Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Temat: Motor Control System Failure w 2.0 JTS

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    Samo nic nie zniknie, musisz błąd skasować.

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tranceaddict
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 2004
    Postów
    49

    Domyślnie

    Dzięki pomocy użytkownika @sdero wszystko już wyjaśnione. Generalnie były 2 rodzaje błędów. Wypadanie zapłonu oraz sondy. Na pierwsze pomogło prawdopodobnie czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą formuły STP dolewanej do paliwa. Na sondy zaś, popsikanie wtyczek contact spray`em i podoginanie pinów. Jeszcze raz dziękuję za pomoc i zainteresowanie @sdero i pozostałym użytkownikom.

  3. #33
    Użytkownik Embrion Avatar kowcio
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo gt 2.0 jts
    Postów
    10

    Domyślnie

    Witam
    Od dłuższego czasu nękał mnie problem M.C.S.F na chwile w tych okolicznościach jak wyżej opisane. Ostatnio podczas upałów zdażało się to częściej, a samochód rozgrzany odpalał za trzecim razem dopiero jak mu się gazu dodało. Aż do dziś jechałem do pracy stało się to co zwykle, myślałem, że zaraz przejdzie. Niestety samochód zaczął chodzić jak traktor i nie miał mocy, ale dojechałem do pracy. gdy samochód odpaliłem po 9h problem nieustał, po powolnym dojechaniu do domu(około2km 5min jazdy), otworzyłem maskę. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to rozgrzany do czerwoności metal w okolicach kolektora wydechowego, niestety niewiem co to było bo jest ciemno już. jutro podłącze pod komputer, ale mimo wszystko proszę o rade bo ten problem troszkę przeraża

  4. #34
    Użytkownik Romeo Avatar euroscan
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Katy Wroclawskie/ Wrocław/ Legnica
    Auto
    147 TS 1.6, bez wariatora
    Postów
    685

    Domyślnie

    w związku z wypadaniem zapłonu na któryms z cylindrów, ECU przestawił zapłon aby zniwelować spadek mocy.... To spowodowało rozgrzanie zeliwnego kolektora wydechowego.... niestety ECU od GT JTs ma swoje błędy w oprogramowaniu i to był właśnie ten przypadek... pokaz jakie błędy ECU załapał....

  5. #35
    Użytkownik Embrion Avatar kowcio
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo gt 2.0 jts
    Postów
    10

    Domyślnie

    niestety praca... niezdążyłem podepne we wtorek a w środe kolega mechanik odwiezie laweta do warsztatu. Jego opinia: Rozrząd przesunięty o jeden ząbek. Co za tym idzie spalanie wkolektorze dlatego gorący, jeżeli nie został uszkodzony żaden wtrysk wymiana rozrządu pomoże. napisze we wtorek jakie błędy wyskoczyły

  6. #36
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - przesunięcie o jeden żąbek skutkuje ograniczeniem mocy ale nie rozgrzaniem kolektora do czerwonosci.
    - zobaczymy w Środę.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  7. #37
    Użytkownik Embrion Avatar kowcio
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo gt 2.0 jts
    Postów
    10

    Domyślnie

    Okazało się... Świece oraz cewka nie ma tragedii..

  8. #38
    Użytkownik Embrion Avatar Marcin_2.0JTS
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    6

    Domyślnie

    Witam

    Wczoraj przeczytałem wszystkie opisane przez Was przypadki. Mój przypadek również dotyczy M.C.S.F (silnik 2,0 J.T.S 2003 rok) a także innych kodów błędów z nim związanych. Przede wszystkim zastanawia mnie kod P1688 który mówi o przerwaniu adaptacji przepustnicy (którą z resztą wymieniłem). Pojawiają się również kody dotyczące wypadania zapłonu i do kompletu P1173 (zła mieszanka-sonda lambda). Po skasowaniu kodów wszystko wraca do normy, jednak nie na długo. Dzisiaj kupiłem S.T.P i wlałem do zbiornika. Zrobiłem kilkanaście kilometrów bez większych problemów. Chwilę później M.C.S.F włączyło się na nowo. W aucie zabrakło mocy, jednak po kilku minutach postoju moc wróciła. Pytanie jak długo może potrwać przeczyszczenie układu wtryskowego? Dodatkowym objawem jest również nierówna praca silnika (podwyższone obroty ok 1500-1700, przyśpieszanie bez dodawania gazu i brzmi jak traktor). Proszę podpowiedzcie co jeszcze mogę zrobić żeby się wreszcie pozbyć problemu.

  9. #39
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Tatusiek
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    11

    Domyślnie

    Odgrzeje kotleta.... 3 dni temu wyskoczyło i u mnie M.C.S.F z tym że żadnych spadków mocy, Bella ciągnie jak szalona, żadnego szarpania itp.itd Postudiowałem trochę różne fora i postanowiłem wlać coś do baku na czyszczenie wtrysków i dzisiaj czyli po 3 dniach check engine zniknął zrobiłem w sumie koło 40 km od wlania tego STP na wtryski. Kupiłem przy okazji kabelek żeby błędy sprawdzić ale ten dopiero jutro z allegro przyjedzie czyli już po ptokach

Podobne wątki

  1. Control Motor System Failure
    Utworzone przez alfa147maniac w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 08:05
  2. Motor Control System Failure 1.6 TS
    Utworzone przez mateusz_551 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 16:02
  3. [156]Motor Control System Failure
    Utworzone przez Remi84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 09:00
  4. Motor Control System Failure - EGR?
    Utworzone przez Dumel w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-05-2011, 21:12
  5. [147] Motor system control failure
    Utworzone przez bartek_gw w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-01-2009, 09:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory