Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 69

Temat: spryskiwacze ksenonów - przekaźnik

  1. #31
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    Możesz jeszcze spróbować podreperować ten, co jest zamontowany. Tylko on jest klejony. Ja swój rozebrałem, wyczyściłem. Wywaliłem skorodowane podkładki. Dorobiłem podkładki z tworzywa (jakiś taki plastik po jakimś opakowaniu czy coś...). Skleiłem klejem dwuskładnikowym (ale chyba nie za dokładnie). I po zamontowaniu okazało się, że trójnik przecieka. W ten sposób wykapał mi cały zbiorniczek płynu. NA następny dzień pojechałem po trójnik od discovery i jest git (prócz tego, że te 6 dysz na zderzaku potrafią doić płyn
    Coś mi się wydaje, że trzeba będzie pomyśleć nad układem opóźniającym załączenie pompki spryskiwaczy xenonów.

  2. #32
    Użytkownik Ogier Avatar koniu
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0
    Postów
    195

    Domyślnie

    Trójnik wymieniony i wszystko wróciło do normy

  3. #33
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,088

    Domyślnie

    Witam
    A czy ktoś z np. elektryków mógłby opisać jak podłączyć ten przekaźnik opóźniający załączanie się pompki spryskiwaczy xenonów??/ Które kable i do których podłączyć??/
    Będę wdzięczny za pomoc

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,056

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Witam
    A czy ktoś z np. elektryków mógłby opisać jak podłączyć ten przekaźnik opóźniający załączanie się pompki spryskiwaczy xenonów??/ Które kable i do których podłączyć??/
    Będę wdzięczny za pomoc
    Jeśli może być elektronik, to napiszę coś od siebie
    Z tego co zaobserwowałem, to spryskiwacz reflektorów działa na zasadzie że przy pryśnięciu na szyby i włączonych światłach, jest jedno krótkie pryśnięcie na reflektory. Moim zdaniem działa to OK i ja bym z tym nic nie dłubał. Ale jeśli już ktoś bardzo musi, to na mój gust nie bardzo wykorzystamy istniejące sterowanie spryskiwaczy.

    Jeśli chcemy jedno pryśnięcie tylko gdy spryskujemy np min 4sekundy, to widziałbym to np tak:

    Kupujemy przekaźnik musi być zwłoczny i o programowanym czasie załączenia - z podlinkowanych wcześniej to seria 5DS. Pierwszy czas powiedzmy ustawiasz sobie na 4sek, drugi na 1sek (musiałbyś pobawić się czy 1s jest OK sprysk, czy ma być 0.5 albo 2).
    12V dla spryskiwacza reflektorów(przed oryginalnym przekaźnikiem) podłączamy na styk COM (powiedzmy pierwszy ze styków NO podlinkowanego przekaźnika) i podałbym go na power supply+ przekaźnika.
    Teraz z drugiego styku NO przekaźnika podłączasz się na zasilanie pompki spryskiwaczy reflektorów ( przecinasz/izolujesz to połączenie od oryginalnego przekaźnika, lub ewentualnie wyjmujesz pin ze złącza -to B001A pin 6 o ile pamiętam - z niego już nie korzystamy). Teraz sterowanie cewki Control podłączasz się pod pompkę spryskiwacza szyb na jej zasilanie, a Cewka- (power supply-) na masę. Te chyba łatwiej podłączyć gdzieś przy pompce, bo one lecą z kabiny z tego co pamiętam.

    Wypadałoby układ zamknąć w jakiejś obudowie i zamontować np obok skrzynki bezpieczników (no chyba że uda nam się upchnąć to w skrzynce - nie pamiętam ile jest miejsca pod bezpiecznikami, tam gdzie są wpięte złącza - tylko w razie czego trzeba wszystko porządnie poizolować i też jakoś zamontować żeby nie goniło.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 21-02-2016 o 11:27

  5. #35
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    Epsonix - chyba masz ten przekaźnik niestandardowy. Normalnie wszystkie 8 dysz wali cały czas do wydojenia płynu
    Ostatnio edytowane przez mateuszszar ; 20-02-2016 o 23:48

  6. #36
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,056

    Domyślnie

    Ja mam dorabiane xenony i spryski, całą instalację - sam robiłem, ale dokładnie wg schematu z ePera, zaktywowane w Body itp.
    Teraz sobie myślę że to może to kwestia rocznika - teraz ma 2010 i faktycznie jakoś bardzo powoli zużywa mi się płyn, a we wcześniejszej (2005) płyn co chwilę dolewałem. Musze przy okazji sprawdzić - teraz brat jeździ tą starszą, więc przy okazji rzucę okiem. Może to jest związane z wersją przed i po liftową?

    To body computer steruje przekaźnikiem sprysków reflektorów - wystarczy że minimalnie udoskonalili program przy lifcie i to fajnie teraz działa, stąd moje zdziwienie czemu chcecie zmieniać.

    Jeśli faktycznie u niektórych leje cały czas (pytanie czy to cały czas czy pulsacyjnie - to robi różnice przekaźnikowi o którym rozmawiamy). Jeśli leje cały czas to wtedy możemy podłączyć się trochę inaczej niż pisałem we wcześniejszym poście:

    jeśli podłączamy się gdzies poza skrzynka bezpieczników i zostawiamy oryginalny przekaźnik T17 to wtedy:
    Wystarczy jeden przekaźnik dwuczasowy, taki jak podałem wcześniej. Cewka+(control) i COM (powiedzmy pierwszy z NO) złączone razem i zasilane z przeciętego zasilania pompki sprysków reflektorów(kabel od skrzynki bezpieczników), Cewka-(power supply -) na masę (może byc ze sprysku reflektorów), drugi NO na przecięte zasilanie pompki sprysków reflektorów.

    Jest jeszcze zasilanie dla tego przekaźnika (power supply +), możliwe że możnaby to zewrzeć razem z Control, a jak by nie chcaiło działać to trzebaby pociągnąć do jakiegoś 12V po stacyjce.

    Dodane później:
    Tak po chwili pomyślałem sobie że właściwie w przypadku aut w których cały czas leje sprysk (ale musicie potwierdzić że jest to cały czas a nie seria pulsacyjna), można przeróbkę zrobić bez cięcia kabli. Wyjąć oryginalny przekaźnik, dorobić sobie 4 żyłowy kabel z z konektorami męski-płaski 6.3mm do wpięcia się w miejsce oryginalnego przekaźnika T17, a z drugiej strony po prostu podłączyć się do nowego przekaźnika dwuczasowego (konektory żeńskie), poizolować i upchnąć gdzieś może się zmieści w skrzynce, a jak nie to zrobić na dłuższym kablu i poza skrzynką, gdzieś obok
    Control bym podłączył do sterowania oryginalnym przekaźnikiem, power supply+ i jeden z pinów NO zwarł i podłączył do 12V w dla oryginalnego przekaźnika, drugi styk NO na styk który leci do pompki spryskiwacza, no i power supply- na masę oryginalnego przekaźnika. Oznaczenia/schemat co jest co często są nadrukowane na przekaźnikach oryginalnych (choć wkładali różne, czasem jednak nie ma), jakby ktoś miał problem dajcie znać, zejde do auta, cyknę fotkę, opiszę i wrzucę na forum.

    A najfajniej by to było zrobić gdyby użyć dwuczasowego przekaźnika pasującego w miejsce oryginalnego - może ktoś zainteresowany poszuka i jak znajdzie to wklei na forum linka.

    Jeśli jednak zamiast ciągłego sygnały sterowania jest pulsacyjne, to wtedy na Control podajemy zamiast tego sygnału co pisałem, zasilanie pompki spryskiwaczy SZYB - ona nam będzie odpalać spryskiwacze reflektorów. Jedyny mankament to że spryski będą działać również jak są włączone światła, ale że są cały czas, to chyba bez większej różnicy.

    Na marginesie dodam, że jeśli komuś to by jednak przeszkadzało, to możnaby dodać kolejny przekaźnik, albo próbować jak opisany wyżej zachowa się gdy na power supply+ zamiast podłączać jak opisałem, podpiąć 12V zasilanie świateł (niestety datasheet nie opisuje czy coś się nie sknoci gdy np power supply + jest wyłączony (światła wyłączone) a na COntrol podamy sygnał 12V).
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 21-02-2016 o 11:58

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2,4 210
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    Epsonix - chyba masz ten przekaźnik niestabdardowy. Normalnie wszystkie 8 dysz wali cały czas do wydojenia płynu
    U mnie też jest tylko krótkie pryśnięcie.

  8. #38
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,056

    Domyślnie

    Cytat Napisał hideto Zobacz post
    U mnie też jest tylko krótkie pryśnięcie.
    polift? jaki rok/miesiąc produkcji?

  9. #39
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    leje jak gupie
    09 lipiec








  10. #40
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,613

    Domyślnie

    Czasowe przekaźniki są na alledrogo za ~25-30zl o ile dobrze pamiętam. Tylko właśnie piny są inaczej rozmieszczone. Trzeba będzie zrobić jak piszesz - z przedłużeniem pinów, kabelkami. Dobry pomysł.
    Ostatnio edytowane przez mateuszszar ; 20-02-2016 o 23:46

Podobne wątki

  1. [159] Jakie żarniki do ksenonów?
    Utworzone przez LukeMazur w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-11-2016, 22:03
  2. Poziomowanie ksenonów
    Utworzone przez Złoty w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-08-2014, 19:33
  3. Piny przetwornicy ksenonów
    Utworzone przez jarek1986 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-07-2014, 14:37
  4. spryskiwacze ksenonów??
    Utworzone przez Revol84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 22:04
  5. Profesjonalny montaż ksenonów do 156
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-11-2008, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory