ... 278328368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,771 do 3,780 z 4180

Temat: Kosmetyka Alf - doradztwo,porady,Twój arsenał itd

  1. #3771
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Dziś jeszcze przetestowałem Czarną Mambe do opon.

    Foto nr.1 goła opona vs. Black Mamba



    Foto nr.2 Nielsen Brillance vs Black Mamba.



    Przy mniej więcej tej samej ilości nanoszonego środka w ilości jednej warstwy Black Mamba wypada lepiej. Mocniej przyciemnia oraz daje delikatnie bardziej błyszczący efekt niż Nielsen. Jutro położę jeszcze po jednej warstwie i tez porównam (bo jak wiadomo Nielsen w jednej warstwie szału nie robi od razu wsiąka w oponę) oraz zobaczymy jak z trwałością będzie bo z nielsena byłem średnio zadowolony.

    Troszkę nie fair porównanie :-D Lewa opona widać że stoi pod światło, prawa nie. Ustaw obydwie pod światło lub obydwie w cieniu :-P

  2. #3772
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,313

    Domyślnie

    Nie chcę nic mówić, ale ta mamba wygląda identycznie jak K2 BOLD czy cokolwiek w spray'u, po lekkim przeschnięciu przez noc, poważnie

    Przy czym bold psika się w ułamek czasu wymaganego do nałożenia mamby czy już w ogóle abstrakcji - Dwukrotnego nakładania czegokolwiek na opony. A efekt pozostaje dokładnie tak samo - do czasu pierwszego zabrudzenia opon. Brudna pozostaje brudną, co by pod nią nie było.

  3. #3773
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Masz fotki z porównania efektu i trwałości chetnie zobaczę żeby nie przepłacać następnym razem.

    Cytat Napisał 123MyjeszTy Zobacz post
    Troszkę nie fair porównanie :-D Lewa opona widać że stoi pod światło, prawa nie. Ustaw obydwie pod światło lub obydwie w cieniu :-P
    Mam pod kilkoma kątami fotki jutro wrzucę i na kazdej jest różnica. Nielsen na wyszorowaną oponę wymaga kilku warstw, mamba po jednej juz daje wystarczający efekt.

  4. #3774
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,313

    Domyślnie

    "Fotki" opon mam robić ? bez żartów
    Fotki efektu ? fotki trwałości ? moje 50km 2x w tygodniu mija kilka wyjazdów z budowy drogi szybkiego ruchu, jak to porównasz ze 50km miasta z czyszczonymi ulicami ? Żebyś 100 warstw Nielsenów i innych Mamb nie dawał - guzik z tego zostanie po tych 50 km. Tzn sobie będzie, tylko niewidoczne przez bród.

    B, nie trzeba wyjazdów z budowy. Choćby pogoda jak w tym miesiącu, sól i już.

    To tak jak z np. maską z odpryskami - guzik da jej swisswax najlepszy , poprzedzony korektami , cleanerami itd. - gdy są odpryski , ba zachlapanie czymkolwiek. A nawet razi wtedy jeszcze bardziej.
    Tyle że maska na to mniej narażona, a opona po pierwszych kilkudziesięciu kilometrach ? (ot pogoda jak tego miesiąca choćby) - nic przez naniesiony brud nie będzie widać działań z szamponami i LSPami do opon.

    Po prostu przekraczacie uważam, co nieco granice zdrowego rozsądku z tymi szamponami do opon i dwukrotnymu nakładaniami czegośtam na nie, i myciu szamponem do opon, w dodatku na wóz , który jeździ 2,5 tys km miesięcznie.

  5. #3775
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Kwestia taka, że dobry dressing nie jest usuwany razem z brudem czyli splukasz brud myjką i opona nadal jest czarna. Poza tym słabiej sie brud trzyma. Nielsen wytrzymywał spokojnie trzy tygodnie ale po 2, 3 myciach trzeba bylo nanosić ponownie. Mi by wystarczyło jak wytrzyma przy moich przebiegach ponad miesiąc bo nie jara mnie nanoszenie czegos co tydzień. I jak wyraźnie pisałem mamby wystarcza jedna warstwa a nałożenie jej na obie strony opon zajęli mi 10 minut. Gdybym jezdzil po budowach i robił takie przebiegi kupił bym inne auto. Dla mnie ideą detailingu nie jest posiadanie non stop czystego auta a to ze jak po tygodniu jeżdżenia do pracy chce miec czyste auto to wystarczy max godzina aby przywrócić je zwykłym myciem do błysku. Nie musząc co tydzien smalcowac opon czy co miesiąc polerowac auta. Ma być zrobione raz i porządnie z zachowaniem rozsądku jesli chodzi o cenę. Bo nie jest sztuka ani raz w roku za kupę siana położyć na wszystko powloki hydrofobowe czy tez co tydzien smarować czymś marketowym.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 02-03-2017 o 21:32

  6. #3776
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,313

    Domyślnie

    To się zgadzamy w tym ostatnim. Z tym że zamiast 10 min cos na oponę pędzelkiem wcierać, w 2 minuty psik psik i juz. I tak z felgami można jopla dostać jakby sie chciało na sto procent zrobić.
    Co do lakieru to samo. Po myciu aquawax na mokry i koniec.
    Aha, nie po budowach, tylko obok wystarczy. Mimo sprzątania przez maszyny inwestorów cala robota detailerska na nic , obok takiego wjazdu przejeżdżając.

  7. #3777
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Opony równo oparte pod ścianą wiadomo, że światło nie jest jak w studio w namiocie bezcieniowym ale osobiście jak bym nie spojrzał mamba dla mnie wygląda lepiej. Czarny od razu jest czarny, a po nielsenie ma jeszcze trochę odcień gołej gumy. Podejrzewam, że po 2 warstwach by się mniej więcej wyrównało jednak po jednej moim zdaniem bezapelacyjnie wygrywa mamba.


  8. #3778
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Opony równo oparte pod ścianą wiadomo, że światło nie jest jak w studio w namiocie bezcieniowym ale osobiście jak bym nie spojrzał mamba dla mnie wygląda lepiej. Czarny od razu jest czarny, a po nielsenie ma jeszcze trochę odcień gołej gumy. Podejrzewam, że po 2 warstwach by się mniej więcej wyrównało jednak po jednej moim zdaniem bezapelacyjnie wygrywa mamba.

    Daje 1 dla nielsena, 0 dla mamby :-) Jakoś bardziej podoba mi się ten efekt :-)
    Swoją drogą ostatnio była zmiana w cenniku od Soft99, więc polecam jak ktoś chce na testy, Tire dresing ich, black black coat :-) U mnie wytrzymał 1.5miesiąca, z czego byłem bardzo zadowolony. :-)

  9. #3779
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jeśli ktoś woli trochę bardziej szara oponę albo lubi nakładać kilka warstw wtedy sam polecę Nielsena zamiast Mamby no i zawsze dycha zostaje w kieszeni ;D

  10. #3780
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Jeśli ktoś woli trochę bardziej szara oponę albo lubi nakładać kilka warstw wtedy sam polecę Nielsena zamiast Mamby no i zawsze dycha zostaje w kieszeni ;D
    Hehe, według mnie nielsen z tego punktu widzenia wygląda bardzo równomiernie (dobrze rozprowadzony?) Natomiast mamba tak jak by plamiasto trochę, ale może już wzrok mi uszami wychodzi :-P

Podobne wątki

  1. Twój pomysł na bodykit / ospoilerowanie..
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 10-12-2018, 19:48
  2. pioneer prosba o doradztwo
    Utworzone przez masters85 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 16:43
  3. Sprzedac czy naprawiac silnik prosze o doradztwo !!
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory