Strona 4 z 45 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 447

Temat: 330mm Brembo Alfa 156

  1. #31
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Zaciski brembo od 166-tki na tarczy z GTV 305mm, po pierwsze nic nie trzeba kombinować z otworami i można jeździć na 16-tkach (mam telefony więc bez dystansu się nie obejdzie) jak dojdą graty to pomiary i w pewnej firmie będzie gotowy wzór do wykonania adapterów (dobre i w przyzwoitych pieniądzach- prawda Krusz?
    Dawaj rysunek w cadzie albo namiar do firmy Slavol

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post

    to adaptery do 156 pod 330mm brembo z GTA
    Do 147 bo to moje i pasują tylko zacisków Brembo od GTA więc rozumiem że foto poglądowe

    A co do planów zacisków od 159.. tu przychylam się do opinii Omena i paru innych osób.. też miałem z początku plan użyć tych zacisków ale Łukasz w Ital Performance mi to skutecznie wyrzucił z głowy bo to lekko gówniania robota żeby przy każdej zmiane tarcz musieć toczyć dodatkowy rozstaw śrub który w sumie nie wiadomo jak zniesie katowanie i po 2-3 zmianach tarcz wyjdzie że dokładasz tyle kasy że można było poszukać zacisków pod tarczę od GTA które są stosunkowo tanie i łatwo dostępne choćby proste Brembo gładkie które widuje często na allegro..

    A co do terminów wykonania adapterów fakt długi ale robota PIERWSZA KLASA! więc polecam mimo to, tylko warto dwa razy pomyśleć zanim się odda do tworzenia adapterów bo zaciski od GTA się trafiają wystarczy zapolować.. Jest ebay, alfaowner.com, allegro.pl .. częściej pojawiają się od rozbitków GT 3.2 bo tam są takie same..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  3. #33
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    No najpierw muszę pomierzyć, firma zrobi, wzór będzie u nich. Przetestuje u siebie i jak wszystko będzie OK dam namiary. Potrwa to około miesiąca.
    Na forum mogę wrzucić jedynie swój rysunek za tydzień lub dwa.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  4. #34
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maestro
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    451

    Domyślnie

    adaptery 500PLN? japikole....

    godzinka roboty na frezarce czy tam jakimś centrum obróbczym, + materiał (powiedzmy formatka 200x100 z ogromnym zapasem)...

    robie takie rzeczy ale mniejszego kalibru.

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Kolego niewiem jakie adaptery robi się godzine na frezarce może takie do rowerów pod tarcze 160mm najmniejszą.. bo te na foto wyżej zajeło ładne sporo roboczogodzin.. i 500zł nie jest jakąś wygórowaną kwotą, weź pod uwagę materiał, same roboczogodziny na wymierzenie, zrobienie szablonu z drewna albo ze spawanego metalu potem pomiary przerysowanie do cada.. potem jeszcze wyprodukowanie tego na frezarce jak dobrze pamiętam 5 osiowej..

    Dołoż do tego że jest to w sumie manufaktura bo zostały wykonane tylko 2 sztuki dla mnie.. uderzasz do firmy która ma taką frezarkę numeryczną 5 osiową za duże $$$$$$$ i mówisz że chcesz 2 sztuki zrobić to wyśmieją Cię że dla 2 sztuk to nie opłaca im się uruchamiać i ustawiać maszyny.. co innego jak zamówisz jakąś większą partie to uruchomienie maszyny zaczyna się opłacać to i cena finalnego produktu spada i wtedy rzeczywiście może się okazać że będzie on kosztował 50zł a nie 500.. ale tak to nie ma cudów..

    np. teraz mając ten adapter mogę go narysować w cadzie bo to nie problem.. ale co mi po tym jak takie Brembo nie łatwo dostać i zbyt wiele chętnych i tak nie będzie na takie adaptery.. Ital Performance też napewno już mają zapisany projekt w cadzie ale góra pewnie 1 komplet może dwa rocznie wyprodukują na zamówienie przy dużym szczęściu..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  6. #36
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    No to kolego maestro może byś nas uszczęśliwił i zrobił kilka kompletów? Dostaniesz pocztą kupę żelastwa, pomierzysz co trzeba i machniesz w godzinkę parę sztuk?
    Z jeden pod zacisk z GTA i 330mm, dla mnie zwykłe pod 305mm, koledzy jacyś się znajdą na brembo z 159-tki do tarczy z tejże, dostaniesz kilka piwek i dozgonną wdzięczność....... nie......szkoda...... i trzeba będzie 5 stówek wybulić..... ech życie
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  7. #37
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Zacisk EVO to to samo co duże BREMBO na tarczę 330mm z GTA lub GT 3.2.
    Mają inne mocowanie, przez co łatwiej jest wykonać adapter - wszystkie otwory są na jednej płaszczyźnie.

  8. #38
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Pytanie do ludzi którzy przechodzili już przez szkiełkowanie i malowanie proszkowe zacisków (będę robił przód i tył) ile płaciliście?
    W mojej "wiosce" znalazłem jeden zakład i chciałbym się zorientować w średnich cenach żeby mnie nie "przekręcili"
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  9. #39
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Pytanie do ludzi którzy przechodzili już przez szkiełkowanie i malowanie proszkowe zacisków (będę robił przód i tył) ile płaciliście?
    W mojej "wiosce" znalazłem jeden zakład i chciałbym się zorientować w średnich cenach żeby mnie nie "przekręcili"
    60zł/komplet. Słyszałem o rozpiętości cen: 50-70zł.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Jawor
    Auto
    156 2,4JTD 150kM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Wie ktoś czy kompletny przedni zestaw zwrotnic z zaciskami brembo i tarczami od 156 GTA(2003r) bez problemu wpasuję w 156 2,4 jtd(2002r)????

Podobne wątki

  1. AR 147\156\GT + Brembo z AR 166 + 330mm tarcze = analogowy GTA
    Utworzone przez acab w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-01-2023, 00:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory