Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Temat: Alfa Romeo 159 1.9 diesel vs mazda 6 2.0 lpg

  1. #31
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    niby tak , ale właśnie spójrz na przykładzie mazdy , poprzednia 6 gniła w oczach , a najnowsza i tak się sprzedaje ;
    ..
    I to trzeba swoje poczekać !
    Ale to efekt tego, że ten wóz wyróżnia się stylistycznie na tle konkurencji. I technologicznie.
    Giulietty też się nieźle sprzedają zdaje się (i Bravy) mimo wiadomej opinii o Alfie i Fiacie.
    Zakładając zakup na 3-5 lat, guzik klienta obchodzi korozja, bo na bank nie da się jeszcze we znaki.
    Jak ktoś chce dłużej pojeździć - porządna konserwacja zaraz po zakupie i później co 2-3lata i będzie ok - tak sądzę na podstawie dotychczasowych doświadczeń z zakonserwowaną i nie zakonserwowaną 156. W tej ostatniej rdza przeżarła talerzyk trzymający sprężynę w amortyzatorze tak że odpadł, a w konserwowanej - śladu rdzy.

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    obecnie mazda 6, nie dlugo: 159 sportvagon 2.o jtdm
    Postów
    35

    Domyślnie

    Witam Wszystkich ponownie. Dalej szukam Alfy 159 i nic nie znalazłem hehe. Myslicie ze mozna kupić coś sensownego z 2006 roku? a moze ma ktoś 1.9 120km??

  3. #33
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    nie warto kupować najsłabszego silnika z tak danego roku produkcji, odradzam. Auto będzie zajeżdzone, słabe i kosztochłonne. Jesli szukasz, szukaj 2008 roku z silnikiem 150 KM. Naprawde jest znaczna róznica pod każdym względem.
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Oczywiście bzdury. Takie samo jest prawdopodobieństwo znalezienia zajeżdżonego egzemplarza z 2006 jak z 2008 jak i odwrotnie. Co do silnika, ja szukałbym właśnie wersji 120 konnej bo realnie generuje mniejsze koszty, problemy a jeśli chodzi o moc to większość egzemplarzy ma ponad 130 koni, moment też jest większy niż na papierze. Różnica zatem minimalna problemów mniej. No ale wiadomo na forum KAŻDEJ marki powiedzą Ci nie kupuj najsłabszej wersji "TO NIE JEDZIE"...
    Generalnie ile pieniędzy i jakie masz wymagania, że tyle szukasz auta i nie możesz znaleźć?

  5. #35
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Morspl
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    GTV Spider 3.0 V6, Infiniti QX50, Volvo xc60
    Postów
    242

    Domyślnie

    W dieslu 120 koni jest spoko. Jeździsz momentem. Jak nie masz aspiracji do ścigania się na światłach to będzie spełniało twoje oczekiwania. Myślę, że dynamiką nie będzie odbiegać od mazdy 2.0 z LPG. Zapewne już nie rozważasz Mazdy, ale jako użytkownik auta japońskiego zrobionego w Japonii ( podobnie jak mazda) mogę Ci tylko powiedzieć, że awarii tu nie uświadczysz. Zwyczajnie nie chcą się psuć. Auta w środku nudne ale mają to coś co sprawia, że nie zamieniłbyś je na inne, materiały nie skrzypią są doskonale spasowane, za to dość twarde. Niestety jak już coś się zepsuje to jest drogo. Najczęściej tylko aso ma części bo zamienników jak na lekarstwo. Ja jednak na auto codzienne tylko wybieram Japończyka. Alfa dla mnie to samochód dający czystą przyjemność stanowiący odskocznię od codzienności i nie chciałbym aby stał się codziennością i spowszedniał. Oczywiście nie neguję wyboru 159 na auto codzienne, auto ładne i udane. Chciałem tylko podkreślić, że japońskie auta dają specyficzne poczucie pewności, że zawsze dojedziesz. Bardzo proszę nie atakujcie mnie tu zaraz, że powielam stereotyp awaryjnych Alf, bo tego nie robię. Zwyczajnie Japońskie benzyny to auta niezniszczalne (prawie) i w porównaniu z każdym innym autem wygrywają w tej kategorii.
    Ostatnio edytowane przez Morspl ; 03-10-2014 o 06:01

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Morspl Zobacz post
    W dieslu 120 koni jest spoko. Jeździsz momentem. Jak nie masz aspiracji do ścigania się na światłach to będzie spełniało twoje oczekiwania. Myślę, że dynamiką nie będzie odbiegać od mazdy 2.0 z LPG. Zapewne już nie rozważasz Mazdy, ale jako użytkownik auta japońskiego zrobionego w Japonii ( podobnie jak mazda) mogę Ci tylko powiedzieć, że awarii tu nie uświadczysz. Zwyczajnie nie chcą się psuć. Auta w środku nudne ale mają to coś co sprawia, że nie zamieniłbyś je na inne, materiały nie skrzypią są doskonale spasowane, za to dość twarde. Niestety jak już coś się zepsuje to jest drogo. Najczęściej tylko aso ma części bo zamienników jak na lekarstwo. Ja jednak na auto codzienne tylko wybieram Japończyka. Alfa dla mnie to samochód dający czystą przyjemność stanowiący odskocznię od codzienności i nie chciałbym aby stał się codziennością i spowszedniał. Oczywiście nie neguję wyboru 159 na auto codzienne, auto ładne i udane. Chciałem tylko podkreślić, że japońskie auta dają specyficzne poczucie pewności, że zawsze dojedziesz. Bardzo proszę nie atakujcie mnie tu zaraz, że powielam stereotyp awaryjnych Alf, bo tego nie robię. Zwyczajnie Japońskie benzyny to auta niezniszczalne (prawie) i w porównaniu z każdym innym autem wygrywają w tej kategorii.
    No niestety muszę Cię wyprowadzić z błędu - otóż Japończyki też są awaryjne i się psują i to w najmniej oczekiwanym momencie - oczywiste jest że z mniejszą częstotliwością - ale mit niezawodnych Japończyków w moich oczach upadł niestety - stąd moja obecność na tym forum i poszukiwania pięknej Alfy do kupienia.

  7. #37
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Tak czytam ten wątek i nie rozumiem czemu nie można dojść do sensownych wniosków.
    - 120 KM a masa własna pojazdu m-ki AR 159..... auto do jazdy z punktu A do punktu B w trybie luzaka.
    - Benzyna z natury rzeczy jest sprawniejsza i bardziej żwawa - nie dotyczy doładowanych diesli od 3 litrów wzwyż.
    - 30 KM robi różnicę.
    - Więcej koni daje więcej możliwości w różnych sytuacjach na drodze i nie koniecznie przy ściganiu.
    I w tym momencie właściwie można zamknąć temat.

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    obecnie mazda 6, nie dlugo: 159 sportvagon 2.o jtdm
    Postów
    35

    Domyślnie

    mam 23tyś. znajdzie sięcos?

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 159 1.9 Diesel VS GT 1.9 Diesel
    Utworzone przez damiansmoke w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 10:23
  2. Alfa Romeo i Mazda potwierdzają wspólne plany budowy roadsterów
    Utworzone przez cinas w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 08:39
  3. Fiat + Mazda = nowa Alfa Romeo
    Utworzone przez siapek w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 08:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory