Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 104

Temat: Wymiana oleju Giulia 2.0 200KM

  1. #31
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,289

    Domyślnie

    Nawet przy samochodach które mają interwał 20-30kkm w niektórych przypadkach kiedy nie zachowane są wymienione przez Ciebie zależności następuje degradacja oleju i wyświetlany jest komunikat o wymianie oleju (tak jest w Giulii ) algorytm ten opracowali inżynierowie w fabryce. Pytanie co to jest normalna eksploatacja zawsze pozostanie w zakresie domysłów. Interwał określany przez fabrykę jest interwałem max i tak to należy rozumieć. Ja użytkuję dwie identyczne Giulie, jedna jest "miastowa" druga jest 80% autostradowa w pierwszej już dwa razy był komunikat o degradacji oleju w przedziale 7-8kkm. wymiana i po kłopocie a nie dywagacje czy jeszcze można lub że nie minął rok. Wymienione między innymi przez Ciebie zależności są jak najbardziej prawidłowe gorzej jest ze zrozumieniem ich przez ogół, gdyż zawsze wystąpi jakieś ale. Moje użytkowane są w prawie skrajnie odmiennych warunkach jedna w Polsce, druga we Włoszech. Ta w Polsce robi max 300 - 400 km( za jednym zamachem), ta we Włoszech 900-1000 kkm więc mam porównanie co do zużycia materiałów eksploatacyjnych. Różnica jest duża i nie można uogólniać tak jak to stara się wiele osób. U mnie jest dobre porównanie kierowca ten sam a spalanie różne (różnica nieraz 1,5 l na 100km, a o takich elementach jak klocki, opony nie wspomnę.

    PS. we Włoszech przy wymianie wlewają 5,25 l i mówią aby sprawdzić poziom po trzech dniach. Nie miałem jeszcze żadnych problemów. Dodam że Polka ma już 70 kkm a Wloszka 180kkm i bez większych uwag.
    Ostatnio edytowane przez Marek156/159sw ; 16-04-2020 o 13:27

  2. #32
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Witaj, widzę, że wiesz o czym mówisz i piszesz z kulturą, dlatego pozwolę sobie zapytać - pytałem w innych wątkach ale niestety bez konkretnej odpowiedzi.

    Otóż na wielu forach i wśród wielu mechaników panuje opinia, że interwał wymiany co 10kkm jest dobry, optymalny. Niektórzy piszą o 7kkm podczas gdy producent samochodu (jak rozumiem również działy R&D takich firm jak Daimler, BMW, Alfa Romeo) sugerują interwał np. 20kkm lub 30kkm. Przeczytałem kilka artykułów naukowych (Artur Wolak et al., m.in.: http://www.ein.org.pl/sites/default/...017-02-14p.pdf) , przejrzałem parę prac dr. (w tym po niemiecku - niestety nie mam dostępu do wszystkich), przeczytałem wiele raportów z badań olejów i niestety wciąż nie znam odpowiedzi na poniższe pytanie.

    Jak zmieni się żywotność silnika przy zmianie interwału wymiany oleju z 20kkm na 10kkm. Jeżeli jesteś w stanie udzielić odpowiedzi, to bardzo proszę.
    Napiszę tylko, że zdaję sobie sprawę, z tego, że olej się degraduje, a części silnika ulegają zużyciu.
    Zastanawiam się tylko jak wygląda taka zależność. Podejrzewam, że nie jest łatwa do określenia, bo zależy chociażby od takich zmiennych jak:
    1) liczba startów na zupełnie zimnym silniku
    2) konstrukcja silnika
    3) temperatura otoczenia - co innego Suwałki, a co innego Neapol
    4) Długość przejeżdżanych dziennie odcinków/tras
    5) jakoś oleju
    6) temperament kierowcy
    7) wiedza i nawyki kierowcy
    8) przebiegu samochodu
    9) ...

    Jest wiele samochodów do kupienia w Niemczech, które przejeździły na silnikach benzynowych 200-300kkm (również doładowanch ze stajni VW, BMW, Alfy etc.), znając życie z interwałem proponowanym przez Dealera/Producenta - niestety nie wiemy co było w nich robione.
    Średni samochód w PL ma +- 200kkm przebiegu i z moich obserwacji wynika, że większość zmienia olej albo co rok, albo co +20kkm, a generalny remont silnika robił mało kto.
    Jest też kilka filmów na YT, które pokazują, że samochód nawet bez wymiany oleju był w stanie zrobić np. 100kkm.
    Jeden Kolega na Forum w wątku o Giuliettcie pisał o kliencie z TSI i pierwszej wymianie oleju przy 100kkm.
    Oczywiście są to jednostkowe przypadki pokazujące, że można.. Tylko tyle.
    Większość mi znanych samochodów ma interwał 20-30kkm.

    W związku z tym, chciałem zasiągnąć Twojej opinii i wiedzy o ile to możliwe.

    PS Jeżeli ktoś nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie, to bardzo proszę o odpuszczenia sobie komentarzy.
    PS 2 Jednostkowe przypadki awarii niestety nie mówiąc nam za dużo, gdyż na pasach mogą być 3 Alfy obok siebie, ale to nie znaczy, że wszystkie samochody to Giulietty lub Giulie

    Pozdrawiam.
    Podpisuje się pod Twoimi pytaniami i również liczę na konstruktywną odpowiedź, podpartą konkretnymi wynikami badań a nie marketingowymi sloganami.

    W swoich wypowiedziach kolega "Toma", który jak rozumiem prowadzi sklep z olejami i dodatkami uszlachetniającymi, zaleca stosowanie do silników AR olejów ze swojej dystrybucji jednocześnie krytykując jakość i skład olejów zalecanych przez producenta. OK, może i ma rację, ale...

    Mnie zastanawia jednak inny problem, mianowicie nikt nie zwrócił uwagi na to, że jeżeli w okresie gwarancji na pojazd, będziemy we własnym zakresie lali oleje inne niż zaleca producent i mimo wszystko dojdzie do awarii silnika, to nie zdziwię się jak gwarant odmówi naprawy gwarancyjnej ponieważ stwierdzi, że silnik był zalewany olejami niewiadomego pochodzenia innymi iż zaleca producent.

    W przypadku awarii silnika na gwarancji, zalewanego innym olejem niż zaleca gwarant, serwis będzie zrzucał winę na niewłaściwy olej a dystrybutor oleju będzie umywał ręce twierdząc, że to wada silnika. A jakakolwiek naprawa silnika zaczyna się od 10 tys. w górę... więc gra toczy się o duże pieniądze.

    Zatem, puki samochód jest na gwarancji, ja stoję na stanowisku że bezpieczniej stosować się do zaleceń producenta samochodu niż potem po ewentualnej awarii, przerzucać się pismami czy to była wina oleju czy konstrukcji silnika. Jeżeli olej jest kupowany i zalewany w ASO i dojdzie do awarii silnika, to sprawa jest prosta, bo gwarant nie ma argumentu by podważyć roszczenie gwarancyjne.

    A to, czy częstsze wymiany oleju niż zaleca producent, faktycznie wydłużą żywotność naszego silnika i o ile, jest tak samo silnie udokumentowane jak cudowne zalety suplementów diety... łykamy je bo zalecają ale czy faktycznie wydłużają nam życie, to tego nikt nie udowodnił

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    PS. we Włoszech przy wymianie wlewają 5,25 l i mówią aby sprawdzić poziom po trzech dniach. Nie miałem jeszcze żadnych problemów. Dodam że Polka ma już 70 kkm a Wloszka 180kkm i bez większych uwag.
    180 tyś bez awarii MA to napawa optymizmem.

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    697

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowitek Zobacz post
    180 tyś bez awarii MA to napawa optymizmem.
    Właśnie, wątek się zrobił całkiem bez sensu, w stylu "słyszałem od koleżanki, która słyszała od koleżanki kuzynki męża, której sąsiadka pracuje obok fabryki, że taki z Plusem jest lepszy - ale czy tylko dla amerykańskiego rynku, to ci kochaniutka nie powiem"...

    Ale to info jest rzeczywiście cenne

  5. #35
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,289

    Domyślnie

    Do dnia dzisiejszego obie nie widziały lawety. Usterek związanych z użytkowaniem nie było. Na gwarancji wymieniono kilka elementów, najpoważniejszy to wymiana chłodnicy (mikro pęknięcie), oringi przy turbo i postój około tygodnia po aktualizacji oprogramowania (interwencja fabryki pomogła). Wymiana płynów (olej- selenia, płyn hamulcowy) oraz rozrząd, klocki, tarcze-brembo, opony wykonane w terminie. Obecnie czeka mnie wymiana akumulatora (11,8V i spadek IBS poniżej 50%).Jak na obecną chwilę odpukać jest dobrze. Samochody serwisowane w ASO, choć w Polsce nie mam już swojego mechanika. Jedna jest po strasznym gradobiciu w Modenie ale zrobiona w Polsce przez ludzi z Włoch, bez malowania (2800 wgniotek), Ci którzy widzieli samochód przed naprawą nie chcą uwierzyć. Co do oleju posłuchałem się włoskich mechaników i wymieniam stale Selenię i do następnego przeglądu. Pewnie są i lepsze oleje ale po co zmieniać gdy nic się nie dzieje.

  6. #36
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    W przypadku awarii silnika na gwarancji, zalewanego innym olejem niż zaleca gwarant, serwis będzie zrzucał winę na niewłaściwy olej a dystrybutor oleju będzie umywał ręce twierdząc, że to wada silnika. A jakakolwiek naprawa silnika zaczyna się od 10 tys. w górę... więc gra toczy się o duże pieniądze.

    Zatem, puki samochód jest na gwarancji, ja stoję na stanowisku że bezpieczniej stosować się do zaleceń producenta samochodu niż potem po ewentualnej awarii, przerzucać się pismami czy to była wina oleju czy konstrukcji silnika. Jeżeli olej jest kupowany i zalewany w ASO i dojdzie do awarii silnika, to sprawa jest prosta, bo gwarant nie ma argumentu by podważyć roszczenie gwarancyjne.
    jeśli chodzi o olej/filtry do auta na gwarancji też jestem takiego zdania i zawsze tak robię, a że olej może nienajgorszy akurat, ale też nie wybitny ten Digitek, to wymieniam co 7.5k też w ASO. nikt mi w razie czego nie zarzuci że coś nie tak było z serwisowaniem auta. U mnie w ASO wymiana jest po psich pieniądzach (licza bodajże 1 roboczogodzinę a na materiały rabat dają), więc tym bardziej zachęta do częstszej wymiany.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #37
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,289

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] - ale na tym polega dbanie o swoje auto. Częściej nie znaczy gorzej, spóźnione może nastręczać kłopotów.

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Czy częściej znaczy lepiej - trudno powiedzieć, raczej nie zaszkodzi. Szczególnie jak ktoś mało jeździ i ma jeden pojazd, to częstsze wymiany nie robią istotnej różnicy ani w kosztach ani w czasie przestoju.

    Z drugiej strony nie wyobrażam sobie, że ktoś kto ma flotę pojazdów 10-20 szt. jeżdżących po 50 tyś km/rocznie, ściąga te pojazdy co 7 tyś km do serwisu na wymianę oleju, bo to generuje niepotrzebne koszty i unieruchamia pojazd który ma zarabiać a nie stać po serwisach.
    A może dla tego klienci flotowi wybierają inne marki niż AR, by nie wymieniać oleju co miesiąc...

  9. #39
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    no i dochodzimy z tymi flotami do zła które miało miejsce 10-15 lat temu - long life i wymiany co 30-40tyś zrobione typowo pod floty. wiemy do czego to prowadziło czy to w 1.4MA czy 1.75TBi, w pierwszych MA padał szybko, w drugich turbiny nie dojeżdżały w dużej części aut do 100tyś km. oczywiście tu nie tylko olej robił złą robotę (pomijając że był marny przewidziany w instrukcji), ale też pewne błędy konstrukcyjne.

    w każdym razie ja tam mam to gdzieś, wymieniam co 7.5kkm/pół roku bo auto jeździ głównie lokalnie a i łatwego żywota nie ma z moją ciężką nogą. auto będę po leasingu zostawiał sobie na dłużej - przynajmniej taki jest plan.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał RalfPi Zobacz post
    Witaj, widzę, że wiesz o czym mówisz i piszesz z kulturą, dlatego pozwolę sobie zapytać - pytałem w innych wątkach ale niestety bez konkretnej odpowiedzi.

    Otóż na wielu forach i wśród wielu mechaników panuje opinia, że interwał wymiany co 10kkm jest dobry, optymalny. Niektórzy piszą o 7kkm podczas gdy producent samochodu (jak rozumiem również działy R&D takich firm jak Daimler, BMW, Alfa Romeo) sugerują interwał np. 20kkm lub 30kkm. Przeczytałem kilka artykułów naukowych (Artur Wolak et al., m.in.: http://www.ein.org.pl/sites/default/...017-02-14p.pdf) , przejrzałem parę prac dr. (w tym po niemiecku - niestety nie mam dostępu do wszystkich), przeczytałem wiele raportów z badań olejów i niestety wciąż nie znam odpowiedzi na poniższe pytanie.

    Jak zmieni się żywotność silnika przy zmianie interwału wymiany oleju z 20kkm na 10kkm. Jeżeli jesteś w stanie udzielić odpowiedzi, to bardzo proszę.
    Napiszę tylko, że zdaję sobie sprawę, z tego, że olej się degraduje, a części silnika ulegają zużyciu.
    Zastanawiam się tylko jak wygląda taka zależność. Podejrzewam, że nie jest łatwa do określenia, bo zależy chociażby od takich zmiennych jak:
    1) liczba startów na zupełnie zimnym silniku
    2) konstrukcja silnika
    3) temperatura otoczenia - co innego Suwałki, a co innego Neapol
    4) Długość przejeżdżanych dziennie odcinków/tras
    5) jakoś oleju
    6) temperament kierowcy
    7) wiedza i nawyki kierowcy
    8) przebiegu samochodu
    9) ...

    Jest wiele samochodów do kupienia w Niemczech, które przejeździły na silnikach benzynowych 200-300kkm (również doładowanch ze stajni VW, BMW, Alfy etc.), znając życie z interwałem proponowanym przez Dealera/Producenta - niestety nie wiemy co było w nich robione.
    Średni samochód w PL ma +- 200kkm przebiegu i z moich obserwacji wynika, że większość zmienia olej albo co rok, albo co +20kkm, a generalny remont silnika robił mało kto.
    Jest też kilka filmów na YT, które pokazują, że samochód nawet bez wymiany oleju był w stanie zrobić np. 100kkm.
    Jeden Kolega na Forum w wątku o Giuliettcie pisał o kliencie z TSI i pierwszej wymianie oleju przy 100kkm.
    Oczywiście są to jednostkowe przypadki pokazujące, że można.. Tylko tyle.
    Większość mi znanych samochodów ma interwał 20-30kkm.

    W związku z tym, chciałem zasiągnąć Twojej opinii i wiedzy o ile to możliwe.

    PS Jeżeli ktoś nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie, to bardzo proszę o odpuszczenia sobie komentarzy.
    PS 2 Jednostkowe przypadki awarii niestety nie mówiąc nam za dużo, gdyż na pasach mogą być 3 Alfy obok siebie, ale to nie znaczy, że wszystkie samochody to Giulietty lub Giulie

    Pozdrawiam.
    Nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie i myślę, że z uwagi na mnogość czynników, które mają na to wpływ nie odbierzesz braku odpowiedzi jako migania się od niej. Sam je po części wymieniłeś.

    Eksploatacja samochodu jest bardzo zróżnicowana a kwestia obrania takiej czy innej drogi jego serwisowania bardzo indywidualna. Zależna od podejścia czy choćby budżetu. Każdy decyduje tutaj we własnym zakresie. Podobnie jak z życiem. Jedna osoba przeleży je na kanapie, inna spędzi je aktywnie. Czy jeżeli obie umrą w podobnym wieku to przesłanka ku temu, żeby zostać jednak kanapwocem?

    Z całą pewnością krótsze interwały sprzyjają zachowaniu wyższego stopnia czystości. Olej silnikowy gromadzi ścier metaliczny, cząstki sadzy czy cząstki krzemu, które dostają się do niego w związku z nieidealną filtracją powietrza. Zanieczyszczenia wpływają na obniżenie kultury pracy silnika i skrócenie jego żywotności. Do jakiego stopnia? Ciężko to zmierzyć i móc traktować w sposób uniwersalny. Zresztą nawet jeśli to dla dwóch różnych osób ta sama wartość może być tak obojętna jak i przejmująca.

    Jeśli chodzi o samochody, które dojeżdżają do przebiegów 200 czy 300 tys. km na interwałach typu long life; ciekawe jak duży zapas żywotności mają jeszcze przed sobą, ile zachowały z pierwotnej kultury pracy i na ile komfort ich eksploatacji pozwała nie dolewać między wymianami oleju.

    Cytat Napisał Marek156/159sw
    Nawet przy samochodach które mają interwał 20-30kkm w niektórych przypadkach kiedy nie zachowane są wymienione przez Ciebie zależności następuje degradacja oleju i wyświetlany jest komunikat o wymianie oleju (tak jest w Giulii ) algorytm ten opracowali inżynierowie w fabryce. Pytanie co to jest normalna eksploatacja zawsze pozostanie w zakresie domysłów. Interwał określany przez fabrykę jest interwałem max i tak to należy rozumieć.
    Dokładnie tak.

    Cytat Napisał Stacho
    W swoich wypowiedziach kolega "Toma", który jak rozumiem prowadzi sklep z olejami i dodatkami uszlachetniającymi, zaleca stosowanie do silników AR olejów ze swojej dystrybucji jednocześnie krytykując jakość i skład olejów zalecanych przez producenta. OK, może i ma rację, ale...

    Mnie zastanawia jednak inny problem, mianowicie nikt nie zwrócił uwagi na to, że jeżeli w okresie gwarancji na pojazd, będziemy we własnym zakresie lali oleje inne niż zaleca producent i mimo wszystko dojdzie do awarii silnika, to nie zdziwię się jak gwarant odmówi naprawy gwarancyjnej ponieważ stwierdzi, że silnik był zalewany olejami niewiadomego pochodzenia innymi iż zaleca producent.
    Wystarczy odwiedzić oficjalną stronę Selenii http://www.selenia.com/en/index.asp i zapoznać się z tym co Selenia publikuje w kartach danych technicznych swoich produktów.

    Jeśli chodzi o kwestie stosowania oleju innego niż zaleca producent; liczę, że każdy z użytkowników ma własny rozum i potrafi rozeznać się w posiadaniu lub nie aktywnej gwarancji czy też możliwości zachowania wpisu zgodnego z instrukcją obsługi przy jednoczesnym dostarczeniu oleju silnikowego we własnym zakresie. To przecież elementarz. W swojej pracy każdorazowo ustalam takie niuanse z klientami.

    Cytat Napisał ciafok
    Właśnie, wątek się zrobił całkiem bez sensu, w stylu "słyszałem od koleżanki, która słyszała od koleżanki kuzynki męża, której sąsiadka pracuje obok fabryki, że taki z Plusem jest lepszy - ale czy tylko dla amerykańskiego rynku, to ci kochaniutka nie powiem"...
    Nie zobaczysz w europejskiej instrukcji do Giulii API SN Plus dopóki Selenia nie zacznie produkować takiego oleju.

    Cytat Napisał epsonix
    no i dochodzimy z tymi flotami do zła które miało miejsce 10-15 lat temu - long life i wymiany co 30-40tyś zrobione typowo pod floty. wiemy do czego to prowadziło czy to w 1.4MA czy 1.75TBi, w pierwszych MA padał szybko, w drugich turbiny nie dojeżdżały w dużej części aut do 100tyś km. oczywiście tu nie tylko olej robił złą robotę (pomijając że był marny przewidziany w instrukcji), ale też pewne błędy konstrukcyjne.


    Cytat Napisał epsonix
    w każdym razie ja tam mam to gdzieś, wymieniam co 7.5kkm/pół roku bo auto jeździ głównie lokalnie a i łatwego żywota nie ma z moją ciężką nogą. auto będę po leasingu zostawiał sobie na dłużej - przynajmniej taki jest plan.
    Jak dbasz, tak masz.
    Ostatnio edytowane przez Toma ; 17-04-2020 o 14:41

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post / autor: 13-05-2024, 16:10
  2. [Stelvio/Giulia] Ile bierze wam oleju silnik 280 KM?
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 29-05-2023, 07:33
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Wymiana rozrządu w Alfie 159 z silnikiem 2.4 JTDm 200KM
    Utworzone przez slawek986 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-04-2015, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory