Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #3821
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    809

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Jakim elektrykiem jeździsz?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Mój brat ma Mustanga e-macha od roku.
    Ale to się nie liczy pewnie bo MUSZĘ mieć elektryka,żeby wiedzieć,że mój brat użytkuje go bez problemu.

  2. #3822
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    719

    Domyślnie

    Torbix, obejrzyj sobie materiał, do którego link Ci podałem, odkryjesz samego siebie na nowo - nie pisz o nowych osiedlach, tylko o tych, które już są i w których mieszkają miliony ludzi - osiedlach, na których brakuje miejsc parkingowych - Twój whotebautyzm, jest porażający, od samego początku, kiedy napisałeś, że sposobem zagospodarowania zużytych ogniw z samochodów elektrycznych ma być umieszczanie ich na hałdach, pod warunkiem, że nie pod Twoimi oknami i przez cały przebieg tej dyskusji, tego poziomu argumentów się trzymasz




    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Mój brat ma Mustanga e-macha od roku.
    Ale to się nie liczy pewnie bo MUSZĘ mieć elektryka,żeby wiedzieć,że mój brat użytkuje go bez problemu.
    Spoko, dobrze, że brat, a nie szwagra żony, koń rodzony

  3. #3823
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,248

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Czy to, że PiSowcy twierdzą, że Ziemia jest okrągła, o wszystkich, którzy tak uważają, świadczyć ma, że sa PiSowcami?
    Głosowanie na lewactwo i wypłakiwanie się tutaj, jaki to przymus aut EV jest zły... jest słabe.
    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Twojego wPiSu dotyczącego postępowia PiSowskiej milicji z kobietą w Krakowie, wprost wynika, że mentalnie jesteś zatwardziałym PiSiorem.
    W żadnym momencie mojego wpisu nie odniosłem się do postępowania policji z tą kobietą. więc nie wkładaj mi do ust rzeczy których nie powiedziałem.

  4. #3824
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    tu nie chodzi o jednego czy trzy wallbox-y, tylko efekt skali. i nie chodzi o jedną płytę indukcyjną. jedna płyta indukcyjna to pobór mocy ~7-11kWh, ale tylko wtedy, kiedy wszystkie pola grzeją z pełną mocą. Jak gotujesz sobie zupę to pobierasz 2-3kWh przez pół godziny. tu będzie pełny pobór mocy przez kilka-kilkanaście godzin ciągle razy ilość wallboxów.
    w nocy, gdzie na tych samych osiedlach, ludzie śpią, i nie używają innych odbiorników energii elektrycznej, i tej mocy przyłączeniowej, spokojnie wystarczy bez zadnej modernizacji. W dzien mozna ograniczac moc ładowania, jesli bedzie taka potrzeba. Jest tez inna kwestia, ktora skutecznie zacheci ludzi do myslenia wczesniej - cena.

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    problem jest wbrew pozorom realny. łatwo dostępny gruby kabel miedziany. raj dla bezdomnych. obrać jeden kabelek do gołej miedzi i jest kasiurka na 3 jabole.
    No oczywiscie, ze jest realny, i pewnie gdzies, cos takiego sie wydarzy. Kiedys tam zwinęli przez noc trakcję nad torami pytanie tylko - no i co z tego? Samochody sie kradnie, i nikomu to nie przeszkadza w zostawianiu samochodu bez nadzoru.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Kolejny świeży przykład:
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,187572,30000631,auto-elektryczne-zapalilo-sie-we-wroclawiu-zuzyto-juz-12-ton.html#do_w=254&do_v=841&do_st=RS&do_sid=1212&do _a=1212&s=BoxLoCpImg4&do_upid=841_ti&do_utid=30000 631&do_uvid=1690113718994
    "Jak zaznaczają strażacy, tak naprawdę dotąd nie przygotowano procedury gaszenia tego typu pojazdów."

    https://remiza.com.pl/zdarzenie-z-el...l-nowe-zasady/
    tez zeby nie było - pierwsza wersja była opublikowana w 2020 roku.

    nom, nie ma, nie ma, nic nie ma ale pelikan klika, klika, wszystko łyka
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 24-07-2023 o 10:15
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #3825
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    809

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post

    Spoko, dobrze, że brat, a nie szwagra żony, koń rodzony
    Ale gdyby szwagier powiedział,że elektryki są huj....to byłaby to już prawda objawiona co nie?

  6. #3826
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    w nocy, gdzie na tych samych osiedlach, ludzie śpią, i nie używają innych odbiorników energii elektrycznej, i tej mocy przyłączeniowej, spokojnie wystarczy bez zadnej modernizacji. W dzien mozna ograniczac moc ładowania, jesli bedzie taka potrzeba. Jest tez inna kwestia, ktora skutecznie zacheci ludzi do myslenia wczesniej - cena.
    moim zdaniem jesteś w tym temacie niepoprawnym optymistą.
    po pierwsze. są już dane z Holandii, gdzie przy populacji aut EV 3% już są odnotowywane problemy z zapewnieniem odpowiedniej ilości prądu.
    po drugie. w nocy jest akceptowane ładowanie wolne, które trwa kilka godzin. w dzień jak potrzebujesz używać, to chcesz się naładować szybko, a ty chcesz ograniczać moce ładowania.... to się nie skleja.
    po trzecie, cena... jak zabraknie spalinówek, to jak myślisz, skąd rząd uzupełni lukę podatkową z niesprzedanych paliw?

  7. #3827
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    719

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Głosowanie na lewactwo i wypłakiwanie się tutaj, jaki to przymus aut EV jest zły... jest słabe.
    Na tym właśnie polega problem takich jak Ty, którym mieszają się poglądy z religią - to "lewactwo" stworzyło warunek, który, bodaj za dwa lata pozwoli wrócić do dyskusji, to samo "lewactwo" dopuszcza do odstępst od reguły, cóż, skoro, żeby się o tym dowiedzieć trzeba ruszać głową, nie tylko po to, żeby odganiać muchy
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 24-07-2023 o 10:22

  8. #3828
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    No oczywiscie, ze jest realny, i pewnie gdzies, cos takiego sie wydarzy. Kiedys tam zwinęli przez noc trakcję nad torami pytanie tylko - no i co z tego? Samochody sie kradnie, i nikomu to nie przeszkadza w zostawianiu samochodu bez nadzoru.
    Trzeba być optymistą. dzięki autom EV rozwiążemy problem z kradzieżami katalizatorów

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    Na tym właśnie polega problem takich jak Ty, którym mieszają się poglądy z religią - to "lewactwo" stworzyło warunek, który, bodaj za dwa lata pozwoli wrócić do dyskusji, to samo "lewactwo" dopuszcza do odstępst od reguły, cóż, skoro, ceby się o tym dowiedzieć trzeba ruszać głową
    to jak nie ma problemu, to po co tu płaczesz jakie to EV złe?

  9. #3829
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    fajnie, na jednej linii promowej tak sobie przewoznik wymyślił. Jednej, na setki funkcjonujących na świecie. Koniec świata powiadam ci, koniec świata. Jak żyć??


    rozumiem, ze jestes zdesperowany, ale no przykro mi, nadal będziesz jeździł kiedyś elektrykiem
    Przecież już dawno mówiłem, że być może KIEDYŚ będę - zawsze piszesz nie na temat i odpowiadasz na niezadane pytania , czy tylko gdy się denerwujesz i nie masz za wiele do powiedzenia w konkretnej kwestii)? :sacastic:

    Jesteś jak "inwestor" mówiący: KIEDYŚ będzie bessa, KIEDYŚ Bitcoin spadnie do zera, KIEDYŚ Bitcoin się odbije, KIEDYŚ ...

    Na dzień dzisiejszy podejmujesz żałosne próby przekonywania innych w sytuacji w której jeteś takim futurystą-małym jasiem, który nawet nie wie KIEDY sam będzie jeździł elektrykiem - tzn. nawet nie jesteś w stanie zdecydować sam o sobie, a wymądrzasz się na temat elektryfikacji jakbyś się na tym znał - taki "ekspert z Internetu", który bez dostępu do internetu za wiele nie wie tak naprawdę ...

    Myślałeś o zmianie tutaj nicka na "Tomtrz-KIEDYŚ"?
    Dla kolegi pytam

    p.s.
    KIEDY(Ś) będziesz miał elektryka, czy ciągle będziesz smrodził spalinowcem z wielkim silnikiem? Wszystko wiesz - to i jest nadzieja dla Ciebie, że to również - czy się mylę?

  10. #3830
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    719

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    W żadnym momencie mojego wpisu nie odniosłem się do postępowania policji z tą kobietą. więc nie wkładaj mi do ust rzeczy których nie powiedziałem.
    Ty już sam nie wiesz ci PiSzesz - jako problem przedstawiłeś nie to, co zrobiła PiSowska, zideologizowana milicja, tylko to, co zrobiła ofiara działań milicji o TVN, który, jako jeden z bardzo wielu, przedstawił to skandaliczne zachowanie mikucji, które sąd uznał za bezprawne.



    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    to jak nie ma problemu, to po co tu płaczesz jakie to EV złe?

    A, kto powiedział, że go nie ma - słyszałeś kiedykolwiek o czymś takim jak dyskusja i przekonywanie, na pdstawie rzeczowych argumentów oraz o tym, że poglądy to nie jest okop na wojnie, którego się broni za wszelką cenę?

    P. S.
    To co Ty nazywasz "płaczem", już na samym wstępie eliminuje Cię z grona uczestników, jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 24-07-2023 o 10:29

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory