Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 59

Temat: Uszczelnić pompa wtryskowa

  1. #31
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar badylek_4
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Była 156 1,9 JTD 8V w sedanie, obecnie jest Alfa FL 156 Sportwagon 1,9 JTD 16V 140 KM
    Postów
    101

    Domyślnie

    Tylko moje przypuszczenia, ze gdzieś przymarzła "ropa" w pompie, kręcąc rozrusznikiem podnosiłem ciśnienie w układzie paliwowym i w najsłabszym punkcie gdzieś ciśnienie musiało ujść. Przepuściło na jednym z 3 dekli na pompie. Jak samochód trochę postał na hali i czujnik temp. zewn. pokazywał + 6,5 C - z - 13,0 C . Silnik uruchomił się za pierwszym strzałem..... po uruchomieniu na wolnych obrotach pompa byłą sucha po podniesieniu obrotów 3000-3500 obr/min też nie było widać , żadnego wycieku .... Stad moje przypuszczenia, że mogło dojść do takiej sytuacji - nie stwierdzam, że tak było..... dlatego pierwsze co robię to wymieniam filtr paliwa doleje jakiegoś depresatora i zaleje jakąś " lepszą ropa " i zobaczymy co dalej ..... co nie zmienia faktu, że jak już przepuściło na pompie to będę musiał ją uszczelnić.
    A co do demontażu kolektora przy wybudowaniu pompy to nie jest nic napisane w procedurze wymiany pompy wysokociśnieniowej, więc jeżeli nie zamierzasz czyścić kolektora to nie ma potrzeby jego demontażu .... a jak to wygląda w praktyce ...hmmm...., nie wiem ... za mojej kadencji, że się tak wyrażę ( a pracuje jakieś 3 lata ) nie przypominam sobie, żeby była wymieniana/ regenerowana pompa wysokiego ciśnienia.

  2. #32
    tomaszeia
    Gość

    Domyślnie

    Niekoniecznie pompa cieknie od przymarzania. Ja już jestem po tej operacji w silniku 1,9jtd 116KM (lancia lybra). W moim przypadku pompa ciekła po prostu od siebie, ze starości czy sam nie wiem. Po nocy zostawała kałuża pod autem a w środku śmierdziało ropą. Pompę robiłem w Pisarzowicach koło Kamiennej Góry. Za wymianę uszczelek, testy, czyszczenie, rozrząd i przy okazji sprawdzenie świec zapłaciłem prawie 200 mniej niż u mechaników pod domem którzy chcieli zmienić tylko uszczelki. "Zwykli mechanicy" nie mają zestawów choćby do sprawdzenia sprężania. Po tej operacji żona sama stwierdziła że auto ciszej pracuje.
    Warto to zrobić bo w moim silniku pompa ciekła z dekla pod spodem prosto na alternator i miałem problem z miganiem deski rozdzielczej i wskaźników. Teraz już jest lepiej, ale nie wiem czy jeszcze regulator mi się nie uszkodził przez to kapanie.

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seweryn80
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Brzękowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 140 KM 159 1,9 Giulietta x2 2,0 190 KM, Stelvio Q4 280KM
    Postów
    457

    Domyślnie

    Dopadła mnie ta sama historia cieknie z dolnej głowiczki zna ktoś dobry serwis pomp w rejonie Zagłębia

    http://www.uklady-wtryskowe.pl/pompa...mmon-rail.html

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seweryn80
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Brzękowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 140 KM 159 1,9 Giulietta x2 2,0 190 KM, Stelvio Q4 280KM
    Postów
    457

    Domyślnie

    ma ktoś manual jak jest taka pompa złożona może sam bym to zrobił z kompletu uszczelnień wymieniać wszystkie czy nie zgłębiać w jej wnętrze wymienić tylko uszczelkę głowiczki

  5. #35
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Tu masz foto

    Na czerwono masz uszczelki, które się wymienia - aż tak trudne to nie wygląda.

    Komplet uszczelek ok ~60zł

    P.s.
    Przepraszam za fotkę z nazwą jakiejś strony - akurat zdjęcie to w cale ich własnością nie jest.

    P.S.2
    Polecam przeczytać - koledzy sami wymieniali uszczelki:
    http://forum.opel24.com/topic/46789-...ryskowa-Bosch/
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CP1_allegro.jpg
Wyświetleń:	6385
Rozmiar:	135.6 KB
ID:	52345  
    Ostatnio edytowane przez jaboleq ; 08-04-2012 o 12:09
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    156 SW 1,9 JTD M JET '03 FL 147 1,9JTDm FL '06 :)
    Postów
    55

    Domyślnie

    Witam to samo w temacie,problem z pompą wtryskową też cieknie ale będę to robił w ITALauto w Katowicach koło IKEI,czy jest to dobry mechanik powiem po naprawie może jakieś sugestie z Waszej strony

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    147 1,9JTD 115KM
    Postów
    34

    Domyślnie

    Witam, wymiana uszczelnień pompy to żaden problem, trzeba tylko uważać żeby podczas składania nie przytrzasnąć uszczelek kopółkami

  8. #38
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    Dokładnie wymiana uszczelnień wcale nie jest taka trudna niedawno sam to robiłem w mojej 156.
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  9. #39
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Witam...
    Również i mnie dopadła przypadłość cieknącej pompy wysokiego ciśnienia. Z jednej głowiczki dopiero się lekko poci ale z drugiej to już mokro tak że pod palcem czuć. Zamówiłem już zestaw oryginalnych uszczelnień pompy Bosch CP1. Mam pytania do tych którzy już to zrobili:
    1.W bloku od strony rozrządu są podobno dwa otwory technologiczne gdzie wkręca się śruby i unieruchamia koło pompy wysokiego ciśnienia. Jeżeli po odkręceniu koła nie odkręci się tych blokujących śrub to bez problemu wyjmę pompę, bo na pompie przecież jest klin i czy razem z wałkiem przejdzie on przez otwór w bloku(to pytanie, bo tego jeszcze nie robiłem a nie chce mi się znowu z całym rozrządem bawić).
    2.Teraz kolejne pytanie - czy śruby na glowiczkach z reguły są zapieczone czy raczej nie trzeba się o nie obawiać, bo jak widzę po odkręceniu głowiczek wszystkie uszczelnienia wymienia się prosto.
    3.Chciałbym wymienić również uszczelnienie to wokół wałka (dwa duże oringi) pompy wysokiego ciśnienia czy tutaj też jest prosto czy muszę na coś zwrócić uwagę.
    Jak się za to zabiorę to postaram się zdjęcia porobić i może ułatwi to życie innym na forum i pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy (600zł za wymianę uszczelnień, które kosztują 70 zł to dla mnie trochę dużo). Manual powinien być dość dobrze zrobiony bo mam nawet wiadomości odnośnie momentów dokręcenia wszystkich śrub w pompie. Serdecznie pozdrawiam

  10. #40
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Wg instrukcji Opla (ten sam silnik) to wystarczy zblokować koło pompy i wyjdzie bez jego demontażu a zaraz bez robienia rozrządu.
    Wymontowanie i zamontowanie pompy wysokociśnieniowej (Z 19 DTH).pdf
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. Pompa Wtryskowa 1,9 jtd 115 km
    Utworzone przez rafal12310 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 01:43
  2. [155] Pompa wtryskowa 1.9 TD
    Utworzone przez kamilq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 09:06
  3. POMPA WTRYSKOWA i chłodnica
    Utworzone przez slavos w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 08:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory