Strona 4 z 25 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 243

Temat: metaliczny szum podczas jazdy (skrzynia biegów, klima)

  1. #31
    Użytkownik Świeżak Avatar Romek
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    117

    Domyślnie

    Mam ten sam problem,skrzynia szumi na każdym biegu,m można z tym jeżdzić,ale zastanawiam się nad wymianą łożysk.Czekam aż ktoś napisze,że wymienił łożyska w skrzyni i napisze ,że jest ok.Ciekawe jaki jest koszt takiej operacji.Dodałem ceramizera,ale efekt jest marny,albo żaden.

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikelo Zobacz post

    Jak wymienie dam znać czy się coś poprawiło czy nie...
    czekamy z niecierpliwością na wieści, choć mam wątpliwości czy u mnie już nie było już wymieniane bo skrzynia jest zafajdana silikonem na złączeniu. Oby wymiana przyniosła efekt.

  3. #33
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    u mnie skrzynia była robiona na gwarancji dwa razy ostatni raz przy 100 tkm ( teraz 149 tkm), szum jest ale słyszalny dopiero po wyłączeniu radia i nawiewu.
    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

  4. #34
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Brera
    Postów
    145

    Domyślnie

    Witam Panowie,

    Borykam się z podobnym problemem. Ostatnio Alfa zaczęła wydobywać z siebie dziwne dźwięki.
    Nie wiem czy jest to taki sam dźwięk, który tu opisujecie, więc postaram się dziś go nagrać i wrzucić na forum.
    Dźwięk występuje po puszczeniu pedała gazu na dowolnym biegu, oraz przy przyspieszaniu dużą lub małą prędkością. Po wciśnięciu pedału sprzęgła albo wrzuceniu na luz dźwięk zanika.
    Dodam że około 2 miesiące temu miałem wymianę sprzęgła i wysprzęglika.

    EDIT: korekta, dźwięk zanika po wyrzuceniu na luz, w poniedziałek jadę do mechanika i zobaczymy co o tym myśli
    Ostatnio edytowane przez robbson77 ; 16-06-2012 o 11:03

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał tonny Zobacz post
    Witam Panowie,

    Borykam się z podobnym problemem. Ostatnio Alfa zaczęła wydobywać z siebie dziwne dźwięki.
    Nie wiem czy jest to taki sam dźwięk, który tu opisujecie, więc postaram się dziś go nagrać i wrzucić na forum.
    Dźwięk występuje po puszczeniu pedała gazu na dowolnym biegu, oraz wtedy, kiedy wrzucam luz i auto toczy się z dużą lub małą prędkością. Po wciśnięciu pedału sprzęgła dźwięk zanika.
    Dodam że około 2 miesiące temu miałem wymianę sprzęgła i wysprzęglika.
    to dziwne, może to wcale nie skrzynia tylko wysprzęglik u nas hałasuje, np. jeśli kręci się razem z wałkem głównym w skrzyni. Ktoś ma wiedzę jak działa ten wysprzęglik?

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    eSCe / DG
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    to dziwne, może to wcale nie skrzynia tylko wysprzęglik u nas hałasuje, np. jeśli kręci się razem z wałkem głównym w skrzyni. Ktoś ma wiedzę jak działa ten wysprzęglik?
    Ale kolega tonny napisał, że wymieniał wysprzęglik niedawno.
    Ja mam identyczny objaw... Dodam, że jak słyszę do buczenie i wcisnę pedał gazu do podłogi to znika hałas...

    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  7. #37
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawido Zobacz post
    Ale kolega tonny napisał, że wymieniał wysprzęglik niedawno.
    Ja mam identyczny objaw... Dodam, że jak słyszę do buczenie i wcisnę pedał gazu do podłogi to znika hałas...

    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
    no tak ale jak po wciśnięciu sprzęgła hałas znika to może to wskazywać na coś z wysprzęglaniem. To jest niezła zagadka

  8. #38
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Węgorz
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Skoczów
    Auto
    Ibiza TDI i AR 159 SW 1.9 16V 2007
    Postów
    426

    Domyślnie

    Wczoraj w czasie spokojnej jazdy usłyszałem właśnie metaliczny szum i przypomniał mi się ten temat z forum.
    Mam kiepski ale popularny i wygodny nawyk prowadzenia lewą ręką,prawy łokieć na podłokietniku a dłoń opiera się na lewarku skrzyni biegów i właśnie wtedy ten metaliczny szum zawsze ma miejsce ale kiedy zdejmuję rękę z lewarka ten szum natychmiast znika.Nie wiem jakie ustrojstwo jest pod spodem lewarka przyczepione ale metalicznie szumi jak się go ciśnie z góry łapą.Jako laik myślę,że to też może jakiś trop...

  9. #39
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    coś w tym może być bo u mnie też przy zmianie biegów i pewnej pozycji lewarka szum na chwilę znika.

  10. #40
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar FredzioPL
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Jędrzejów
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v Q-Distinctive SW
    Postów
    136

    Domyślnie

    Bylem ostatnio z ciekawosci w kilku komisach i oblookalem kilka Alf 159. Udalo mi sie przejechac dwoma
    Niestety albo stety w obu jest to samo. Podczas jazdy szuk wzrasta z predkoscia, niezaleznie czy na biegu czy luzie, niezaleznie czy wcisniety czy nie pedal sprzegla. Natomiast w kazdym przypadku ma znaczenie na ktorym biegu na V i VI przy utrzymywaniu predkosci i ruszaniu lewarkiem w lewo i prawo dzwiek zmienia natezenie. Okazalo sie ze moja bella i tam najciszej szumi w porownaniu z ogladanymi.
    Ja na razie nie przejmuje sie i jezdze dalej, jutro albo w przyszlym tygodniu zapodam jeszcze caramizer i zobaczymy czy lekko wyciszy go.
    Jak nie to czekam na dalesze postepy w waszej walce z tym szumem.

Podobne wątki

  1. [156] szum podczas jazdy powyzej 60km/h
    Utworzone przez marciniooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 22:02
  2. Szum podczas jazdy powyzej 60km/h
    Utworzone przez marciniooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 20:46
  3. [166] 2.5 v6 CF2 Skrzynia biegów - metaliczny szum
    Utworzone przez bussoholik w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 11:50
  4. [159] Huk / szum podczas jazdy 70 - 120 km/h
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-04-2014, 21:12
  5. Szum podczas jazdy
    Utworzone przez dawidek w dziale 147
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 09:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory