Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 72

Temat: Ubytek płynu chłodniczego, pod samochodem sucho, gdzie szukać wycieku?

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    A ja u siebie zauważyłem takie zjawisko. Po wymianie termostatu i płynu 2 lata temu zalali mi płyn do poziomu max. Za parę dni kazali mi przyjechać żeby uzupełnić bo może coś jeszcze się odpowietrzy. Take też było zalali mi znowu do MAX. I nie zaglądałem tam już więcej. Po kilu miesiącach znowu poziom płynu około 2cm poniżej MIN. Wiec zalałem do MIN. Znowu po kilku miesiącach poziom płynu 2cm poniżej MIN. I tak już jeżdżę. I płyn jest na tym samym poziomie. Nie ubywa więcej. Ile bym nie uzupełniał zawsze spadnie do określonego poziomu te około 2cm poniżej MIN i więcej nie spada. Więc o co chodzi?
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Co to moze byc?
    Jak silnik cieply to poziom plynu jest w normie. Jak samochod postoi noc to poziom plynu spada ponizej minimum. Wystarczy sie przejechac, termostat sie otworzy i poziom wraca do normy. Po nocy znowu to samo - poniżej.
    Cos jest zapowietrzone? Termostat nie domaga? Gdzie szukać przyczyny?
    Korek wymienilem i jakby się nasiliło..

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    na ciepłym zawsze się podnosi trochę, choc nie pamiętam ile u mnie, musze się przy okazji przyjżeć. pytanie czy u Ciebie tyle co u innych się podnosi? płyn czysty?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    na ciepłym zawsze się podnosi trochę, choc nie pamiętam ile u mnie, musze się przy okazji przyjżeć. pytanie czy u Ciebie tyle co u innych się podnosi? płyn czysty?
    Różnica jakichś 2cm na zbiorniczku... Czysty.

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar Argosan
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 150 km
    Postów
    118

    Domyślnie

    podlacze sie bo u mnie tez zauwazylem ubytek plynu, nie wielki co prawda ale jest, tyle ze u siebie narazie obstawiam ze przyczyną jest korek od zbiorniczka wyrównawczego bo jest uszkodzony gwint i nie da się go rowno nakrecić, w ogole nie biore pod uwage czegos takiego jak uszelki pod glowicą ! a jesli by tak bylo to skąd opinia o tej niezawodnosci JTD...

  6. #36
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Spokojnie . Jeśli nic więcej się nie dzieje, to nie ma co sobie szukać problemu. Natomiast korek zdecydowanie wymień, bo jeśli jest krzywo zakręcony to ciśnienie może uciekać przez szczeliny między gwintem a korkiem. Uszczelka pod głowicą to chyba ostatnie, co się w JTD może przytrafić .
    No i na ciepłym silniku poziom płynu naturalnie się podniesie, ciecze pod wpływem temperatury rozszerzają się.

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar Argosan
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 150 km
    Postów
    118

    Domyślnie

    też tak słyszałem dlatego wymienie korek i zobaczymy

  8. #38
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,554

    Domyślnie

    Na ubytek płynu wymiana korka nie pomoże. Przy szczelnym, prawidłowo działającym korku w układzie wodnym po nagrzaniu płyn rozrzeża się i powstaje tam ciś. ok.1,1bar. ( Ciś. to ma za zadanie podnieść tem. wrzenia płynu chłodniczego), natomiast jeżeli w układzie chłodz. jest jakaś mała nieszczelność, np. zluzowana opaska na przewodzie wodnym, ubytek płynu będzie zwiększony.

  9. #39
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Cytat Napisał elgritone Zobacz post
    Różnica jakichś 2cm na zbiorniczku... Czysty.
    W TBi sprawdziłem wczoraj. Auto w garażu ~13st C stało przez noc, poziom był jakiś 1mm powyżej minimum. Po trasie 80km od razu otworzyłem maskę, poziom ok 2/3, czyli podniósł się ok 1cm. No ale to TBI, znacznie mniejszy silnik itp, może w 3.2JTS jest większa różnica?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    W TBi sprawdziłem wczoraj. Auto w garażu ~13st C stało przez noc, poziom był jakiś 1mm powyżej minimum. Po trasie 80km od razu otworzyłem maskę, poziom ok 2/3, czyli podniósł się ok 1cm. No ale to TBI, znacznie mniejszy silnik itp, może w 3.2JTS jest większa różnica?
    10,3 litra jest w ukladzie w 3.2.
    Przejechane przez święta 400km, bez zmian. Narazie bede obserwowal...

Podobne wątki

  1. [159] Znaczny ubytek płynu chłodniczego w 1.8 - bać się? Jak zdiagnozować?
    Utworzone przez messmaker w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-04-2023, 14:08
  2. [159] 2.0 JTDm czyste płyny brak co2 w płynie , ubytek płynu chłodniczego
    Utworzone przez kedzior303 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 21-02-2017, 12:53
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 22:27
  4. jednorazowy ubytek płynu chłodniczego
    Utworzone przez prz3mooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-01-2014, 13:58
  5. Ubytek płynu chłodniczego
    Utworzone przez b0rn20wn w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-11-2013, 22:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory