Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 57

Temat: Stelvio po wypadku nie odpala

  1. #31
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 05/2017
    Postów
    24

    Domyślnie

    Właśnie wróciłem z warsztatu i sytuacja wygląda tak :

    Jak samochód przyjechał na lawecie to reagował na kluczyk , że można było włączyć stacyjkę, grało radio itp, była próba zapłonu ale samochód nie odpalał.

    Na obecną chwilę po wielu próbach uruchomienia poprzez start stop albo się spalił jakiś bezpiecznik albo rozkodował się kluczyk, bowiem samochód w ogóle nie reaguje na kluczyk.
    Niestety ten elektryk , który przyjeżdża do tego warszatatu , nie może sobie z tym poradzić. Bo obecnie komputer nie reaguje w ogóle .

    Czy ma ktoś może schemat instalacji Stelvio z Kanady z roku 2017, 2.0 benzyna 280 km ?

    dziękuję

  2. #32
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam to na złączu OBD nie ma zasilania dla interface'u (tego Elma czy co tam masz) gdy stacyjka jest off. Dlatego nie możesz się połączyć dopóki kluczyk nie działa i przycisk start/stop. Ale sygnały na pinach CAN powinny być cały czas aktywne. Więc jak podasz na pin zasilania tego interface'u napięcie 12V z jakiegoś dodatkowego zasilacza (czy aku) i sygnały CAN (dwa druty) to powinieneś się połączyć z BCM bez problemu i może odczytasz o co kaman. Musisz sobie tylko dorobić taką przejściówkę do OBD.
    Jeśli chce Ci się tak bawić a nie wiesz jak to podłączyć to mogę Ci narysować coś odręcznie który pin do czego podłączyć. Cztery przewody raptem potrzebne.

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Moje kilka sugestii do sprawdzenia na początek - niektóre punkty wg schematów Giulii które mam pod ręką, ale powinno być to samo.
    1.Bateria w kluczyku - sprawdzić napięcie bo i nowe moga być padnięte - zdarza się
    2.Czy w kluczyku przy wymianie włożyłeś dobrą stroną baterię, oraz czy nie połamałeś blaszek - otwórz/sprwdź
    3.Sprawdź bezpieczniki główne na klemie plusowej obok piro - tzn napięcie czy za nimi jest
    4.Czy jest napięcie na złączu OBD - ono jest stałe (nie jak netzmark napisał) - pin 16 złącza a masy to 4 i 5. Jeśli nie ma to bezpiecznik F36 to na BCMie w nogach pasażera, dolny rząd, 3 od lewej. Ten sam bezpiecznik odpowiada również za napięcie dla centralki RFHUB która obsługuje kluczyki.
    5.Czy BCM dostaje główne zasilanie - wtyk z grubym czerwonym kablem
    6.No i czy auto było odpalane jakimś boosterem gdy klema piro była jeszcze spalona?

    Do tego napisz skąd jesteś/uzupełnij profil - może ktoś będzie Ci mógł pomóc lokalnie?

  4. #34
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 05/2017
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Z tego co pamiętam to na złączu OBD nie ma zasilania dla interface'u (tego Elma czy co tam masz) gdy stacyjka jest off. Dlatego nie możesz się połączyć dopóki kluczyk nie działa i przycisk start/stop. Ale sygnały na pinach CAN powinny być cały czas aktywne. Więc jak podasz na pin zasilania tego interface'u napięcie 12V z jakiegoś dodatkowego zasilacza (czy aku) i sygnały CAN (dwa druty) to powinieneś się połączyć z BCM bez problemu i może odczytasz o co kaman. Musisz sobie tylko dorobić taką przejściówkę do OBD.
    Jeśli chce Ci się tak bawić a nie wiesz jak to podłączyć to mogę Ci narysować coś odręcznie który pin do czego podłączyć. Cztery przewody raptem potrzebne.
    Jasne, będę wdzięczny za każdą pomoc.

  5. #35
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ono jest stałe (nie jak netzmark napisał)
    Zasugerowałem się tym że mój moduł BT na OBD przestaje działać po wyłączeniu stacyjki a po ponownym włączeniu wymaga wystartowania przyciskiem na nim. Zakładałem, że on nie ma żadnej analizy sygnałów a po prostu wyłącza się po zaniku zasilania...

    Cytat Napisał johnwayne2 Zobacz post
    Jasne, będę wdzięczny za każdą pomoc.
    Może wpierw faktycznie sprawdź czy masz napięcie na pinach które napisał epsonix. Jeśli ono tam jest to mój pomysł nic nie da. A jeśli go nie będzie to dwie opcje - szukasz gdzie je wcięło, albo podłączasz je bokiem jak proponuje i odczytujesz kody błędów. Sprawdź.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 23-12-2023 o 19:59

  6. #36
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 05/2017
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Moje kilka sugestii do sprawdzenia na początek - niektóre punkty wg schematów Giulii które mam pod ręką, ale powinno być to samo.
    1.Bateria w kluczyku - sprawdzić napięcie bo i nowe moga być padnięte - zdarza się
    2.Czy w kluczyku przy wymianie włożyłeś dobrą stroną baterię, oraz czy nie połamałeś blaszek - otwórz/sprwdź
    3.Sprawdź bezpieczniki główne na klemie plusowej obok piro - tzn napięcie czy za nimi jest
    4.Czy jest napięcie na złączu OBD - ono jest stałe (nie jak netzmark napisał) - pin 16 złącza a masy to 4 i 5. Jeśli nie ma to bezpiecznik F36 to na BCMie w nogach pasażera, dolny rząd, 3 od lewej. Ten sam bezpiecznik odpowiada również za napięcie dla centralki RFHUB która obsługuje kluczyki.
    5.Czy BCM dostaje główne zasilanie - wtyk z grubym czerwonym kablem
    6.No i czy auto było odpalane jakimś boosterem gdy klema piro była jeszcze spalona?

    Do tego napisz skąd jesteś/uzupełnij profil - może ktoś będzie Ci mógł pomóc lokalnie?
    1.Tak jest napięcie w kluczyku, sprawdzaliśmy.
    2. Bateria włożona została dobrą stroną.

    3,4,5 przekaże do sprawdzenia. dzięki za sugestie
    6. nie wiem , ale hmm możliwe, jak przyjechał na lawecie to trzeba było go z lawety ściągnąć , a nie dało się wrzucić neutral więc była próba odpalenia z boostera.

    Jestem z Dąbrowy Górniczej koło Katowic.

    Dzięki

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRed
    Dołączył
    10 2023
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Stelvio Ti
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cześć, a powiedz mi. Spróbuj podejść do auta bez kluczyka, wsiądź do środka i naciśnij przycisk zapłonu. U mnie wyskakuje info na ekranie o braku kluczyka w samochodzie po czym wyświetlacz gaśnie.

    Będziemy wiedzieli czy w ogóle jest napięcie i od razu wyeliminujemy problem z kluczykiem.
    Na ekranie będzie grafika kluczyka i info po angielsku coś ala „Key fob not found”.
    Jeżeli nic po naciśnięciu się nie pojawi to brak napięcia w aucie. Jak się pojawi to testy z kluczykiem w środku.

  8. #38
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,523

    Domyślnie

    Cytat Napisał StelvioRed Zobacz post
    Cześć, a powiedz mi. Spróbuj podejść do auta bez kluczyka, wsiądź do środka i naciśnij przycisk zapłonu. U mnie wyskakuje info na ekranie o braku kluczyka w samochodzie po czym wyświetlacz gaśnie.

    Będziemy wiedzieli czy w ogóle jest napięcie i od razu wyeliminujemy problem z kluczykiem.
    Na ekranie będzie grafika kluczyka i info po angielsku coś ala „Key fob not found”.
    Jeżeli nic po naciśnięciu się nie pojawi to brak napięcia w aucie. Jak się pojawi to testy z kluczykiem w środku.
    Co ma mu sie pojawic jak nie ma napiecia pradu.

  9. #39
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRed
    Dołączył
    10 2023
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Stelvio Ti
    Postów
    47

    Domyślnie

    Nic wtedy eliminujemy problem kluczyka, baterii w kluczyku itd.

  10. #40
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,523

    Domyślnie

    Cytat Napisał StelvioRed Zobacz post
    Nic wtedy eliminujemy problem kluczyka, baterii w kluczyku itd.
    Po co to pisać aby pisać. Tak ja jak to robię w tej chwili.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [STELVIO] Dlaczego Stelvio, a nie Stinger?
    Utworzone przez zukowski w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 19:39
  3. [159] 159 2.4 jtd AUTOMAT nie odpala po wypadku
    Utworzone przez motodoktor1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-05-2014, 22:18
  4. Po wypadku nie odpala
    Utworzone przez evomarkos w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-12-2013, 17:15
  5. po wypadku
    Utworzone przez 1radar1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-11-2010, 20:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory