Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #4101
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Ale tak to, że człowiek się nasłucha jakie to EV jest ekologiczne. Stwierdzi - dobra, kupię. Ale później się zastanawia (miejmy nadzieję, ze się zastanawia przed zakupem, a nie po): jak ja to będę eksploatował? No i co ? No i gucio. Nie da się, bo NIE MA infrastruktury.
    ahaaaa, wszstko jasne. Ci ludzie, którzy dzisiaj kupują elektryki, nie maja zielonego pojęcia, co robia. Machaju wie lepiej od nich, co dla nich dobre
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #4102
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    719

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ahaaaa, wszstko jasne. Ci ludzie, którzy dzisiaj kupują elektryki, nie maja zielonego pojęcia, co robia. Machaju wie lepiej od nich, co dla nich dobre
    Następny, który nie wie czym jest i do czego służy "przykład"

    Podjedziesz na tę Pragę Południe?

  3. #4103
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,314

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Poważnie?Siedzisz w tym temacie i nie widzisz co chwilę tekstów o propagandzie, systemie kar i zakazów dla spalinowych, które już podobno (podkreślam "podobno" ) wpływają na dzisiejsze decyzje zakupowe??Podobno mamy jakieś tak nachalne promowanie które już DZISIAJ powoduje,że niektórzy zamiast wybrać ICE wybierają EV.
    Jakbyć nie załapał ironii to specjalnie napisałem DUŻYMI literami o zmuszaniu.

    Dopłaty wpływają "_podobno_" na decyzje zakupowe ?
    Opodatkowanie większe spalinowych niż na baterie (Norwegia ) wpływa "_podobno_" na decyzje zakupowe ?
    Pelikaniarstwa łapiącego "narrację" o ratowaniu świata elektrykami nie ma na świecie ?
    Nie racjonalizuje tak zapewne nikt a nikt zakupu "modnego" elektryka/ nowego gadżetu/ pozerstwa (w spalinowych nie ma czym się wyróżnić, wszystko już było i jest dostępne dość powszechnie , ew znacazek M czy Q się nalepi na zwykłą wersję i jest dla ludu wokół to samo) , jasne.
    Ludzie głupsze rzeczy potrafią racjonalizować i uzasadniać od d. strony. Oczywiście że nachalne promowanie wpływa na decyzje zakupowe.

  4. #4104
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaniq Zobacz post
    A, ten znowu swoje - napisz co ma zrobić ktoś, kto chce kupić ekektryka, ale mieszka w bloku, na osiedlu, gdzie brakuje miejsc parkingowych - kiedy i w jaki sposób zadziała to Twoje prawo popytu i podaży i co spowoduje?
    Daj spokój, utopia to utopia. Będzie super, każdy będzie mia szybką ładowarkę. Mówi się, że Polska odstaje, a na zachodzie jest super. No nie wszędzie. Trzy tygodnie temu byłem we Włoszech. Okolice Bari, 300 tys. mieszkańców, od cholery samochodów, zero ładowarek. Po kilku dniach naliczyłem 4. Obecnie jestem w Grecji. Chania miasto ok. 50 tys mieszkańców, widziałem jedną. O mniejszych miejscowościach nie wspomnę, bo tam nie ma żadnej. Już widzę, jak przy tej architekturze powstaną ładowarki.

  5. #4105
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,243

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    1. Guzik prawda, załoga próbowała ugasić pożar we własnym zakresie. Tym bardziej mieli czas się ewakuować. Ktoś zginął, bo podjął błędną decyzję
    2. tak tak, wiem. Jak spalinowe mają sie zapalić, to tydzień wczesniej wysyłają smsa z zapowiedzia, zeby wypompować z niego wybuchową benzynę
    To może wyjaśnisz jeszcze nam, ciemnemu ludowi, dlaczego ten statek holują jak najdalej od brzegu, licząc na to, że zatonie. Zamiast na mieliznę wyrzucić i zutylizować cenne surowce? Przecież podobno to się bardzo opłaca..
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 31-07-2023 o 11:22

  6. #4106
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    tak tak, wiem. Jak spalinowe mają sie zapalić, to tydzień wczesniej wysyłają smsa z zapowiedzia, zeby wypompować z niego wybuchową benzynę
    Tak, tak. Najlepiej pokazuje to ta bateria, która wyrzucili do lasu. Nawet sama zaczęła się jarać. No po preyi cud, miod i orzeszki. Ile wraków stoi samochodów ice i jakoś nie ulegają samozapłonowi, chyba że ktoś pomoze

  7. #4107
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Tak, tak. Najlepiej pokazuje to ta bateria, która wyrzucili do lasu. Nawet sama zaczęła się jarać. No po preyi cud, miod i orzeszki. Ile wraków stoi samochodów ice i jakoś nie ulegają samozapłonowi, chyba że ktoś pomoze
    google, 3 sekundy

    https://www.gov.pl/web/kppsp-strzelc...ku-w-drezdenku
    https://leszno24.pl/pl/473_na-sygnal...ia-i-film.html
    https://www.rmf24.pl/fakty/polska/ne...11#crp_state=1
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #4108
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    808

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju;2348451.... i wyszło mi, że do Formentora dopłaciłem (wg kar za 2021) jakieś [B
    11400euro[/B]. Co stanowi ~1/5 ceny auta. .
    Kilkanaśnie postów wcześniej pisałeś,że kara za emisję w grupie VW to około 1500 Euro na auto (zakładając,że tyle samo dodane zostanie do Formentora, co do np Audi a6,a8 czy RS, czy do Lambo,Bugatt,iBentleya, Porshe, wszelkie Skody RS, auta dostawcze itp.), a teraz obliczyłeś 11400 Euro.
    No drobną nieścisłość widzę , ale taką drobną

  9. #4109
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    719

    Domyślnie

    Pytam ponownie, czy podjedziesz na Pragę Południe i powiesz jak przy kilku blokach rozwiązać ten problem?

    Adi, jakie znaczenie ma to, ile wyszło, średnio arytmetycznie, na jeden samochód?
    Każde zapłacone ojro, zostało przerzucone na cenę produktu finalnego, a więc co za różnica który klient, kupując który samochóg, ile zapłacił - możesz mi to wytłumaczyć?
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 31-07-2023 o 12:18

  10. #4110
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Dalej jednak uważam, że od takiego Opla to Fiat 500 jest lepszym samochodem przy miejskim użytkowaniu, choć oczywiście znacząco droższym.
    Możesz uzasadnić, w czym jest lepszy od Crosslanda? Bardzo proszę, bo nie znajduję ani jednej cechy, w której fiat mógłby choć "powąchać pięty" crosslanda.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory