Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 60

Temat: Pokrowce samochodowe

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    159
    Postów
    49

    Domyślnie

    Odkopuje temat. W dzisiejszym dniu stałem się najszczęśliwszym w Polsce posiadaczem Alfy Romeo 159 z wewnętrznym pakietem Giugiaro z niskiem przebiegiem 95 tys km. Fotele wyglądają jak nowe, a autem będę robić ok. 30 - 40 tys. km rocznie. Stąd też chciałbym jak najszybciej założyć jakiekolwiek pokrowce, abym mógł cieszyć się cudownym wyglądem foteli wiele lat. Czy ktoś poleci mi krawca/sklep, gdzie zakupię/zamówię pokrowce na fotele do 159? Cena jest drugorzędnym czynnikiem.

    Patrząc po komentarzach niektórych użytkowników w tym temacie, pozwolę sobie poprosić osoby, które merytoryką swoich postów, kwalifikują się do tylko i wyłączanie do "tarcia chrzanu" o niekomentowanie wątku, jeśli nie mają nic konstruktywnego do wniesienia.
    Ostatnio edytowane przez xyz159 ; 03-01-2017 o 22:57

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał xyz159 Zobacz post
    Odkopuje temat. W dzisiejszym dniu stałem się najszczęśliwszym w Polsce posiadaczem Alfy Romeo 159 z wewnętrznym pakietem Giugiaro z niskiem przebiegiem 95 tys km. Fotele wyglądają jak nowe, a autem będę robić ok. 30 - 40 tys. km rocznie. Stąd też chciałbym jak najszybciej założyć jakiekolwiek pokrowce, abym mógł cieszyć się cudownym wyglądem foteli wiele lat. Czy ktoś poleci mi krawca/sklep, gdzie zakupię/zamówię pokrowce na fotele do 159? Cena jest drugorzędnym czynnikiem.

    Patrząc po komentarzach niektórych użytkowników w tym temacie, pozwolę sobie poprosić osoby, które merytoryką swoich postów, kwalifikują się do tylko i wyłączanie do "tarcia chrzanu" o niekomentowanie wątku, jeśli nie mają nic konstruktywnego do wniesienia.
    Prosisz o merytorykę wypowiedzi a sam jakoś nią nie błyszczysz. Cóż to za pakiet Giugiaro masz we wnętrzu i dlaczego chcesz go okaleczyć pokrowcami?
    Jeśli chcesz konretnie i cena nie gra głównej roli to mogę Ci na PW podać firmę, która uszyje Ci na miarę ale nie za mniej niż 1000 zł z materiału podobnego do Alfatexu lub za około 1700-2000 ze skóry. Czy to ma sens przy cenie 500-2000 zł za fotele w bdb stanie w zależności od wersji i materiału? Moim zdaniem nie.

    Oczywiście można pewnie znaleźć kogoś, kto uszyje pokrowce za 200-300 zł tylko z czego to będzie uszyte i jak będzie wyglądało?
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 04-01-2017 o 00:21

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    159
    Postów
    49

    Domyślnie

    Fotele (welur+materiał), skrzynia z czerwonymi przeszyciami, sportowa kierownica itp. Na otomoto taką kierownice widziałem pierwszy raz jak zobaczyłem ogłoszenie, poza wersjami TI. Tylko i wyłącznie ostrzegłem forumowych trolli przed pisaniem głupot. Skoro tak doświadczony użytkownik piszę o "okaleczaniu" foteli pokrowcami, to czego mam się spodziewać od ludźmi z 10 postami? W poprzednim aucie miałem skórę i dla mnie jest to zbędny dodatek. 1000 zł za przerobienie kawałka materiału to bym nie dał. Mój Ś P dziadek był krawcem i nie takie rzeczy szył, za mniejsze kwoty.

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał xyz159 Zobacz post
    Fotele (welur+materiał), skrzynia z czerwonymi przeszyciami, sportowa kierownica itp. Na otomoto taką kierownice widziałem pierwszy raz jak zobaczyłem ogłoszenie, poza wersjami TI. Tylko i wyłącznie ostrzegłem forumowych trolli przed pisaniem głupot. Skoro tak doświadczony użytkownik piszę o "okaleczaniu" foteli pokrowcami, to czego mam się spodziewać od ludźmi z 10 postami? W poprzednim aucie miałem skórę i dla mnie jest to zbędny dodatek. 1000 zł za przerobienie kawałka materiału to bym nie dał. Mój Ś P dziadek był krawcem i nie takie rzeczy szył, za mniejsze kwoty.
    To nie jest żadna wersja Giugiaro... Najpierw poszukaj, poczytaj a potem pisz. Masz prawdopodobnie pakiet Sport Plus o ile to wersja po FL. Tak właśnie powstają legendy. Skoro wiesz lepiej, że można "nie takie rzeczy" uszyć to po co tutaj zadajesz pytanie?
    Kupowanie 159 z rzekomo wyjątkowym wnętrzem i montowanie pokrowców, to jakby żenić się z piękną kobietą i kazać jej nosić maskę, żeby się skóra nie poniszczyła od słońca...
    Najpierw piszesz, że cena nie gra roli ale jak Ci podaję konkrety to jednak pada argument, że za drogo Klasyka gatunku.
    I jeszcze jedno. Nie nazywaj ludzi mających swoje zdanie (i dobry gust) trollami bo akurat z mojego punktu widzenia nimi nie są.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 04-01-2017 o 11:12

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzeniu159
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Warszawa Bemowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDm 136km, DPF on
    Postów
    161

    Domyślnie

    Alfe kochamy za to jakie są. Nie kupuje sie po to by za chwile, te "cudowne, niespotykane wnętrze" zakryć pokrowcem. Ona ma cieszyć oko i dawać radość z użytkowania w każdym miejscu i detalu. I w pełni zgadzam się z kolegą Belfer w całej rozciągłości wypowiedzi.

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Jeżeli uważacie, że pokrowce nie przystoją Alfie to zawsze możecie zrobić jedną rzecz.

    Nie zakładać ich do swojego samochodu.
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  7. #37
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    106

    Domyślnie

    Ja też jestem całkowitym przeciwnikiem pokrowcy Bez sensu kompletnie Może załóż takie z baranka jak miał mój tata w dużym fiacie

    - - - Updated - - -

    a poza tym jak chcesz się długo cieszyć wyglądem tych foteli skoro chcesz je zakrywac? będziesz się cieszył tylko teraz i przy sprzedaży tylko ? bez sensu Takie jest moje zdanie
    Ostatnio edytowane przez Daniel75 ; 04-01-2017 o 12:52 Powód: pomylka

  8. #38
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał xyz159 Zobacz post
    Skoro tak doświadczony użytkownik piszę o "okaleczaniu" foteli pokrowcami, to czego mam się spodziewać od ludźmi z 10 postami?
    Przepraszam bardzo, a Ty ile masz postów?

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    159
    Postów
    49

    Domyślnie

    Rozumiem Was w zupełności. To jest jak zakładać pięknej Włoszce sutannę. Nie wiem w takim wypadku co oznaczają emblematy Giugiario przy bocznych kierunkowskazach. Foteli z takim obszyciem nie widziałem na otomoto. Co do tekstów w stylu okaleczać itd. Są 2 rodzaje ludzi: tacy, którzy krzyczą, że zakładać gaz do BMW to profanacja i tacy, którzy wolą wydawać pieniądze na inne przyjemności, nie patrząc na zdanie tych pierwszych. Mnie Wasza opinia na temat zakładania pokrowców nie interesuje zupełnie. Pytam się konkretnie o krawca/gotowe rozwiązanie. Mi wystarczy sam widok cudownych poliftowych zegarów (na przedliftowe nie mogę patrzeć), pięknej obszytej czerwoną nicią kierownicy i całego wnętrza. Nie mam oczów w d****, także zniose widok tej sutanny przy wsiadaniu. Autem będę robić czasem 8 tys. km w miesiącu, a jadąc na wakacje zdejmę pokrowce i będę się delektować w pełni urokami foteli Alfy, które nie będą nadgryzione zębem czasu.
    Ostatnio edytowane przez xyz159 ; 04-01-2017 o 22:48

  10. #40
    Użytkownik Świeżak Avatar yerbamateo
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156 1.8TS, Spider 939
    Postów
    27

    Domyślnie

    Niezaleznie od tego kto gdzie ma oczy i gust, sa nieco bardziej merytoryczne powody unikania pokrowcow w samochodach post-duzy fiat. Podstawowy - fotele maja boczne poduszki, w 159 nie ma klapki, tylko w przypadku eksplozji puszczaja nici i delikatnie nacieta skora z boku. Jesli zakryjesz to mocno zaszytym pokrowcem ryzykujesz opoznienie lub nieprawidlowe rozwiniecie poduszki.
    Drugi, estetyczny - na gleboko wyprofilowanym fotelu ciezko jest polozyc rowno pokrowiec bez skomplikowanego ukladu wstazek sznurkow, czy gumek. Tworzy sie beben, miejscami powyciagany, bo podczas jazdy pracuje.

    Dobrze zadbana skora to setki tysiecy kilometrow. Mam czwarty samochod ze skora, niektore mialy ponad 200 tys i wygladaly lepiej niz nowe - zadbana skora pieknieje z czasem. Wydaj kase na kosmetyki, jesli moge doradzic.

Podobne wątki

  1. Pokrowce AR 147
    Utworzone przez bevold19 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-08-2013, 14:03
  2. Skórzane Pokrowce
    Utworzone przez Varrels w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 13:57
  3. Pokrowce samochodowe
    Utworzone przez dareckib w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-10-2007, 12:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory